'JA, ZO GAAN DIE DINGEN VRIEND' A In de Ajax Jonge Schare Fifa09 Battle vechten de spelers van Jong Ajax uit wie de beste gamer in de selectie is, en welke vier spelers zich gaan mengen in de strijd met de Ajax Jonge Schareleden om de titel Fifa09 Battlemaster. Deze week: Calvin Mac Intosh vs Daylon Claasen. i 't t TALENTEN VAN TOEN ajaxlife Denk jij als Jonge Scharelid te kunnen winnen van Mac Intosh? Ga snel naar ajaxlife.nl, klik op de banner van de Fifa09 Battle, en meld je aan! De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de B1 van 1998. JEUGD 06-03-2009 Opperste concentratie bij Claasen (l) en Mac Intosh, teriuijl Christian Supusepa zijn concurrenten alvast bestudeerd. Het zijn twee ervaren gamers, maar bij de Zuid-Afrikaan Claasen is het vooral leuk om te luisteren als hij aan het spelen is. Iedere actie wordt van commentaar voorzien en voor iedere beweging heeft hij wel een gek geluidje. Mac Intosh is minder spraakzaam; hij heeft weinig zelfvertrouwen na een oefenpotje waarin hij flink klop kreeg. "Ik ga verliezen, maar dat maakt niet uit," dekt hij zichzelf meteen na het eerste fluitsignaal in. Als Claasen meteen een grote kans krijgt, lijkt een afstraffing inderdaad aanstaande. Maar na twintig minu ten verzilvert Mac Intosh zijn allereerste kans. De virtu ele Klaas-Jan Huntelaar draait goed weg bij zijn manne tje en kegelt de bal achter de Maarten Stekelenburg van Claasen. Het zelfvertrouwen van Mac Intosh groeit. "Ja Daylon, zo gaan die dingen vriend." Claasen kan er niet om lachen en begint met zijn Luis Suarez aan een indrukwekkende solo. 'Oeh, aah, eeh' klinkt het tijdens de bewegingen. De Uruguayaan komt het strafschopgebied in, haalt uit, maar raakt de paal. Mac Intosh krijgt daardoor een steeds grotere mond. "Ik laat je komen tot de 'zestien', maar dan ik het klaar." Weer geen lachje bij Claasen, die de battle bloedserieus neemt. Hij begint weer met een solo, opnieuw met Suarez. De dribbel is schitterend, de geluidjes zijn dat ook. Claasen kruipt met zijn neus steeds dichter naar het scherm en drukt uiteindelijk op de schotknop. Paal. Mac Intosh weet dat hij hier goed weg komt en begint als een ware Theo Reitsma commentaar te leveren bij de wed strijd. "Nee, nee, nee. Het veldspel van het thuisspelende Ajax is niet best." We zijn inmiddels beland in het laatste half uur van de wedstrijd. Mac Intosh heeft weinig te vertellen, maar staat nog wel met 1-0 voor. Claasen blijft zoeken naar de toch wel verdiende gelijkmaker, maar het geluk van zijn tegenstander is nog niet op. Uit een corner kopt de Zuid-Afrikaan op de lat. Claasen tuurt naar het plafond. Zoveel pech. Met nog drie minuten op de klok krijgt Claasen een corner. Een laatste kans op een doelpunt. De bal draait goed in, Huntelaar krijgt zijn hoofd erachter, maar Steke lenburg maakt een onmogelijke redding. De wedstrijd is voorbij en Mac Intosh viert zijn Italiaanse overwinning. Claasen druipt af en zoekt naar een verklaring. "I think there's something wrong with my controller." (DK) BOVENSTE RIJ: Arie Muller is inmiddels gestopt als grensrechter bij Ajax. Jeffrey Sneijder, de grote broer van, werd een gouden toekomst toegedicht. Daar kwam door vele blessures niets van terecht. Is voorlopig helemaal gestopt, maar hoopt op een come back met zijn net geïnstalleerde, tweede nieuwe kruisband. Hij scout momenteel voor een zaakwaar nemerskantoor jeugdige talenten. Marcel Vondeling had goed contact met John Heitinga, maar dat verwa terde toen hij