'IK BEN ER SOMS MEE BEZIG. DAN MERK IK DAT MENSEN STIEKEM FILMEN OF FOTO'S VAN ME MAKEN. ONGEMERKT GA IK ME TOCH ANDERS GEDRAGEN' 'LUIS KOMT HET BEST TOT ZIJN RECHT IN DE SPAANSE COMPETITIE' VERLOST VOOR DE 'CLASSICO'! NIET NAAR CITY! ajaxlife SHIRTJE SCOREN? 'Yanostocaganar' natuurlijk zien wat ik in mijn mars heb. Ik moest me laten gelden, maar kende het niveau zelf ook niet. Alles was nieuw en spannend. Het grote onbekende." Real Betis Sevilla (2), stadsrivaal Atlético Madrid, Athlétic Bilbao (2) en Almeria (2) stond zijn juichkreet dagelijks op de covers van de groot ste sportkranten Marca en AS. hem. Iedereen ging voor elkaar door het vuur. Dat had het bestuur beter kunnen doorzetten. Spelers en supporters stonden achter hem, maar het besluit was al genomen. Toen kwam Ten Cate en anderhalf jaar later alweer Van Basten." Vooralsnog speelde hij zichzelf in maart naar een basisplaats, al is de concurrentie bij 's werelds grootste club moordend en kan alles morgen zo maar weer anders zijn. Alleen voor de spitspositie strijden al vijf ploeggenoten: de immens populaire Raül, topscorer Higuain, de sluwe Saviola, de Braziliaan Marcelo en straks weer Ruud van Nistelrooij. Het 'geluk' wilde dat de opvolger van de Duitser Schüster naar de naam Juande Ramos luisterde. De voormalige trainer van Tottenham Hotspur wilde Huntelaar afgelopen zomer al naar Londen halen maar zette hem al snel op de bank. "In het begin werd ik hier in de kranten neergezet als een miskoop. Het gaat van het ene uiterste naar het andere. Alles wordt erg overdreven. Maar terugkijkend had ik niet verwacht dat ik zo snel zou gaan spelen." Huntelaar debuteerde in de thuis wedstrijd tegen Villarreal. "Dat ging redelijk. Jammer dat ik die bal niet maakte. Anders had ik meteen iets tastbaars. Conditioneel zat het goed. Dan hoop je weer op de volgende wedstrijd. Toen dat uitbleef, begon ik wel even na te denken. Ik moest concurreren met de topscorer en de clublegende en kon alleen maar hard blijven trainen." Alles heeft echter zo zijn grens en na een maandje was zijn sportieve geduld genoeg getest. De international stapte de trainers kamer binnen en vroeg om een toe lichting. Hij hield er een goed gevoel aan over. "Ik liet Ramos weten dat ik er klaar voor was. Daarnaast wilde ik weten of hij tevreden was. Er mankeerde niets aan mijn instel ling, ik moest geduld hebben. Maar ik wilde meer dan een kwartier. Als het 3-0 staat krijg je amper nog kan sen, omdat de wedstrijd dan profes sioneel moet worden uitgespeeld." Omdat de andere spelers destijds nog een tweestrijd met FC Liver pool in het vooruitzicht hadden, kreeg de niet speelgerechtigde Hun telaar zijn kans in de competitie. "Ik was superscherp en besefte dat het moest gebeuren. Daarbij heb je ook geluk nodig. Als je té graag wilt, kan het tegen je gaan werken. Ik voel de druk wel, maar zodra de wedstrijd begint ben ik alleen maar met het spel bezig en met datgene wat in me opkomt. Na de wedstrijd besef ik pas hoe belangrijk een treffer voor mijn situatie is." Met belangrijke opeenvolgende doelpunten tegen Sporting Gijón, Samen met zijn vriendin merkt Huntelaar de gevolgen tegenwoordig steeds vaker in zijn 'privé-leven'. "Ik ben er soms mee bezig. Dan merk ik dat mensen stiekem filmen of foto's van me maken. Ongemerkt ga ik me toch anders gedragen. Ik heb ogen in mijn achterhoofd en ga niet meer lekker in mijn neus peu teren. Dat ziet er op camera toch een beetje raar uit," lacht de spits. "Laatst werden we achtervolgd door paparazzi op een motor. Ik zag ze al De 92-voudig Ajacied pleit voor meer routine binnen de Amsterdamse ploeg. "Goede, ervaren spelers worden wegge kocht. Een ploeg blijft dus niet lang samen. Als er veel talent doorkomt is dat een fantastische ontwikkeling, maar de consequenties zie