A. 'Leo kan dingen waar verder niemand bij Ajax toe in staat is' N IN MEMORIAM: JAN KAPPELHOF UITLEGGEN aaé RIDDER KENNETH ajaxlife COLUMN OPINIE Het is niet ondenkbaar dat Leonardo bezig is aan zijn laatste maanden bij Ajax. De Braziliaan is in de zomer transfervrij en heeft van Henk ten Cates Panathinaikos een aanbieding ontvangen. Marco van Basten liet na Ajax- Feyenoord echter weten Leonardo graag bij de ploeg te houden als hij zo speelt als in de klassieker. Vinden de supporters dat Ajax er alles aan moet doen om het Braziliaanse dribbelwonder voor de club te behouden? sS3KT;. Of Ajax nou successen behaalt of zich in een diep dan bevindt, supporters willen soms hun ei kwijt. Zo ook de 58-jarige Hans Been uit Purmerend. Wil je ook jouw mening laten horen? Stuur een mail (van niet meer dan 200 woorden) naar redactie@ajaxlife.nl. (1941 - 2009) Het waren twee, in mün ogenZ-? veelzeggende uitspraken van dezelfde man. 1.): 'Crisis? Ik weet niet of het een crisis is, want ik heb nog nooit een crisis meege maakt...'. 2.) 'Van den Boog heeft mij van de week geleerd datje spelers dingen soms vaker moet zeggen, vaker moet uitleggen'. Tja. Toen ik dit hoorde was mün eer ste gedachte: waarschünlük is dit precies het probleem... had- ie maar eens een crisis mee gemaakt! En datje aangepraat moet worden dat spelers soms wat meer uitleg nodig hebben, verwacht ik bü een pupillentrai- ner, maar niet bü de eerste man van een beursgenoteerd voet- balbedrüf. Of is het seizoen 2008-2009 weer vooral een 'leerproces', in dit geval voor de coach die ondertussen wel alle touwtjes in handen heeft? De grootste fout die Ajax in mijn ogen steeds weer maakt, is dat het de absolute macht in handen van de trainer legt die in zün profileringsdrang spelers opruimt die kort daarvoor nog hun onmiskenbare kwaliteiten hebben bewezen. Het is al weer even geleden dat ik bü Ajax een splütend steekpassje heb gezien. Daarvoor moet ik tegenwoor dig naar FC Twente, dat niet geheel toevallig geweldig is gaan draaien toen daar een gedumpte Ajacied ging spelen. Robert Schilder nam tegen FC Volendam de vrüe trappen voor Ajax. Need I say more? Ik pleit er voor dat de coach bü Ajax voortaan bü zün aantre den gewoon met het beschik bare 'materiaal' gaat werken. Natuurlijk, hü mag een paar aankopen doen en als hü dat heel goed kan beargumenteren, kan er ook voortüdig afscheid van een speler worden genomen. Maar er worden niet zomaar bepalende spelers afgedankt, omdat de coach op die manier 'zün stempel wil drukken op het team' (en dan vervolgens klaagt dat er te weinigervaring' in het elftal zit). En als de coach zegt: dan kom ik niet... nou, dan komt hü maar niet. Die 'crisis' komen we ook wel weer te boven. En ik schrüf dit op omdat je trainers nu eenmaal dingen vaker moet zeggen, vaker moet uitleggen... PETER R. VRIES 06-03-2009 SUPPORTERSPANEL SPREEKT BAS VAN BERGEN "Ajax moet er zeer zeker alles aan doen om Leonardo te behouden. Hij heeft bewezen van toegevoegde waarde te zijn. Leo is een soort geheim wapen. Breng hem een half uurtje voor tijd het veld in en opeens ziet de wedstrijd er anders uit. Dat heb je tegen Feyenoord en Fiorentina kunnen zien. Bij andere clubs is Leonardo ook niet zeker van meer speeltijd, dus ik denk hij een nieuwe aanbieding van Ajax zeker zal overwegen." PETER NEDERLOF "Als Leonardo graag wil blijven, prima. Maar een speler die liever weg wil, kun je niet tegenhouden. Een basis plaats kun je hem niet beloven en Ajax moet zeker niet diep in de bui del tasten om hem te behouden. Er kleven voor mij te veel nadelen aan het spel van Leonardo. Vaak staat hij maar een beetje af te wachten tot iemand de bal in zijn voeten speelt. Bovendien voert hij zijn verdedi gende taken bijna nooit uit. Ik zou het daarom geen probleem vinden als hij vertrekt." HOSSEIN ANDALIBI I Als Ajax Leonardo zomaar