'UITSUPPORTER STERFT UIT' 'Vermeer heeft meer uitstraling dan Stekelenburg' ZWARTE TICKETS J ajaxlife COLUMN lees de feyenoord Krant! 'Uitsupporters een uitstervend ras?" Bruno Silva Of Ajax nou suc cessen behaalt of zich in een diep dal bevindt, supporters willen soms hun ei kwijt. Zo ook Arno Bierens (51) uit Veldhoven. FIFTYFIFTY? MOOI NIET Wil je ook jouw mening laten horen? Stuur een mail (van niet meer dan 200 woorden) naar redactie@ajaxlife.nl. Zwarte tickets, dat klinkt onheilspellend nietwaar? Klinkt als iets wat eigenlijk niet mag. Zoals zwartwerken. Dat is eigenlijk net werken, maar met het verschil dat u geen of veel te weinig belasting betaalt. En dat mag niet. Althans, dat mogen u en ik niet. Wist u dat Nederland de vesti gingsplaats is van vele buiten landse bedrüven omdat de belastingdruk hier zo laag is? Sommige buitenlandse bedrüven betalen veel en veel minder belasting dan de gemiddelde Nederlander. Maar toch heet het dan niet zwartwerken. De veel lagere betaling aan de fiscus heet dan ook geen belasting ontduiking, maar belastingont wijking. Subtiel verschil hè? In normaal Nederlands staat hier datje best de fiscus mag tillen, als je het maar handig doet. Een beetje dezelfde sfeer hangt om het fenomeen zwarte tickets. Dat zün tickets die niet rechtstreeks van de club of van Ticketbox zün gekocht. Althans, dat lezen we op de officiële Ajaxsite. Nuancering is niet te vinden. Dus als mün moeder voor mü een ticket koopt bü Ajax en ze verkoopt die weer door aan mü, is dat dus een zwarte ticket? En Ajax dreigt nu die tickets onklaar te maken als ze erachter komt. Wacht even. Mün moeder koopt een volstrekt legaal ticket voor mij en ik koop die weer van haar. Ajax komt er achter en ik meld me bü het stadion en ik kom er niet in? Klinkt dat eerlük? Ik dacht het niet. Mag Ajax dit dan zo maar doen? Nou, dat is maar net de vraag. Een tüdje terug deed Mojo het zelfde ter ere van een concert waarbü door een tussenhande laar honderden kaartjes waren opgekocht. Allemaal onklaar gemaakt door Mojo. Staje mooi te kijken als consument als je veel geld betaald hebt, een offi cieel (niet vervalst of zo) ticket in handen hebt en er toch niet in komt. Ik doe even een ander voorbeeld. Stelt u zich voor: ik jat een fiets en ik verkoop die aan u. U denkt, nou die Bousie ziet er eerlük uit, dus het zal wel goed zün; u bent, zoals wü juristen dat noemen, te goeder trouw. Nu komt u de rechtmatige eigenaar van de fiets tegen en die zegt: kom hier met die fiets. Moet u de fiets dan teruggeven? Nee hoor, de eigenaar mag zich bü de dief (bü mij dus) melden. Zo werkt dat juridisch in Nederland. Weer even terug naar de kaart jes. U koopt een volstrekt legaal kaartje van iemand die u ver trouwt, Ajax baalt daar van en blokkeert uw kaartje. Mag dat? Nee, dat mag niet. Zelfs Ajax moet zich aan de regels houden. OPINIE 21-03-2009 Even leek het aantal uitwedstrijden voor Ajaxsupporters nog meer gereduceerd te worden na ongeregeldheden bij FC Utrecht-Ajax. De spreekkoren lijken echter geen staartje te krijgen, en dus mogen de Ajaxsupporters hopen volgend jaar ook gewoon weer naar de Galgen waard te kunnen. Het is echter duidelijk dat clubs en vooral de burgemees ters van de speelsteden het wangedrag rondom bepaalde wedstrijden meer dan beu zijn. Geen uitsupporters meenemen is een gewilde stok om mee te slaan, en vooral de goedgedragende (Ajax)supporter is daar de dupe van. De burgemeesters krijgen binnenkort echter meer Ja, als het aan de burgemeesters ligt wel 54% Ja, maar daar zün de supporters zelf debet aan Nee, onkruid vergaat niet Nee, dankzü de 'Voetbalwet' Graag, dan kom ik weer naar het stadion 467 stemmers SUPPORTERSPANEL SPREEKT juridische vrijheid om wanordelijkheden aan te pakken. De veelbesproken Voetbalwet, al langer een wens van de KNVB en de clubs, wordt breed omarmd door de Tweede Kamer. Betekent deze wet, die onderdeel uitmaakt van de evenementenwet, het einde van hooliganisme en biedt het een opening om weer naar zeventien uitwedstrijden te gaan voor de 'normale' Ajaxsupporter? Of wordt de uitsupporter ondanks de inspanningen een uitstervend ras? De stemmers op ajaxlife.nl zijn niet heel optimistisch. Een meerderheid denkt dat de uitsupporter een uitstervend ras is als het aan de burgemeesters ligt. Slechts tien procent ziet de Voetbalwet als redding. Bruno Silva deed in Sportweek zün beklag over zün rol als reservespeler bij Ajax. Hü wil weg in de zomer als trainer Marco van Basten aanblüft. De meeste stemmers vinden dat Silva niet moet klagen, al is er ook kritiek op Van Basten. 