In de Ajax Jonge Schare Fifa2009 Battle vechten de spelers van Jong Ajax uit wie de beste gamer in de selectie is De komende weken spelen ze een competitie en de beste Ajacieden gaan door naar de finaleronde. Daarin nemen ze het op tegen jullie, leden van de Jonge Schare Dus: let the gaming begin TALENTEN VAN TOEN Wil jij de spelers van Jong Ajax uitda gen, ga dan naar www.ajaxlife.nl, klik op de banner van de Ajax Jonge Schare Fifa2009 Battle, en meld je aan! Danilo springt op; z|jn Huntelaar heeft net voor open doel gemist. aiaxlife De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de B1 van 1985. De battle begint deze week met de wedstrijd tussen Danilo Sousa Cam pos en Nathaniel Will. Danilo is zowel binnen de echte als de virtuele lijnen de man van de dribbel met een sterke drang naar voren. Will is de meest ervaren Fifa-speler van de Ajaxbeloften en dat wil hij weten ook. "Ik maak jullie allemaal in." De twee zijn nog niet gaan zitten voor het eerste duel of een gilletje klinkt al door de Louis van Gaal zaal. Will heeft net zijn eerste goede kans om zeep geholpen, omdat hij op de verkeerde knop drukte. "Hé, die knoppen zijn veranderd naar de PES-instellingen. Ik word gewoon genaaid!" Hij heeft gelijk over de instellingen, vooraf zijn de anderen druk bezig geweest om de PES-bediening op de Playstation-controllers te krij gen. En het is ze gelukt, merkt Will, die de Fifa-bediening gewend is. Hij moet er dus nog even inkomen, Danilo duidelijk niet meer. Toen de anderen een uur geleden een les over doping volgden, was de zoon van Wamberto al druk aan het oefenen. Dat Danilo is warmgedraaid, blijkt ook wel uit de eerste helft, waarin hij de beste is. En aan het niveauver schil tussen de teams op het scherm kan het niet liggen, want het is verplicht Ajax tegen Ajax. Kort na rust denkt Danilo op voor sprong te komen. Via een snelle counter gaat hij met Klaas-Jan Hun- telaar, die in het spel Ajax is trouw gebleven, alleen op het doel af. Stekelenburg wordt uitgekapt, maar de Hunter schiet voor een leeg doel huizenhoog over. Danilo springt op en schreeuwt het uit: "Hoe kan dit nou man!" Will blijft koeltjes zitten en doet alsof hij alles onder controle heeft. Danilo, zitten. We gaan verder." Danilo is nog niet gaan zitten of hij staat achter. Will is met 'zijn' Hun- telaar tot aan de vijandelijke achter lijn gekomen en besluit vanuit een onmogelijke hoek uit te halen. Via Stekelenburg vliegt de bal binnen: 1-0. Lucky goal. "Ja, ja, ja. Kijk dit," zegt Will, o zo trots op zijn geluks treffer. In de slotfase doet Danilo er alles aan om de gelijkmaker te scoren en het lijkt te lukken. Weer omspeelt hij de keeper met Huntelaar, maar die struikelt en valt. In de rebound kan Suarez de bal alsnog in het lege doel werken, maar de Uruguayaan schiet tegen de gevallen Huntelaar op. Twee kansen voor open doel en toch met 1-0 verliezen. Danilo kan het niet geloven. Met de kin op de borst druipt hij af. "Nathan had gewoon geluk." ur\ TT. JEUGD 26-02-2009 BOVENSTE RIJ: Trainer Herman Borman doet nog wat scoutingswerk voor Ajax. Tonnie Fens, zoon van oud-prof Ton, redde het niet in het betaalde voetbal en nam het aannemersbe drijf van zijn vader over. Emiliano de Swaan bleef steken in de A2 en ging terug naar DWS. Via zijn studie communicatiewetenschappen kwam hij toch nog in de sportwereld terecht. Is tegenwoordig eindredac teur bij Studio Sport en loopt in de studio soms een oud-ploeggenootje