je dit seizoen. Voor talenten is het beter in een team te spelen met ervaring en een paar jonkies. Die waren er voor de komst van Oleguer en Wielaert namelijk ook niet." Zo ziet Huntelaar zijn ex-ploegge- noot Suarez niet al te lang meer in de hoofdstad verblijven. "Er zit veel opportunisme in, maar Luis weet dondersgoed wat hij doet. Het lijkt op de kluts, maar hij doet het altijd. Schiet je tegen hem aan, dan krijgt Vlak voordat deze krant naar de drukker ging, ontvingen we het schitterende nieuws dat Klaas-Jan en zün vriendin Maddy zichzelf de trotse ouders mogen noemen van een zoon, genaamd Seb. De kleine telg bleek ongeduldig. Hij werd eigenlijk pas rond de kraker Real- Barca verwacht. Zodoende werd Huntelaar zelf van een dilemma 'verlost'. Hoewel hü tijdens het interview met Ajax Life al duidelijk was. "Ik ben bü de bevalling. Hoe vervelend ook voor de club". Het deed ons denken aan Johan Cruijff en de geboorte van diens zoon Jordi, in 1974. Trainer Rinus Michels wilde niet dat zijn sterspeler de kraker tegen Madrid daardoor zou missen. Dus kwam Cruüffs derde kind met een keizersnede ter wereld en schonk Cruijff de Catalanen in plaats van bemuisde beschuitjes een historische zege op de Koninklijke aartsrivaal (5-0). staan toen we thuis wegreden. Daar maakten we maar een spelletje van. Probeerden we ze te slim af te zijn. Dat lukte deels. Uiteindelijk kon den zij het ook wel waarderen. We hadden geen zin om uit te stappen, zwaaiden even en reden snel weg. Als je daar echt niet tegen kunt, is dat hier lastig, maar onderaan de streep blijft het leven super. Ik zou nu nog niets anders willen." Ooit ziet hij zichzelf, net als de andere Madrileense Ajacieden, trouwens terugkeren bij Ajax. Huntelaar volgt de club op de voet. "Luis doet het erg goed, Gregory maakt een uitstekende ontwikkeling door, Jan was al goed en Thomas scoort steeds meer. Daarnaast heeft Kenneth de plek van Maarten in het doel overgenomen. Ik ken beide jon gens goed en ga ze hier niet afvallen. Ik wil er alleen over zeggen dat het een opmerkelijke keuze is en dat ik het anders had opgelost." Volgens de aanvaller heeft Ajax het organisatorisch nu beter op orde dan in zijn periode. "Als je een visie hebt, moet je die voor een aantal jaren uitvoeren en weinig in de organisatietop wisselen. Dat vond ik wel zwak. Ieder jaar gebeurde er wel wat. Dat begon al met Danny Blind, maar het team groeide écht onder hij de bal meestal mee. Hij komt het best tot zijn recht in de Spaanse competitie." Eerder op de dag mocht Ajax Life een exclusief kijkje nemen op het trainings complex van de Koninklijke 'Valce- bebas'. Daar sprak Huntelaar over de magie van Bernabéu, de socio's, en de kracht van de Primera Division. Bij het betreden van het zwaarbe veiligde en afgelegen sportcomplex (nabij vliegveld Barajas) denken we meteen aan de woorden van Marco van Basten eerder dit seizoen. Hij ziet zijn selectie ook graag op een rustige plek trainen. Valcebebas is ongekend groot (ruim 1,2 km2) en overtreft het veelgeprezen Milanello van AC Milan. Het is overduidelijk: hier in Valcebebas resideert 's werelds rijkste club. De jeugd traint er overi gens ook. Het enige verstorende geluid komt van vogels en het kroost van verde diger Fabio Cannavaro. Het is zo rustig dat de trainer zijn stem niet hoeft te verheffen. Nadeel: sup porters hebben geen toegang tot het complex. Spaarzame demon stratietrainingen leiden geregeld tot chaos. Huntelaar ervaart zijn nieuwe trainterrein als een verbetering. "Pers en vrienden mogen op gezette tijden kijken. Verder niemand. Bui ten bij de poort staan de fans altijd handtekeningen te vragen. Ze staan gewoon midden op de weg. Als ik niet zou stoppen, ligt er zo iemand op mijn motorkap!" Op tactisch vlak doet Nederland volgens de international (21 