'Vertonghen heeft tenminste body' JACOBS Liefst vijftien verschillende spelers gebruikte Marco van Basten dit seizoen in zijn zoektocht naar het ideale middenveld voor Ajax. Tegen Olympique Marseille en NAC Breda probeerde Van Basten het met Ismaïl Aissati, Eyong Enoh en Vurnon Anita. Prompt speelde Ajax twee uitstekende wedstrijden. Is het ideale trio eindelijk gevonden, of zien de supporters liever andere spelers op het middenveld staan? bas van bergen KNVB-voorzitter Michael van Praag wil graag onderzoek doen naar de positieve en negatieve gevolgen van invoering van een zogeheten Beneliga, een competitie tussen de sterkste Nederlandse en Belgische clubs. De meningen van de bezoekers van onze website Ajaxlife.nl over het plan zijn verdeeld. De Beneliga moet ingevoerd worden Wat te doen met Leonardo? Na Ajax-Marseille... Het seizoen zit er büna op. LP Dat komt me goed uit, want mocht dit seizoen nog veel langer duren, zou ik het niet meer van dichtbij kunnen volgen omdat ik over een paar weken op wereldreis vertrek naar Lima (Peru). M'n achterneef Juan woont daar. Je moet rekenen dat m'n grootmoeder een Zuid- Amerikaanse was, die naar België vluchtte nadat ze gezocht werd door de politie vanwege geldvervalsing. Ze had biUetten van 5 peso's veranderd in biljet ten van 50000 peso's en dat viel de Peruviaanse politie op. Ik spreek echter niet zomaar vrijblijvend over m'n achterneef Juan. Hij is een grote fan van het Europese voetbal in het bijzon der en desbetreffend is Ajax z'n lievelingsclub. Hij volgt de wedstrijden van Ajax via Pronto, een Zuid-Amerikaanse televi- sieprovider die maar 5 peso's per maand kost. Het beeld is wel nogal wazig en de kleuren zijn niet altijd wat ze moeten zijn. Mede daardoor denkt m'n ach terneef Juan dat de clubkleuren van Ajax groen-blauw zijn. Ach, laat hem dat maar denken. Hij denkt trouwens ook dat Julia Roberts een negerin is. En zo zie je maar hoe belangrijk de kleuren van televisiebeelden zijn voor de algemene kennis van de kijker. M'n achterneef Juan en ik mailen elkaar geregeld, om te praten over wijven, muziek, archeologie, auto's (hü heeft een Fiat Uno uit 1986, ik een Porsche Carrera van verleden jaar) en uiteraard Ajax. Geen van beiden zijn we tevreden over het lopende seizoen. De derde plaats in de stand is niet goed genoeg voor Ajax, vooral niet omdat op de tweede plaats Twente staat en op de eerste plaats AZ, waarbij je niet mag vergeten dat Twente en AZ twee stomme """ploegen zijn die in principe nog niet tot aan de enkels van Ajax zouden mogen reiken. Maar goed, na allerlei discussies heen en weer zijn Juan en ik het erover eens dat de schuld van het falen van Ajax voor negentig procent bü de trainer ligt. Onze raadgeving voor het bestuur is dan ook: gooi na dit seizoen die hele Van Basten gewoonweg aan de deur. Hij vindt wel werk in het buitenland, dus medelijden met hem moetje niet hebben. De vraag is natuurlijk: wie moet Van Basten opvolgen? M'n achterneef Juan tipt Aragon Baptista, de huidige trainer van Sporting Lima, maar die is homoseksueel, zodat hü al met een afvalt. Zelf tip ik op Ariël Jacobs, eindelük 'ns een Belgische trainer voor Ajax. Ik hoop dat het bestuur m'n tip ter harte neemt. JW 1 De Belgische Ajacied Herman Brusselmans schreef ongeveer vijftig boeken, die ervoor zorgden dat hij zowel verafgood als verguisd wordt. Z'n laatste roman is 'Een dag in Gent'. (966 stemmen) SUPPORTERSPANEL SPREEKT HOSSEIN ANDALIBI "Enoh, Aissati en Anita vormen inderdaad het ideale middenveld. Aissati is de man die Ajax beter laat spelen, terwijl Anita en Enoh hem perfect aanvullen. Natuur lijk, Gabri heeft in het verleden veel status