HMPJE vrn 'Ik hoef niet te kijken. Ik scoor toch wel' In de Ajax Jonge Schare Fifa09 Battle vechten de spelers van Jong Ajax uit wie de beste gamer in de selectie is. De komende weken spelen ze een competitie en de beste Ajacieden gaan door naar de finaleronde. Daarin nemen ze het op tegen jullie, leden van de Jonge Schare. Denk jij als Jonge Scharelid te kunnen winnen van de Jong Ajacieden? Ga dan snel naar ajaxlife.nl en meld je via de banner van de Fifa09 Battle aan. Wees er snel bij, want inschrijven kan uiterlijk 5 april! ajaxlife TALENTEN VAN TOEN De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de D1 van 1987. Danilo (r) sluit zijn hij heeft verloren van Claasen. JONGE SCHARE 03-04-2009 deze battle op Na de virtuele thee draait het spelbeeld zich volledig om. Het Ajax van Claasen is de bovenliggende partü, maar nu is het juist Danilo die scoort. Claasen vergeet zijn verdedigende stellingen te bewaken en Huntelaar countert. Terwül Danilo zün spits naar het doel stuurt, probeert Claasen hem uit zijn concentratie te halen. "You're still gonna miss," provoceert de Zuid-Afrikaan. Danilo kan het niet goed hebben ("Shhhhi"), maar scoort wel de gelükmaker. Als de officiële speeltijd voorbü is, staat het nog steeds 1-1. Een strafschoppenserie moet een winnaar gaan opleveren. De eerste strafschoppen vliegen binnen, maar Danilo's tweede wordt gestopt. Claasen kan de leiding pakken, maar schiet naast. De stand blijft gelijk tot 3-3 als de heren mogen aanleggen voor de laatste pingel van de serie. Danilo begint. Hij kiest zün hoek, maar ziet de doelman de goede kant op gaan. Weer gestopt. Claasen kan het nu afmaken en zit vol zelfvertrouwen. "I don't have to look. I'm gonna score." Misschien wat arrogant, maar de beslissende zit wel. (DK) De beginfase is sowieso spectaculair. Er zün kansen over en weer en Danilo maakt büna een eigen doelpunt. De aanvaller van Jong Ajax is verdedigend misschien niet erg sterk, voorin blijkt hü des te handiger. Na een half uur kan Danilo met Suarez alleen op het doel van Claasen af. De uitkomende Stekelenburg wordt omspeeld, maar de hoek is daarna te lastig om te scoren. Terwül Danilo een aantal kansen verprutst, prikt Claasen zijn eerste mogelükheid wel binnen. Vlak voor rust loopt de Zuid-Afrikaan met Huntelaar en Suarez op het vüandige doel af en dat buitenkansje wordt uiteindelijk benut door de Uruguayaan: 1-0. In ronde vier van de battle treffen Danilo Sousa Cam pos en Daylon Claasen elkaar. Beiden verloren hun eerste wedstrijd en zün dus uit op wraak. En op pun ten, want het blüft natuurlijk een competitie. Gezien het spel in de vorige ronde lijkt Claasen licht favoriet, maar Danilo laat zich niet zomaar wegzetten. Het is alsof zün vader weer even is opgedoken bü Ajax. Danilo, zoon van Wamberto, creëert na een paar minuten de eerste goede kans. Niet na een goede com binatie, maar door een paar man uit te spelen. Claasen kan nog net redden, maar de toon is gezet. ook in de jeugd van Ajax speelde, paviljoen 't Twiske, dat lovende recensies krijgt. Pascal Nieuwpoort moest na dit seizoen weg. Dat kwam omdat buurjongen Dave van den Bergh, met wie hij samen naar de instuif was gegaan, zijn plaats overnam. Zou een gesprek hebben met AZ, maar zakte door zijn knie. Rijdt nu als beveiligingschauffeur de direc teur-generaal van het ministerie van Landbouw rond. Steven Ritfeld begon te pub eren en dat botste. Vertrok naar Telstar, maar dat was het ook niet. Kreeg