BOUD'S INN ajaxlife Nu 40% korting op de Ajax uit collectie!! Weinig Ajaxsupporters zullen warme herinneringen koesteren aan Laurent Delorge. In de anderhalf jaar dat de Belgische middenvelder bij Ajax onder contract stond, kwam hij niet verder dan drie basisplaatsen en evenzoveel invalbeurten. Vind je dat je mislukt bent bij Ajax? Het contrast tussen Ajax en Roda JC is groot. Je speelt nu degradatievoetbal. De selectie van Roda JC her bergt meer Belgen dan Ne derlanders. Vind je dat pret tig? Toch zijn er steeds meer Bel gische talenten succesvol in de eredivisie. Kiki Musampa is één van de vele verloren zonen van Ajax. De linkspoot verdween van de radar door zijn buitenlandse avonturen, maar dook onlangs op bij Willem II. Met de Tilburgers keert Musampa terug naar de club waar het voor hem begon. 'Als wij onze doelstelling al hebben bereikt, wordt het gevaarlijk voor Ajax.' VOORBESCHOUWING 03-04-2009 Musampa draagt zijn steentje bij Gehele Adidas Ajax-collectie is op voorraad! Levering door heel Nederland O ll|l II Oosterdiep westzijde 5 T 7881GK EMMER-COMPASCUUM Teiefbon:<0591)351041 Kijk op: www.D0uds-1nn.nl DOOR DAVID KUIPERS Het levensverhaal van Kizito 'Kiki' Musampa leest weg als een span nend jongensboek. Kleine Kiki wordt geboren in Congo, maar zijn familie moet dat land begin jaren tachtig ontvluchten. Vader Raphael geeft te veel tegengas aan staats hoofd Mobutu en dictators dulden nu eenmaal geen tegenspraak. Musampa trainde enkele weken bij AGOVV mee, voordat hij onderdak bij Willem II vond. 'Ik had bij Ajax kunnen slagen' DOOR SEBASTIAAN VAN DE WATER Sinds de winterstop komt Delorge (29) uit voor Roda JC, dat is ver wikkeld in een felle strijd tegen degradatie. De ploeg staat zestiende, en heeft slechts vier punten meer dan nummer achttien Volendam. Zondag ontvangt Delorge in Kerk- rade zijn voormalige werkgever uit Amsterdam, die eerder dit seizoen nipt met 1-0 won. "Zo wil ik niet terugkijken. Ik begon best aardig, maar door mijn bles sure lag ik er lange tijd uit. Eenmaal fit had ik te maken met een nieuwe trainer (Marco van Basten, red.) die zijn selectie al rond had. Ik wil het hier eigenlijk niet meer over hebben. Ik kan de tijd niet terugdraaien en dat wil ik ook niet. Wel ben ik er nog steeds van overtuigd dat ik bij Ajax had kunnen slagen. Anders had ik sowieso niet getekend. Zondag wil ik laten zien wat ik in mijn mars heb." "Leuk is anders, maar mijn situ atie bij Ajax was uitzichtloos. Mijn eerste prioriteit was weer aan spelen toe te komen. Bovendien is Roda JC altijd een club geweest die heeft gestreden om Europees voetbal. We zitten nu in een overgangsjaar. Als volgend seizoen alles op orde is, ook wat betreft de fusie met Fortuna Sit- tard, wil ik met die ploeg weer in de subtop spelen." "Het is op zich leuk dat hier een beetje een Belgische cultuur heerst, al heb ik zelf geen moeite met een meer directe Hollandse benadering. Mijn vrouw is Nederlands, dus ik ben wel wat gewend. Sowieso hoor je in topsport te kunnen zeggen waar het op staat. In België draaien ze vaak om de hete brij heen." "Nederlanders weten dat Belgen een goede mentaliteit hebben en zich ge makkelijk aanpassen. Kijk naar Toby Alderweireld, die meteen goed pres teert in zware Europese wedstrijden. Met Toby heb ik voor de