CHEGÏ l HET AMR DEZE BH EVAN JïlEOP BI ajaxlife In de Ajax Jonge Schare Fifa09 Battle vechten de spelers van Jong Ajax uit wie de beste gamer in de selectie is. De beste Ajacieden gaan door naar de finaleronde. Daarin nemen ze het op tegen jullie, leden van de Jonge Schare. Heb jij je aangemeld voor de Fifa09 Battle? Houd dan de website ajaxlife.nl in de gaten voor wanneer en waar jij de strijd mag aangaan met de Jong Ajacieden. TALENTEN VAN TOEN De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de A1 van 1977. Opperste concentratie bij Per abuis hebben we in Ajax Life 17 de verkeerde foto geplaatst. Daarop was niet een teleurgestelde Danilo te zien, maar Mac Intosh tijdens zijn duel met Claasen, eerder in het toernooi. JEUGD 17-04-2009 Mac Intosh (I) en Supusepa tijdens de 'finalej^ I Het is tijd voor de 'finale'. De jongens zün van de man nen gescheiden en Christian Supusepa en Calvin Mac Intosh gaan uitmaken wie de winnaar wordt van de Fifa Battle bü de Jong Ajacieden. Beide beloftes spelen aanvallend virtueel voetbal, dus het belooft een mooie eindstrijd te worden. "Hé, dat is rood hoor," schreeuwt Supusepa kort na het begin van de wedstrijd, die zoals iedere wedstrijd gaat tussen Ajax en Ajax. De twintigjarige verdediger heeft zojuist een digitale aanslag op de enkels te ver werken gekregen en vindt dat de scheidsrechter moet ingrijpen. Maar de man met de fluit doet niets, tot plezier van Mac Intosh, die opzichtig gniffelt. Het lachen vergaat Mac Intosh echter snel. De twee finalisten zijn aan elkaar gewaagd, maar Supusepa krijgt na een half uur toch wat hulp van de scheids rechter. Mac Intosh schiet in de opbouw tegen de arbi ter aan en Supusepa pikt de bal op. Een snelle counter is aan Klaas-Jan Huntelaar wel besteed en de spits puntert de bal binnen. Supusepa noemt het gerechtig heid, Mac Intosh baalt. Mac Intosh heeft even nodig om zich te herpakken, maar neemt dan het initiatief in de wedstrijd over. De negentienjarige middenvelder creëert een aantal goede kansen, maar mist steeds. Uiteindelijk krijgt hü toch zijn verdiende doelpunt, al is daar wel een fout van Supusepa voor nodig. We zijn al in de 82ste minuut als Mac Intosh een slordige pass van zijn tegenstander kan onderscheppen. Huntelaar scoort de 1-1 en zorgt zo voor een verlenging. In de extra tijd moet de 'golden goal' uitkomst bren gen. Dus wie scoort, wint. Het spel is voorzichtig, want beide Ajacieden weten inmiddels dat iedere fout gena deloos wordt afgestraft. Supusepa toont uiteindelijk als eerste wat lef en dat wordt beloond. Een strakke voorzet vanaf links belandt perfect op het hoofd van Huntelaar. Een goede knik later is de wedstrijd en daarmee ook het toernooi beslist. Christian Supusepa wint de Fifa Battle! De beste gamer in de selectie van Jong Ajax is spor tief en bedankt zijn tegenstander. "Lekker hoor, goed gespeeld." Van de andere kant klinkt waardering voor het spel van Supusepa. "Christian was toch echt wel de beste," concludeert Mac Intosh. Supusepa gaat als de grote favoriet de strijd met de Jonge Schareleden aan. De verdediger heeft er zin in en heeft ook alvast een boodschap voor zijn komende tegenstanders. "Bereid je maar goed voor, want ik ben er klaar voor." (DK) San Francisco gratis studeren als hij in het soccerteam van de school kwam spelen. Woont nog steeds in Californië en is al jaren hoofdtrainer van de Dons, het universiteitsteam waar hij zelf in speelde. Peter van der Hengst kreeg een jeugdcontract bij Ajax. Miste een toernooi in Brazilië vanwege school- verplichtingen. Ton Blanker pakte die kans wél en het boek van Van der Hengst kon dicht. Werd uitge leend en verkocht aan PEC Zwolle. Traint nu de E3 van Ajax en gaat zijn vijftigste verjaardag bij ex-ploeg- genoot Visser vieren. Hanny Beijne was te verlegen en redde het niet bij Ajax. Speelde later wel voor Blauw wit en Telstar, maar had door kalk- afzetting toen al de enkels van een 65-jarige. Heeft het schildersbedrijf van zijn vader