tegen het lijf. Ronald de Boer vierde grote successen bij Ajax, Barcelona en Glasgow Rangers. Vertrok naar het verre oosten en speelde in de Qatari League voor Al-Rayyan en Al-Shamal. Stopte vorig jaar na een nekhernia. Danny den Ouden had Blind en Silooy voor zich en kwam hen niet voorbij. Speelde later voor Zwolle, Volendam en TOP Oss. Verkoopt nu radiografisch bestuur bare autootjes via internet. Frank de Boer, het tien minuten jongere broertje. Speelde waar Ronald speelde, met uitzondering van Galatasaray. Traint de Al van Ajax en wordt nu ook meer bij het eerste elftal betrokken. Is assistent van bondscoach Bert van Marwijk. Karim Ben Sallam sloeg een aan bieding om bij Ajax te komen voet ballen in eerste instantie af. Ook zijn gymleraar, ene Louis van Gaal, raadde het hem af. Hij kon beter op latere leeftijd gaan, als hij mentaal sterker was, vond Van Gaal. Na een jaar ging Karim toch, maar hij bleef slechts één seizoen. Speelde bij Telstar en koos daarna voor een maatschappelijke carrière. Zit sinds dien bij de Amsterdamse brandweer. Mark Borlée was talentvol, haalde de vertegenwoordigende jeugdelf- tallen, maar zware knieblessures verpestten de kans op een profcar rière. De linkshalf studeerde aan de heao en werd accountant. Marciano Vink pakte met Ajax een landskampioenschap en de Uefa Cup. Speelde later voor Genoa, PSV, ADO Den Haag en Ajax Cape Town. Probeerde het als zaakwaar nemer en begon tv-formats te slijten aan Endemol. Verdient tegenwoor dig ook een goede boterham met pokeren. Trainer Dick de Groot werd in 2007 gedwongen te stoppen na meer dan dertig dienstjaren bij Ajax. ONDERSTE RIJ: Marco Korff staat nog steeds onder de lat, bij eersteklasser Zuidvogels. Zat drie keer op de bank bij Ajax 1. Zou tegen Haarlem spelen, maar Stanley Menzo was toch fit. Werd nog speler van het jaar bij Telstar. Hij is chef-monteur bij een liften- firma. André Gieling redde het niet als prof, maar schreef wel een boek over het wereldje. En dan vooral over de gokpraktijken en verkochte wedstrijden. Was zaakwaarnemer van onder andere Eidur Gudjons- son. Richard Witschge speelde naast Ajax ook voor Barcelona, Girondins Bordeaux (met Zidane), Alaves, het Japanse Oita Trinita en een wedstrijd voor Blackburn Rovers. Probeerde het even als trainer, maar handelt nu in onroe rend goed. Heeft ook een bedrijf in kinderondergoed, samen met Danny Muller. Bryan Roy was actief voor Ajax, Foggia, Nottingham Forest, Hertha BSC en NAC. Zijn handel in voet balpoppetjes liep uit op een fiasco. Traint de C2 van Ajax. Farid van Raayen was naar eigen zeggen een van de betere spelers in dit elftal, maar schopte het niet tot profvoetballer. Vond het voetballen niet meer leuk en vertrok. Heeft een computersoftwarebedrijf en loodste vorig jaar de dames 1 van NVC naar het kampioenschap. Michel Kreek werd het slachtoffer van de doorbraak van Edgar Davids en vertrok naar Italië. Degradeerde met Padova en Perugia en speelde daarna voor Vitesse, AEK Athene en Willem II. Is trainer bij de Dl van Ajax. Dennis Koorn ging een jaar na deze foto met Piet Schrijvers mee naar FC Zwolle. Dat werd geen succes en Koorn ging terug naar de amateurs van Zeeburgia. Kwam via een jeugdtoernooi in aanraking met het Engelse Colchester United, waar hij een jaar lang blessures had. Heeft een horecaverhuurbedrijf en pro beert als trainer wat lijn in het spel van TOB te brengen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 7