winterstop veel duels in Jong Ajax gespeeld. Hij is een jongen die weet wat hij wel en wat hij niet kan. Hij haalt daardoor altijd een solide niveau. En hij is niet de enige. Als je een elftal maakt van alle Belgen in de eredivisie en die laat spelen tegen de elf beste Neder landers hier, moet ik nog zien wie er wint. Misschien wel een leuk idee om bij de KNVB aan te kaarten. Ze hebben het spelprogramma Tien voor Taal moeten opdoeken omdat de Vlamingen altijd wonnen, dus dit kan er mooi voor in de plaats komen." 21 januari 2004 Roda JC - Ajax 1-2 27 februari 2005 Roda JC - Ajax 1-2 2 april 2006 Roda JC - Ajax 2-1 17 september 2006 Roda JC - Ajax 2-0 10 februari 2008 Roda JC - Ajax 2-1 winst Q CX gelijk verlies Izaak Besuijen Nu heeft Musampa een contract tot het einde van het seizoen bij Willem II, nadat hij ook enkele weken met Wooter bij AGOVV had getraind. Hij bood zich aan via zijn eigen bemiddelingsbureau en de Tilburgers hapten toe. "Zij zitten in nood qua middenvelders en ik probeer mijn steentje bij te dragen aan hun doelstelling geen nacompe- titie te hoeven spelen. En voor mij is het natuurlijk ook een kans om me te laten zien." Willem II hoopt dus op drie punten in de Arena en Musampa ziet wel kansen voor zijn nieuwe werkgever. "Ik heb dit seizoen Ajax-Feyenoord en Ajax-Olympique Marseille in het stadion gezien en Ajax is gewoon een goede ploeg. Vooral als ze in vorm zijn, is dat slecht nieuws voor iedere tegenstander. Maar de presta ties zijn nog wisselvallig. Als Willem II al veilig is als we naar Amsterdam moeten, dan zie ik wel kansen voor ons. Wij kunnen dan frank en vrij spelen en dan wordt het gevaarlijk voor Ajax." 28 september 2003 Ajax Willem II 6-0 7 april 2005 Ajax Willem II 2-0 8 februari 2006 Ajax - Willem II 1-0 3 december 2006 Ajax - Willem II 6-0 16 maart 2008 Ajax Willem II 4-1 winst Q Q Q~ 0==0 gelijk verlies Izaak Besuijen Via België komen de Musampa's in Nederland terecht, waar de Ajax- scouts de talenten van Kiki al snel opmerken. Eenmaal in het rood-wit gaat het razendsnel met Musampa. Hij debu teert op zijn zestiende in het eerste van Ajax onder Louis van Gaal. Maar als Van Gaal in 1997 wordt opgevolgd door Morten Olsen, heeft Musampa het wel gezien in Amster dam. "Olsen nam veel eigen spelers mee, ik geloof wel een stuk of tien," zegt de inmiddels 31-jarige midden velder. "Dan kun je als jonge jongen op de bank gaan zitten of je vertrekt. Ik heb voor het laatste gekozen en dat is een goede keuze geweest." Musampa, twintig jaar pas, vertrekt naar Girondins Bordeaux en daarna volgen ook avonturen bij Malaga, Atlético Madrid, Manchester City, Trabzonspor, AZ (vijf wedstrijden) en het Zuid-Koreaanse FC Seoul. Die laatste club verlaat Musampa afgelopen zomer. Samen met boezemvriend en zaken partner Nordin Wooter ontwikkelt Musampa een plan om mede-eige naar te worden van Ethnikos Achna, een club uit Cyprus. "We wilden daar gaan spelen en er ook in inves teren," legt Musampa uit. "Met ons netwerk wilden we proberen de club naar een hoger niveau te tillen en als dat lukte, verdienden wij daaraan via de aandelen." Musampa praat in verleden tijd, want het plan gaat voorlopig niet door. "Het staat op een laag pitje nu, maar het concept is er."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 4