Vlak voor de thee toeslaan V In de Ajax Jonge Schare Fifa09 Battle vechten de spelers van Jong Ajax uit wie de beste gamer in de selectie is. Deze spelers gaan door naar de finaleronde. Daarin nemen ze het op tegen jullie, leden van de Jonge Schare. \1\ TALENTEN VAN TOEN DE A2 VAN 1990 LEVERT KOELKAST AAN VAN DASTEN EN ASPIRIENTJES AAN D ajaxlife Denk jij als Jonge Scharelid te kunnen winnen van de Jong Acieden? Ga snel naar ajaxlife.nl, klik op de banner van de Fifa09 Battle, en meld je aan! De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de A2 van 1990. JONGE SCHARE 21-03-2009 In de eerste helft moet Supusepa (r) nog geconcentreerd zijn, de tweede helft is een feestje voor de tegenstander van Will. De laatste speler mengt zich vandaag in de Fifa09 Battle. En Christian Supusepa is meteen iemand om rekening mee te houden. De verdediger heeft Play- station-skills, zo merken ook zijn ploeggenoten als Supusepa is gaan zitten voor zün eerste partü- Tegenstander is Nathaniel Will, die inmiddels één over winning achter zün naam heeft staan. Hü versloeg in de eerste wedstrijd Danilo Sousa Campos. De winstpartü zou Will vertrouwen moeten geven, maar daar is weinig van over na een oefenpotje tegen Supusepa. Will heeft met 3-0 klop gekregen en weet dus dat hü aan de bak moet. Toch ziet hü het nog niet al te somber in. "Als het er om gaat, sta ik er."Mooie woor den, maar er komt weinig van terecht als de wedstrüd (het is zoals altijd Ajax tegen Ajax) begint. Supusepa domineert en scoort na een half uur de 1-0. De compu terversie van Miralem Sulejmani heeft de goede vorm snel te pakken, maakt een mooie actie en legt dan af op Ismaïl Aissati. De nummer tien, in Fifa 2009 levensge- vaarlük, draait handig weg en schiet binnen. Will schuift na de vroege tegengoal wat op zün stoel. Hü heeft duidelijk geen zin in een tweede afstraffing van Supusepa en gaat er nog eens goed voor zitten. Het geschuifel heeft echter weinig zin. Een minuut voor rust begint Supusepa met Klaas-Jan Huntelaar aan een rush. De spits passeert drie tegenstanders en mikt dan de bal tegen de touwen. Will baalt bü het idee met een 2-0 achterstand de rust in te gaan. Supusepa heeft, ook al geeft de klok 45 minuten aan, nog iets in petto voordat zijn spelers aan de virtuele thee mogen. Hü verovert na de aftap van Wills Ajax meteen de bal, en Huntelaar begint vanaf links aan weer een goede actie. En hü rondt het wederom goed af: 3-0. De tot nu toe rustige Supusepa begint na zün twee goals in twee minuten alvast aan een feestje en steekt een vingertje de lucht in. "Jaja, ja." Will tuurt vol ongeloof naar het scherm en durft ook niet opzü te küken, waar zijn tegenstander inmiddels een grote glimlach op zün gezicht heeft getoverd. De tweede helft hoeft eigenlijk niet eens meer gespeeld te worden. Will probeert nog van alles om terug te komen, maar Supusepa heeft weinig moeite om de aan vallen van zün teamgenoot tegen te houden. Het blijft bü 3-0 en daar is de winnaar tevreden mee. Na het laatste fluitsignaal springt Supusepa uit zün stoel. "Lekker hoor!" (DK) BOVENSTE RIJ: Omar Tahya redde het niet bij Ajax en ging naar Go Ahead Eagles. Kwam een week voor de onderhan delingen over een nieuw contract te laat voor een wedstrijd en dat werd hem niet in dank afgenomen. Haalde nog het Nederlands zaal voetbalteam en werkt nu bij een bibliotheek. Liet als Culembor- ger jeugdvrienden Edgar Davids, Michael Reiziger en Tarik Oulida kennis maken met het fenomeen carnaval. Dennis Klein degradeerde met Volendam uit de eredivisie na een 10-0 nederlaag tegen PSV. Alsof dat nog niet genoeg was, werd hij in die wedstrijd keihard onderuit geschoffeld door