caps/ 13 goals) niet onder voor de toplanden. "Technisch zijn ze hier sterker en de handelingssnelheid is ook hoger. Spelers weten al wat ze met de bal willen vóór ze hem hebben. Ik hoor geregeld dat het Nederlands voetbal maar weinig voorstelt. Onzin. Dat is gebaseerd op het feit dat de clubs geen Europese prijzen meer zouden kunnen winnen. In de huidige opzet zal dat inderdaad niet snel gebeuren. Ik heb meer met het knock-outsy- steem. Dan wordt ieder duel belang rijk. Wat is er leuk aan twee groeps- duels tegen een ploeg waarvan je vooraf voor 95 procent weet dat je zes punten pakt?" Dat Huntelaar zijn thuisduels tegen woordig voor het dubbele aantal toeschouwers (zo'n tachtigdui zend) afwerkt, is niet van invloed op zijn spel. "Voor de wedstrijd in de kleedkamer voel ik het nog het meest. Zodra ik het veld opstap, maken autistische trekjes zich van mij meester," lacht hij. "Je voelt de immensheid en duizenden ogen. Je bent wel met vermaak bezig, maar nog meer met winnen. Het is zakelijker. Uitein delijk draait het om geld, daarvoor moet je winnen. Clubs die willen verdie- nen, moeten win nen anders komen er problemen." Dat 'winnen' gaat Real Madrid Europees gezien de laatste jaren moeilijker af. Zo won de ploeg de Champions League voor het laatst in 2002. De vorige twee seizoenen won de 'Koninklijke' weliswaar 'La Liga', maar aartsrivaal Barpa lijkt dit seizoen op beide fronten te sterk. "Liverpool blies ons echt weg. Ze speelden continu pressie. In de eer ste tien minuten schoten ze zes keer op doel en kregen ze vier corners. Die speelwijze zijn ze in Spanje niet REPORTAGE 17-04-2009 Hoe zat het nu precies op de slotdag van de trans fertermijn in januari? Iets met een fax uit Man chester en een magistraal maar onbevestigd miljoe nenbod (naar verluidt zo'n dertig miijoen euro). "Dat was inderdaad een apart verhaal. Op het allerlaatste moment moest er keisnel gehan deld worden. Ik had er helemaal geen goed gevoel bü. Ik wist van niks! Als de clubs rond waren gekomen, was ik waar schijnlijk niet gegaan." gewend. Hier gaat het wat rustiger en spelen de verdedigers wat meer terug. Het is een combinatie van Italië en Engeland." Het grote verschil met Nederland is dat Real Madrid in de Spaanse com petitie thuis ook van iedereen kan verliezen. "Ajax kan steeds vaker van kleine clubs verliezen, maar dat is dan meestal 'uit'. Bovendien zijn de fans hier fanatieker. Wedstrijden tegen Athlétic Bilbao, Atlético Madrid en Barpa zijn speciaal. De uitwedstrijd tegen Bilbao was echt abnormaal. Zoiets had ik niet eerder meegemaakt. Mensen sloegen met hun vuist op de dug-out. Pure haat, nog érger dan Feyenoord-Ajax. Ze stonden klaar om te vechten en wilden ons slaan met vlaggen. 'Doe effe normaal,' dacht ik toen." Klaas-Jan Huntelaar... niet gek te krijgen. Ajax'hoofdsponsor Aegon M houdt opruiming en denkt daarbij uiteraard aan de leden van de Supportersvereniging Ajax. Zo mogen we drie gesigneerde Ajaxshirts van Klaas-Jan Huntelaar weggeven. Winnen? Stuur dan voor 22 april een e-mail naar j redactie@svajax.nl. Abel despierta a Kun y Forlan IJiU'1 Huntelaar, Lass, I e el mercado con nneve fichajes cerrados Alonso se suma al acto y ademas de futbol y te nis, habrakarts éÊk AS ESTUVO CON EN EL INSTANTEEN QUE SE CERRÓ EL FICHAJE Iker y Rafa, juntos contra la malaria El dfa 16, duelo benéfico en el Palacio de los Deportes Atleti-Barga: regalo de Reyes el 7 de enero iRestode octavos: Mallorca-Almen'a R Unión-Betis, Poli Ejido-Espanyol, ^Sarilla-Depor, Osasuna-Athletic, Sporting-Valladolict Racing-Valencia Klaas-Jan 'El Cazador' Huntelaar scoorde ook goed buiten het veld: dertien covers in drie maanden tijd! De andere sportkrant (Marca) lieten we daarbij maar buiten beschouwing.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 11