laat vertrek ken, maken ze een grote fout. Ja, hij laat zijn manne tje soms lopen, maar dat doen wel meer spelers. Je moet kijken naar wat hij toevoegt: hij kan dingen waar verder niemand bij Ajax toe in staat is. Tegen Feyenoord deed hij in zijn eentje de hele wedstrijd kantelen. Zo'n speler laat je toch niet gaan? Geef hem een goed contract en ik denk dat hij blijft. Nederland is zijn tweede vader land, hier voelt hij zich thuis." Johan Cruijff wordt gezien ah de beste ambassadeur voor De Toekomst. Hij liet onder andere Marco van Basten achter zich. m INGEZONDEN, MAAR UITGESPROKEN Ik ben het volledig eens met de reactie van Henk Heemskerk in de vorige Ajax Life. Ken neth is een meedenker met zijn teamgenoten in het veld, heeft spelinzicht en is een ridder in zün doelgebied! Hü is echt beter dan Stekelenburg! De aanvoerder moet altijd een speler zün. Iemand met over zicht. Jan Verthongen, bijvoor beeld. Ajax moet ook het 4-4-2- systeem gaan spelen, opdat de linies dichter op elkaar kun nen spelen. Dat is beter voor Suarez. De conditie en de fysieke trai ning (startsnelheid) moet beter. Daar worden spelers minder blessuregevoelig van en kunnen dan meer het verschil maken met de tegenstander. Er moet veel meer getraind worden op tweebenigheid (goed voor positiespel), schiettech- niek en creativiteit. Ik ben 58 jaar en heb ontzet tend genoten van trainers als Rinus Michels, Louis van Gaal, Guus Hiddink, Foppe de Haan en Leo Beenhakker. Wat ik van Marco van Basten niet begrijp is; hü heeft alle facetten bü Ajax doorlopen, maar kan het niet overbrengen op de spelers (zou juist de grootste uitdaging moeten zün van een trainer). Hartelük dank dat ik me even mag uiten na 45 jaar Ajax. Want zo lang kom ik al bü de club. Eind februari werden op het jeugd complex van Ajax de traditionele talentendagen gehouden. Meer dan twaalfhonderd jongens kwamen naar De Toekomst in de hoop de nieuwe Johan Cruijff, Marco van Basten of Urby Emanuelson te worden. De lijst met jeugdspelers die uit eindelijk furore maakten op de Europese velden is lang. Niet voor niets wordt de jeugdopleiding van Ajax over de hele wereld gekopieerd: de methode levert succes af, en dat al tientallen jaren. Maar welke voormalige jeugdspeler is eigen lijk de beste ambassadeur voor De Toekomst. Ajax Life gaf zes opties, en de stemmers op ajaxlife.nl lieten er geen twijfel over bestaan. Johan Cruijff kreeg 39 procent van de stemmen, en liet de concurrentie ver achter zich. Net zoals hij dat deed als jeugdspeler van Ajax... Johan Cruijff 39% Wesley Sneüder 17% Frank Rükaard 16% Sjaak Swart 15% Marco van Basten 8% Rafael van der Vaart 5% Umberto Giandini, directeur van AC Milan, meent dat de komst van de Europese Topleague slechts kwestie van tijd is. Wat vinden de bezoe kers van ajaxlife.nl? De Europese Topleague... is onzin, de Champions League is er toch al? 39% gaat Ajax beter maken 27% is te hoog gegrepen voor Ajax 14% is mooi, gebruiken we de eredivisie voor talent 9% ik kijk liever Ajax-VVV 6% had er al lang moeten zün 5% Votige week ontving de Suppor tersvereniging Ajax het verdrietige bericht dat Jan Kappelhof op 67- jarige leeftijd is overleden. Jan was lid van het eerste uur en als actief vrijwilliger betrok ken op evenementen van de Ajax Kids Club, de Open Dag van zijn geliefde Ajax, en vele andere activiteiten van onze vereniging. Hij was verknocht aan Ajax. Jan bezocht bijna alle wedstrijden en was ook vaak op jeugdcomplex De Toekomst te vinden. Velen zullen Jan kennen en wellicht de behoefte hebben de familie en in het bijzon der zijn dochter te condoleren met dit verlies. Het bestuur en organi satie van de Supportersvereniging Ajax wenst de familie veel sterkte met dit grote verlies. Correspondentieadres: Wester singel 56, 1671 GP Medemblik

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 14