opgebouwd, maar in het voetbal draait het om wat je vandaag presteert. Jan Vertonghen is goed, maar in mijn ogen een verdediger, Urby Emanuelson is juist weer een aanvaller. De andere spelers komen sowieso niet in aanmerking. Wie Evander Sno en Rasmus Lindgren in de basis zet, zal nooit kampioen worden." Èj- /jM "Mijn droommiddenveld ^^3 bestaat uit Aissati, Vertonghen en Enoh. Aissati is echt fantastisch. Hij tilt Ajax naar een hoger niveau. Enoh is net als Gabri een goede stofzuiger, maar is voetballend een stuk beter dan de Spanjaard. Anita heeft zich goed ontwikkeld, maar is net als Aissati en Enoh klein van stuk. Dan zet ik toch liever Vertonghen erbij. Die heeft tenminste body, en boven dien een sterke pass. Anita zou ik daarom verhuren, net als Jeffrey Sarpong en Siem de Jong." JACO I BOUWMAN "Ik pleit voor Emanuelson, Anita en Aissati. Emanuelson is niet alleen voetballend sterk, hij is ook een enorme vechter, sterk tussen de linies, loopt alle gaten dicht en neemt het team op sleeptouw. Op het middenveld komt hij beter tot zijn recht dan in de aanval. Enoh vind ik nog te wispelturig. Al zijn hij en Gabri absoluut bruikbare spelers. In de loop van een heel seizoen heb je minstens vijf goede middenvelders nodig. Gabri en Enoh zijn mijn num mers vier en vijf." OPINIE 03-04-2009 Twijfels over de Beneliga DOOR KEVIN VAN NUNEN De achterstand van de eredivisie ten opzichte van de Europese topcom- petities blijft groeien. Van Praag wil deze tendens een halt toeroepen. Uefa-baas Michel Platini steunt een mogelijke samenvoeging van de Nederlandse en Belgische competi tie. "Onder de huidige omstandighe den zal Ajax de Champions League nooit meer kunnen winnen," zei de Fransman in Voetbal International. Of de Beneliga op termijn daadwer kelijk wordt ingevoerd, blijft hoogst twijfelachtig. Van Praag zei tegen radiozender BNR: "Dit idee is altijd weggehoond op basis van emoties. Er is nooit echt gekeken naar de mogelijkheden die samenvoeging biedt. Ik wil wel eens weten of er inderdaad meer tv-inkomsten uit de markt kunnen worden gehaald en om welk bedrag het dan gaat." Directeur betaald voetbal van de KNVB Henk Kesler gelooft niet in een samenvoeging van de Neder landse en Belgische competitie. Oneens 55% Eens 45% Behouden als supersub 70% Definitief afscheid nemen 17% ben ik trots 52% voorzie ik een mooie toekomst 31% (589 stemmen) Behouden en blüven we punten morsen basisplaats beloven 8% tegen de kleintjes 11% Verhuren 5% (656 stemmen) blijft het net zo slecht als voorheen 3% vrees ik een leegloop 3% "De Beneliga is een achterhaald idee. Leuk dat Van Praag het aan- slingert, maar wij gaan het niet doen. De clubs gaan erover en die zijn tegen. Ze willen evenmin een onderzoek. De prioriteiten van de clubs liggen elders." Uit een rondvraag op ajaxlife.nl blijkt dat een kleine meerderheid van de bezoekers geen heil ziet in een Beneliga. "Zonder concrete plannen is het niet mogelijk een inhoudelijke mening te geven. Dit neemt niet weg dat het idee een kans van slagen heeft als alles goed wordt geregeld," geeft bezoeker 'Plaisier' aan. Bezoeker 'Gabri' heeft even eens zijn twijfels. "Ik denk niet dat Ajax per direct sterker wordt dankzij een Beneliga. Ook dit seizoen zijn er weer veel punten tegen de kleinere clubs verspeeld." Ajax zelfheeft nog geen mening geformuleerd. "Er is binnen onze organisatie nog geen standpunt over het al dan niet invoeren van de Beneliga. Op dit moment bevindt deze kwestie zich in een heel prille fase. Zodra de zaak zich verder ontwikkelt, zal Ajax hierover een mening vormen," meldt een woord voerster.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 7