zijn oude ploeg genoot André Ooijer. Werkt in de verzekeringswereld en helpt zo Ajax om het arbeidsongeschiktheidsrisico bij spelers te verzekeren. Clarence Seedorf was eigenlijk nog B-junior, maar eiste in de A2 alle ballen al op. Zei ook tegen zijn ploeggenoten dat hij over twee jaar met Oranje naar het EK '92 zou gaan. Er werd een beetje om gelachen, en het gebeurde ook (nog) niet. Kwam via Samp- doria, Real Madrid en Inter bij AC Milan terecht. Dennis van der Wal is nooit bij Ajax weggegaan. Speelde tot vijf jaar geleden bij de zaterdagtak, maar moest wegens een hernia stoppen. Is nu trainer van het tweede ama teurteam. Ging ondertussen de automatisering in. Eliazer Strijks speelde twee wedstrijden voor FC Den Bosch en kwam in het ama teurvoetbal terecht. Zit tegenwoor dig in de sportkleding. Eliazer is de zoon van Bert, die twee wedstrijden in het eerste van Ajax speelde. Ricardo Broks zou met de Al naar Tokio gaan, maar mocht toch niet mee. Was daar nogal gepikeerd over en vertrok. Liep een knieblessure op bij het tweede van Volendam en zakte terug naar de amateurs. Levert al jaren goederen af voor elektro nicabedrijf BCC, waaronder een Amerikaanse koelkast bij meneer Van Basten, en een wasmachine van Miele bij meneer Van Gaal. Patrick Hooyberg bleek niet goed genoeg voor Ajax. Ging bij de amateurs van Hollandia voetbal len en zat bij de voorlaatste lichting dienstplichtigen. Werd 'via een maatje' bodemonderzoeker, oftewel iemand die kijkt of grond geschikt is voor de bouw. Frank Gelauf moest vertrekken uit de jeugdopleiding van Feyenoord en kwam via de ama teurs van Rijswijk bij Ajax terecht. Vertrok later naar FC Den Haag, waar hij mot kreeg met Mark Wotte. Herinnert zich nog wel een legen darische pot tafelvoetbal tegen het duo Roy-Bergkamp. Is tegenwoordig accountmanager. Elftalleider Teun Bogaard is na zijn jarenlange inzet voor Ajax benoemd tot lid van ver dienste. Trainer Ton Pronk speelde 337 officiële duels voor Ajax en was daarna actief als scout en coach. ONDERSTE RIJ: Doelman Patrick Dokter speelde maar een jaar bij Ajax. Een gebro ken pink gooide roet in het eten. De Soester had weinig op met het Ajaxkeurslijf en vertrok naar de amateurs. Is in de Benelux eind verantwoordelijk voor de culinaire versnaperingen van tankstation Total. André Ooijer werd door Ajax verhuurd aan Volendam. De echte successen kwamen bij PSV. Keert volgend seizoen ook terug naar Eindhoven na een Engels avontuur bij Blackburn Rovers. Iwan Lont kreeg een zware klap te verduren toen zijn moeder overleed. Kon daar goed over praten met Van Gaal, wiens vrouw enkele maanden later ook stierf. Lont nam gas terug en ging bij de amateurs van Argon spelen. Runt tegenwoordig een drogisterij waar Edgar Davids goede klant is. Robin Fokke redde het niet bij Ajax, maar was wel ballenjongen bij de Uefa-Cupfinale van '92. Voetbalde twee jaar bij TOP Oss en daarna bij verschillende amateurclubs. Moest wegens slijtage van het kraakbeen in zijn enkel stoppen en is nu bedrijfs jurist. Olaf Lindenbergh kwam via De Graafschap en AZ terug bij Ajax. Kon na een seizoen Sparta geen nieuwe club vinden en speelt tegenwoordig in de zaal bij Veer- huys/Desko en in het Nederlands team. Arno Schaap speelde voor Helmond Sport, AZ en Dordrecht '90. Zakte in 2004 tijdens een oefen wedstrijd met Hilversum in elkaar en overleed op 29-jarige leeftijd. Zou drie dagen later gaan trouwen. Lefa Lock verliet Ajax voor Malaga, waar zijn moeder een kroeg had. Schopte het tot het tweede van de Spaanse profclub. Pendelt tegen woordig tussen Nederland en Spanje als introductiemakelaar. (DK)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 11