wel zijn fifteen het eerste seizoen dat de ploeg uit Almere profvoetbal speelde. Maar het boterde niet met de nieuwe trainer en Van Gulik leverde zijn contract in. Werkt nu bij ING. Björn Lindenbergh had ruzie met Adriaanse en kon vertrekken. Debuteerde bij Volendam en daarna volgden Bolton Wanderers, De Graafschap, Overpelt (waar trai ner Jan Poortvliet op een gegeven moment meedeed, omdat er te wei nig spelers waren) en TOP Oss. Probeerde broer Olaf tevergeefs aan een nieuwe profclub te helpen en werkt bij een schoonmaakbedrijf. (DK) minutes of fame toen hij meedeed aan het tv-programma 'Komt dat schot', een soort Idols voor voetbal commentatoren. Haalde de halve finales mede door de legendarische zin: 'Dubbel D, het zijn geen bor sten, het is Darl Douglas!' Is op dit moment werkzoekend. Alex Kroes redde het niet als prof voetballer, maar vond wel een baan in het wereldje, als zaakwaarnemer. Marco van Gulik had jochies als Clarence Seedorf en Danny Land zaat voor zich. Was negen jaar actief voor Omniworld, waarvan ook BOVENSTE RIJ: Herman Borman verricht af en toe nog wat scoutingswerk voor Ajax. Patrick Kluivert bezorgde met het puntje van zijn teen Ajax de Cham pions Leaguetitel. Kende na een jaartje AC Milan zijn meest produc tieve periode bij Barcelona. Daarna ging het langzaam bergafwaarts. Is nu trainer in opleiding onder de vleugels van Louis van Gaal. Stefan Sas moest weg en 'nadat het Ajaxshirt uit moest, voelde het nooit meer goed'. Dat kon ook een jaartje Volendam niet veranderen. Werkte als broker voor de Aziatische mark ten en is nu beleggingsspecialist bij de Rabobank. Millens Reingoud kreeg groeipij nen en moest vertrekken. Probeerde het bij PSV, maar moest opeens het leger in en mocht niet trainen. Drie jaren profvoetbal bij Zwolle ontna men hem het plezier in het spelletje. Werkt tegenwoordig voor IBM. Michael Timisela kreeg mot met Co Adriaanse en vertrok. Raakte dertien jaar geen bal aan, tot hij in de Arena opeens zijn naam hoorde zingen. Het spreekkoor was welis waar voor zijn achterneef, die pre cies dezelfde naam heeft en tegen woordig voor VVV speelt, maar het begon weer te kriebelen. Is nu trainer van Blauw-Wit. Ramon de Ridder kende een moeilijke tijd bij Ajax. Hij moest zelf na een seizoen weg, maar twee jaar later kwam een veel grotere klap. Broer Wesley, ook jeugdspeler van Ajax, overleed op weg naar een uitwedstrijd bij een auto-ongeluk en zijn ouders kwamen er ook niet ongeschonden vanaf. Staat volgend jaar onder de lat bij SDVB en is advertentieverkoper bij de Telefoon- en Gouden Gids. Bas Visser was vooral geblesseerd. Kreeg de mogelijkheid om een aantal fastfoodzaken van zijn oom in Venezuela te gaan runnen en pakte die kans graag aan. Werkt tegen woordig bij Baron, een exclusief telecombedrijf en heeft zo contact met verschillende profvoetballers. Als Ryan Babel of Wesley Sneijder een nieuw toestel nodig hebben, bel len ze Bas. Jurgen Hoekstra had in de jeugd van Ajax, FC Utrecht en later Elinkwijk altijd veel problemen aan zijn knie en heeft na de A-junio- ren nooit meer gevoetbald. Ging aan de slag bij een verzekeringskantoor en werkt nu voor Volkswagen. Hennie Henrichs is erelid van Ajax. ZITTEND: Jeroen Bruinsma had moeite met de toch wat harde sfeer bij Ajax en bleek bovendien niet goed genoeg. Probeerde het bij Telstar, maar dat gereis begon hem tegen te staan. Runt samen met broer Arno, die

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 11