naar Telstar vertrok. Kon van het salaris in Velsen-Zuid geen goede boterham smeren en koos voor de amateurs en een maat schappelijke carrière. Speelt nu voor Noordwijk en werkt bij Achmea. Rafael van der Vaart pakte de drie grote prijzen in Nederland met Ajax en ging via HSV naar Real Madrid. Is bij De Koninklijke opeens een van de vele sterren en moet vechten voor zijn plaats. Benny Geerts wisselde zijn plek onder de lat af met Steke lenburg. Glipte tijdens een toernooi in Duitsland via de regenpijp uit zijn kamer en dat kwam hem duur te staan. Kon naar De Graafschap, maar wilde terug naar zijn vrienden. Probeert tegenwoordig het doel van GVVV schoon te houden en verbouwt vestigingen van Albert Heijn. Maarten Stekelenburg is inmiddels het langst zittende lid in de Ajaxselectie, aanvoerder en eerste doelman bij Oranje. Nabil Abidallah werd voetbalno made. Ipswich Town pikte hem op bij Ajax en daarna volgden Nort hampton Town, Heybridge Swifts en Clacton Town. Speelde vorig seizoen nog even bij vv Aalsmeer, maar ging zijn Zweedse vriendin achterna en speelt nu voor Fassbergs IF. Sergio de Windt werd verleid door de Oude Dame, Juventus. Kreeg 'zeven creditcards en een salaris van vier nullen', maar geen speeltijd. Liep stage bij Haarlem en RKC, maar werd afgetest. Speelt nu voor Argon. Geoffey Knijnenburg beseft zich nu eigenlijk pas hoe mooi het was om bij Ajax te voetballen. Wisselt zijn dienstjaren als spits voorlopig af tussen ADO Den Haag en Go Ahead Eagles, met een kleine tus senstop bij de amateurs van Scheve - ningen. Fysiotherapeute Erna Spil is nog steeds in dienst bij Ajax. John van 't Schip was hier bezig aan zijn eerste klus als trainer en deed later ervaring op bij FC Twente en het Nederlands elftal. Nu assi stent-trainer van Marco van Basten. ONDERSTE RIJ: Adnan Barakat werd in de Al weggeplukt door NAC, waar hij drie jaar in het eerste speelde. Kwam via FC Eindhoven en Cambuur Leeu warden terecht bij FC Den Bosch. John Heitinga speelde vele jaren voor Ajax, maar koos deze zomer voor het buitenlandse avontuur bij Atlético Madrid. Worstelt daar met zijn vorm en probeert zijn basis plaats te heroveren. Sjaak Lettinga redde het niet bij Ajax en vertrok naar Stormvogels Telstar. Is na een jaartje Volendam nu terechtgeko men bij Helmond Sport. Chedric Seedorf, het broertje van Clarence, werd door zijn vader van de Ajax- opleiding gehaald en speelde bij kleinere clubs. Staat nu weliswaar onder contract bij AC Milan, maar speelde geen minuut voor de Italia nen. Haarlem leent hem sinds begin 2009 van de Rossoneri. Nando Rafael kwam als Angolese vluchteling bij Ajax terecht, maar kreeg geen verblijfsvergunning. Ver trok naar Duitsland en ging spelen voor Hertha BSC en later Borussia Mönchengladbach. De spits staat nu onder contract bij het Deense Arhus. Rutger Wiering moest weg bij Ajax, maar kon terecht bij ADO Den Haag. Brak daar zijn been en 'toen was het wel even over'. Koos voor een baan en zijn vrienden. Pikt zijn doelpuntjes mee bij derdeklasser Foreholte en zat in 2008 bij de twin tig beste hypotheekadviseurs van Nederland. Max Lohy tekende een contract bij FC Utrecht, maar kwam daar nooit aan de bak. Belandde via zijn zaakwaarnemer bij het Australische South Melbourne FC. Terug in Nederland scheurde hij zijn kruisband. Neemt de meterstanden op voor Nuon, maar pokert ook fanatiek. Won begin dit jaar 17.500 dollar op een toernooi in de Carib bean. (DK)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 8