overgenomen. Martin Terstall was zo teleurge steld dat hij geen contract kreeg, dat hij stopte. De levensgenieter vertrok naar Spanje, waar hij in een bar ging werken. Speelde daar weer eens een toernooitje en viel op. Tekende bij Terrassa, maar pleegde contractbreuk door weg te blijven. Keerde terug naar Amsterdam en staat tegenwoordig achter de bar in Café Mulder, waar vroeger het Ajaxbestuur een borreltje dronk. Hans Singerling kreeg als bespeler van de rechtervleugel een contract bij Ajax, maar brak niet door. Pro beert tegenwoordig mensen met een (lichte) verstandelijke beperking aan een baan te helpen. Een hopeloze voetbalromanticus. Verzamelt alles. Van een leren knikker met een veter tot ouderwetse kicksen met stalen neuzen. 'Daarna is het goed.' VOORSTE RIJ: Kees van der Meijden liep als buf felende linksbuiten altijd met zijn hoofd naar beneden. 'Op zoek naar kwartjes?', riepen zijn ploeggenoten dan. Gaf bijkans ook gas met links. Overleed onlangs aan de gevolgen van een ernstige ziekte. Dick Robijn. Technisch vaardige spits. Een échte Amsterdammer: boefje met bravoure. Zijn vader zat in de slappe was en dat maakte hem mentaal niet tot de sterkste. Vertrok naar DWS. Eddie Meijer, rustige rechtsback van Joodse afkomst. Verruilde Ajax voor AFC. Een iel spelertje met bovengemiddelde inte resse voor studie en muziek. Wist welke mentaliteit er gevraagd werd. Erik Visser kreeg geen contract bij Ajax en ging naar Amerika. Kon in STAAND: Trainer Dick de Groot werd na 25 jaar lid van verdienste van Ajax. Heeft terecht de bijnaam 'Monsieur Le Grand'. Leider Jan Neefjes is al bijna 65 jaar lid van Ajax. Gert-Jan Faessen. Spits in de cate gorie 'frommelaar'. Kon van alles, maar soms ook helemaal niets. 'Een hele aparte speler', aldus terughou dende ploeggenoten. Johan Drost was een slecht verliezer. Haalde niet altijd het einde van de wedstrijd. Schopte het tot de bank, maar een debuut bleef uit. Runt nu twee hypotheekkantoren en een make laarskantoor. Hecht waarde aan een sportieve achtergrond. "Als ik twee sollicitanten heb en een van hen sport, dan weet ik het wel." Peter Jager was spits, maar ging bij gebrek aan keepers op doel staan. Met succes. Kreeg op zijn zeven tiende een A-contract. Speelde enkele duels in het eerste, maar vertrok daarna naar FC Den Haag, AZ en Zwarte Schapen. Floot verdienstelijk als scheidsrechter en adviseerde de keepers van FC Omniworld. Is door rugklachten al vijftien jaar 'ontspannen huisman'. Erik van Aken brak niet door bij Ajax, maar kwam wel tot twee duels voor FC Amsterdam. Werd vanwege een slechte rug afgekeurd voor betaald voetbal. De slimste jongen van deze klas belegde het geld dat hij met het voetballen had verdiend handig en kan nu rentenieren. Doet veel vrijwilligerswerk. Freek Lamain was de 'hoer van het elftal' en kwam in drie jaar Ajax tot slechts twee duels. Vertrok naar Bel gië, waar hij voor Tongeren, Geel en Turnhout speelde. Woont nog steeds bij onze zuiderburen en is assistent trainer bij SKS Herentals, zoiets als de zevende klasse amateurs. In België krijg je op dat niveau nog tweehonderd euro per winstpartij. Werkt voor de gemeente Geel en is verantwoordelijk voor het onder houd van de sportvelden. Evert Hoff redde het als verdediger niet bij Ajax, maar voetbalde wel tot zijn 46ste. Werd daarna 120 kilo en sloot zich aan bij een loopgroepje. 'Evie' bleek een talent en wil vol gend jaar proberen Nederlands kam pioen te worden. Heeft nu een eigen schildersbedrijf. Roel Brenker was middenvelder. Een van de groot ste talenten in deze lichting. Een linkspoot wiens shirt als een van de weinige in deze groep altijd schoon bleef. Is volgens de laatste berich ten nu buschauffeur. Jos Vonk was eigenlijk de keeper van de A2. Rustig en amper aanwezig. Een tegenpool met keeper Jager. Werd schilder. Bob Haarms, legende. Zei onlangs dat hij Ajax in ieder geval nog één keer kampioen wil zien worden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 9