NU 30% KORTING op het Ajax-thuisshirt in de Fanshop! 1 Ct JONGE SCHARE f" lO 06-03-2009 ajaxlife Maté is voor Argentijnen wat kaas, klompen en tulpen zijn voor Nederlanders. Dario Cvitanich combineert het beste van beide culturen. Ajax Jonge Scharelid Melissa Schurer dronk samen met de spits van de kruidendrank en vroeg hem het hemd van het lijf. IK BEN AJACIED AJAX. NL Romance DOOR KEVIN VAN NUNEN Ajacied toen hü met het potje en uitstekende rietje een taxi instapte. "Ik bood de chauffeur aan om ervan te proeven, maar hü zei dat hü geen drugs gebruikt. Maté is helemaal geen drug, maar een soort thee," vertelt de Argentün lachend in een mengelmoes van Nederlands, Engels en Spaans. "Alleen begreep hü dat niet. Toen heb ik het maar opgegeven en zelf opgedronken, want ik kon hem niet duidelijk maken wat maté precies is." Nu kan de Ajacied er om lachen. Zoals hij bij Ajax ondanks twee vervelende blessures genoeg reden heeft tot opgewektheid. "Ik beleef mün droom en heb het hier goed naar mijn zin. Binnen het veld, maar ook daarbuiten. Ik trek veel op met Bruno Silva, Luis Suarez en Oleguer. En ja, dan kan ik inderdaad mün eigen taal spreken. Daar gaat het alleen niet om. Met hen klikt het gewoon goed, ook al zün eigenlijk alle spelers vrienden van me." Cvitanich heeft het bü Ajax zó goed naar zijn zin, dat hem niet eens gevraagd hoeft te worden of hü last heeft van erge heimwee. Dat heeft hü namelük niet. "Alleen zomers en 's winters ga ik terug naar Argentinië. Het is zo'n vüftien uur vliegen, maar dat heb ik er graag voor over om mün familie even te zien. Rond de jaarwisseling ben ik er een dag of vüf geweest. Dat was voor mü lang genoeg." Zodra Cvitanich hoort dat het de bedoeling is om in de Koninklüke Loge van de Arena maté te drin ken, klaart zün gezicht op. "Echt waar?", vraagt hü verheugd. "Dat doe ik graag. Maté is lekker." Maté is een combinatie van heet water en sterke kruiden. Iemand maakt het brouwsel klaar en daarna gaat het potje de groep rond. Het tafereel heeft wel iets weg van samen theedrinken, "ledereen drinkt het, bü ons in Zuid-Amerika dan. Ik drink het thuis altijd 's ochtends, maar liever drink ik samen met vrienden," legt Cvitanich uit. Hü morst flink wat kruiden op de tafel, maar vertelt onverstoorbaar verder. "Dan gaan we met z'n allen bü elkaar zitten en praten we over van alles en nog wat. Voor je het weet ben je twee of drie uur verder." Gelukkig voor Cvitanich is het ook in Nederland mogelük om maté te drinken. Zo is zün geboortedorp, het kleine plaatsje Baradero, voor _zün gevoel een stukje dichterbij. "Ik ben opgegroeid onder de rook van Buenos Aires en was vaak in de grote stad te vinden. Buenos Aires is heel anders dan Amsterdam. Het is daar een beetje een gekkenhuis. Toch mis ik mün land en de plek t waar ik vandaan kom enigszins. Logisch toch? Daar schünt ook altijd de zon. Die wil ik hier ook graag wat vaker zien." Niet iedereen in Amsterdam is bekend met maté, ervoer de

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 11