26,50 Markelo bruist op Ajax Life Supportersfeest SHIRTJE? ZIE ONZE SITE! Er viel een dag na de 6-2 nederlaag tegen PSV en de kroning van AZ tot landskampioen voor Ajaxsupporters niet veel te juichen. Toch was dat voor Twentse Ajacieden geen reden hun favoriete club in de steek te laten. Ruim zevenhonderd fans waren afgekomen op het Ajax Life Supportersfeest in Markelo. ajaxlife COLOFON Volgende editie verschijnt vrijdag 15 mei 2009 FANZONE -fl Q 29-04-2009 X Jaargang 16, nummer 19 Woensdag 29 april 2009 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015,3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Bas Abresch, David Kuipers, Hennie Schuurman, Kevin Van Nunen (stagiair), Peter R. de Vries Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Wazza, Juliette Verberne Jacqueline Rijken Art director: Wazza, Juliette Verberne Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,00, een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijdkaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2009: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV 'Mijn vader is jaloers op Ajax' DOOR KEVIN VAN NUNEN ag ik op de bar zitten,' vraagt Nick I I omhoogkijkend. Vader Jonny steekt AVA zijn armen uit en tilt hem op. Nick heeft zo prima uitzicht op het podium, waar de Ajaxspelers door de fans worden verwelkomd. Wanneer Ismaïl Aissati als laatste van de vijf onder luid gejuich en vanuit de hevige rook op het podium naar voren loopt, wijst de zesjarige fan waar zijn vader moet kijken. Nick heeft de liefde voor Ajax geërfd van zijn vader, die al meer dan veertig jaar Ajacied is. "Voor mij is er maar één club en dat is Ajax. Een superclub, ook in slechte tijden. Je club moet je altijd trouw blijven," meent Jonny. Hoewel ze in Vriezenveen wonen, valt het met de pesterijen van FC Twentefans wel mee. "Dat kan 10 mei, als Ajax tegen FC Twente speelt, natuurlijk heel anders zijn. Maar ik ga er vanuit dat Ajax gewoon tweede wordt." Even verderop geniet Koen (7) van een bakje patat en een frikadel. Hij is Ajacied geworden In de vorige Ajax Life maakte alle leden - dankzü hoofdsponsor Aegon - kans op een van de drie gesigneerde Ajaxshirts van Klaas-Jan Huntelaar. We kregen honderden reacties binnen. De namen van de winnaars worden op de website www.ajaxlife.nl bekendgemaakt. Op maandag (4 mei), woensdag (6 mei) en vrijdag (8 mei) verschijnt er een winnaar. Houd de site dus goed in de gaten! vanwege Klaas-Jan Huntelaar. "Huntelaar heeft zoveel mooie doelpunten gemaakt," zegt hij tus sen het opeten van twee patatjes door. "Daarom vind ik het heel jammer dat hij sinds de winter stop bij Real Madrid speelt. Ik ben ook wel een beetje voor Real, maar vooral voor Ajax. Tegen Willem II was ik in de Arena en heb ik zeven doelpunten gezien!" Waar Koen tegen Willem II voor het eerst in de Arena was, beleeft Aissati zijn vuurdoop op een supportersfeest. "Voor mij is dit een heel nieuwe ervaring. Dat er zoveel mensen zouden zijn, had ik niet verwacht. Dit is prachtig voor ons," vindt Aissati, die graag met de jonge fans op de foto gaat en de ene na de andere handtekening uit deelt. Ook speelt hij samen met Mitchell Donald een partijtje Panna Knock Out. Oleguer, die samen met Toby Alderweireld en Kennedy zijn danskunsten vertoont, maakt even eens zijn debuut. "Met FC Barcelona heb ik een feest als dit nooit meegemaakt. Ik vind het leuk om eens iets terug te doen voor onze supporters. Als ik hen blij kan maken door hier aanwezig te zijn of een handtekening te geven, doe ik dat graag." Opvallend is dat vooral de dochters verstand van voetbal blijken te hebben in Markelo. Myrthe en Frans Selles zijn met enige tegenzin aanwezig, omdat ze zelf niet voor Ajax zijn. Hun dochters Shannen en Magan echter wel. "Wij geven eigen lijk helemaal niks om voetbal en juichen voor de club die het beste speelt, maar onze dochters zijn helemaal gek van Ajax. Dus ga ik graag met ze mee. Dat heb je als ouder voor je kinderen over," legt Frans uit. Erik Sundermeier waant zich zelfs in het hol van de leeuw. Hij is al tijden Feyenoorder, maar is toch afgereisd naar een supportersfeest van Ajax. "Mijn vader heeft geen verstand van voetbal. Ik wel, daarom ben ik voor Ajax," vertelt Naomi (9). Als ze uitlegt dat Luis Suarez haar favoriete speler is, maakt haar vader de opmerking dat hij alleen goed is in het maken van schwalbes. "Niets van waar," volgens Naomi. "Hij maakt prachtige doel punten. Mijn vader is gewoon jaloers." Als het feest ten einde loopt, staat Stijn (6) de foto's - die zijn vader van hem met de Ajaxspelers heeft gemaakt - nog eens goed te bekijken. Vader Norbert: "Ik ben al van jongs af aan Ajacied en heb de clubliefde aan mijn zoon doorgegeven. Ik heb geen hekel aan FC Twente, maar het moet natuurlijk niet ten koste van Ajax gaan. Vergelijk het met de manier waarop FC Volendam wordt gesteund door Amsterdamse Ajacieden." Stijn hoort de woorden van zijn vader niet. Hij telt nog eens na of hij alle handtekeningenkaarten van de spelers heeft. De volgende dag heeft hij op het schoolplein in Rijssen grote verhalen te vertellen. De Supportersvereniging Ajax is door stijgende kosten zo nu en dan genoodzaakt de contributie te verhogen. Uiteraard niet ieder seizoen, en ook niet met hele schok kende bedragen. De laatste prijsverhoging dateert van 1 juli 2007. Het geringe huidige contributiebedrag van 26 wordt per 1 juli met 0,50 verhoogd. De stijging geldt alleen voor hoofdleden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 13