18% 16% 10% 2% Van der Wiel is gewoon beter Van Basten had het gewoon niet zover moeten laten komen Silva moet gewoon spelen Silva moet gewoon niet huilen Silva heeft gewoon gelijk 473 stemmers 44% 19% 17% 16% 4% INGEZONDEN, MAAR UITGESPROKEN Hierbü wil ik reageren op de discussie die weer is ontstaan over het wel of niet aanblijven van de trainer nu de resultaten achterblüven. Ongeveer een jaar geleden heb ik een stukje geschreven over eenzelfde discussie rond Henk ten Cate. Ik heb me destijds afgevraagd of we over een jaar niet weer in dezelfde discussie zouden zitten. Helaas heb ik gelijk gekregen. Ik word er een beetje moede loos van. Natuurlük is het spel niet altijd even goed en natuurlük mogen de spelers in een aantal wedstrüden zich meer laten zien (winnersmen taliteit, instelling), maar er is één ding waar de trainer niet op afgerekend mag worden. In de wedstrüden bij Willem II, bü Feyenoord en thuis tegen Heracles hebben arbitrale dwalingen punten gekost. Bij normaal gedrag hadden deze wedstrijden vüf tot zeven punten meer opgeleverd. Ook thuis tegen FC Utrecht en SC Heerenveen en in Heerenveen waren de heren scheidsrechters weer tegen Ajax. Het fiftyfifty-\/erhaal geldt voor Ajax blükbaar niet, want ik kan geen twee wed strüden opnoemen waar Ajax door een arbitragefout punten heeft gekregen. Het verhaal van Bobby Haarms in de vorige Ajax Life was zeer ontroerend. Ik hoop van harte dat Bobby die dertigste titel nog mag meemaken, en ook de 3T, 32e en zelfs 35eMaar ik heb er geen vertrouwen in met deze arbitrage in Nederland. Ik wens Ajax veel succes in strüd tegen deze praktüken (maar wat is er tegen te doen?) en wens Bobby een goed herstel toe en nog vele füne jaren bü 'zün Ajax'. HANS BOUSIE, is naast Ajax fan ook advocaat. Trefzekere aanvallers, veel zijdige middenvelders en mee dogenloze verdedigers; je kunt er als club niet genoeg van hebben. Dat geldt niet voor keepers. Een club met twee uitstekende doelmannen heeft er eigenlijk één te veel. Zowel Kenneth Vermeer (23) als Maarten Stekelenburg (26) hebben aangetoond het doel van Ajax uitstekend te kunnen verdedigen. Van Basten heeft zijn keuze gemaakt, maar wie van de twee moet er volgens het supporterspanel wijken? ROELOF EMCK "Eerlijk gezegd kan ik niet kiezen. Het is raar om de keeper van Oranje op de bank te zetten, maar Vermeer verdient ook een basisplaats. Hij heeft bewezen constant te kunnen presteren. Bovendien oogt hij actie ver en heeft hij meer uitstraling. Stekelenburg komt op een of andere manier wat sloom over. Aan de andere is Maarten al meerdere sei zoenen achter elkaar een betrouw bare doelman gebleken. Tja, op dit moment kan ik geen harde keuze maken." yK\ DOMINIQUE PICHEL -F I "Veel mensen vergeten dat ook Dennis Gente naar heel goed is. Eigen lijk verdienen ze het allemaal te spe len. Je zou een soort roulatiesysteem kunnen invoeren. Vermeer heeft bijvoorbeeld goede reflexen, dus hij staat in de basis als Ajax tegen PSV speelt. Stekelenburg heeft een goede spelhervatting, en is tegen De Graafschap dan weer nuttig. In de praktijk kiest een coach echter voor één vaste keeper. In dat geval moet Van Basten zijn woord nakomen en Stekelenburg handhaven als eerste doelman." JACO BOUWMAN "Vermeer is de laatste tijd beter in vorm, dus ik vind dat hij voor lopig in de basis moet beginnen. Pas als Stekelenburg op de trai ning aantoont weer helemaal op zijn oude niveau te zijn, verandert de zaak. Overigens denk ik dat dit probleem in de zomer is opgelost, want ik vermoed dat Stekelen burg Ajax gaat verlaten. Hij heeft hier zes jaar onder de lat gestaan. Ajax heeft een goede vervanger in huis. Dit is het ideale moment om afscheid te nemen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 7