HOGE VERWACHTINGEN VOOR RETURN 'Goed teken dat het publiek achter Ajax blijft staan' 'DEZE JONGEN STRAALT BLUF UIT' BELGEN Of Ajax nou successen behaalt of zich in een diep dal bevindt, supporters willen soms hun ei kwijt. Zoals de 69-jarige Henk Heemskerk uit Oegstgeest, die Kenneth Vermeer graag onder de lat terugziet. De thuiswedstrijd tegen Fiorentina: 'Ik sta vol achter Marco van Basten' I Zowel Stekelenburg als de andere Ajacieden hebben in Florence gelukkig wel degelijk laten zien dat ze hard kunnen werken. dat zal iedereen deugd doen! Wil je ook jouw mening laten horen? Stuur een mail (van niet meer dan 200 woorden) naar redactie@ajaxlife.nl. Nadat ik wekenlang had LP vertoefd aan het ziekbed van m'n zoontje (gebroken nekwer- vel) vond ik op 15 februari weer eens de tijd om m'n geliefde Ajax te gaan bekijken, dan ook nog tegen Feyenoord. M'n vrouw Tania de Metsenaere kon niet mee, omdat ze zelf moest voetballen met haar team The Fucking Bitches, uit onze thuis stad Gent, tegen LVU (Lesbo's Verenigt U) uit Dendermonde. Dus eenzaam reed ik in m'n Fiat Panda helemaal naar Amster dam. Omdat ik te vroeg was at ik een broodje rosbief, en zocht ik naar een meisje om m'n versier- trucs op toe te passen, maar ik vond er geen. Vroeger had je in Amsterdam vele leuke meisjes, maar die tijden zijn voorgoed voorbij. Eindelijk begon de wedstrijd van Ajax tegen dat zootje ongere geld uit Rotterdam. Ik zei tegen de man naast mij, een enorm dik, naar varkensmest geurend boerenzoonachtig type: 'Wed den dat Ajax wint?' Hij gooide z'n sigarenstomp weg en zei: 'Wil jij wel 'ns je gore bek houden, Belg van m'n kloten?' Ik besloot om gedurende deze wedstrijd verder niemand meer aan te spreken en beperkte mü ertoe te genieten van het aangeboden spektakel. Dat viel nog knap tegen en al won Ajax met 2-0, toch wordt het tijd dat we de vinger op de zere wonde leg gen en verklaren waarom de club de laatste maanden geen schaduw meer is van wat ze ooit was. Nou, dat komt omdat Ajax in dit seizoen over een stelletje spelers beschikt die simpelweg niet voldoen. Weineen, gasten als Kennedy, Sulejmani, Van der Wiel, Wielaert, Emanuelson, Gabri of Cvitanich hebben te weinig talent om potten te bre ken in Amsterdam. Of Anita, ja, die ook. De enige goeie Anita is trouwens Anita Meyer, dus dan weetje het wel al. Bij Ajax acteren maar twee spe lers die op dit niveau van enige betekenis z(jn, namelük Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen, niet toevallig twee Belgen want laten we eerlük zijn, in de een entwintigste eeuw worden de Nederlanders op alle gebieden overtroefd door de Belgen. Kortom, voor het seizoen 2009- 2010 moet Ajax nog een paar Belgen aanschaffen, ik denk aan Martens, Dembelé en Swerts. Voor het overige was ik erg blü dat ik Ajax weer 'ns live aan het werk had gezien, doch nog steeds zo eenzaam als de pest reed ik terug van Amsterdam naar het verre Gent. r»l fW 1 De Belgische /\jacied Herman Brusselmans schreef onge veer vijftig boeken, die ervoor zorgden dat hij zowel verafgood als verguisd wordt. Z'n laatste roman is 'Een Dag In Gent.' OPINIE 26-02-2009 INGEZONDEN, MAAR UITGESPROKEN De zege op La Viola lijkt echter een einde te maken aan alle onzekerheid over de prestaties van Ajax in Europees verband. Liefst tachtig procent van de stemmers op www.ajaxlife.nl verwacht dat de ploeg van Marco van Basten de klus gaat klaren in Amsterdam. Opvallend is dat slechts een procent van de stemmers verwacht dat de ont moeting in de Arena eindigt met strafschoppen. En dat terwijl Italiaanse ploegen er om bekend staan met een geniepige 1-0 te winnen. Maar ja, dat is Fiorentina in eigen huis ook al niet gelukt... Wordt gemakkelijk 5% Moeizame winst 53% Italiaanse designbrilstand 22% Eruit na strafschoppen 1% Ze pakken ons in de laatste minuut 5% La Viola loopt over ons heen 3% 3-0 omdat ze niet komen opdagen 11% SUPPORTERSPANEL SPREEKT Ja, da's logisch 26% Ja, maar soms heb ik m'n twüfels 34% Ja, ik geloof in de lange termün 27% Nee, hü heeft z'n krediet verspeeld 4% Nee, hü is te afstandelük 2% Nee, ik wil weer een nieuwe trainer 5% Weet niet (wat weet ik wel?) 2% Ik ben 46 jaar melkhandelaar geweest in Oegstgeest, en heb samen met m'n vrouw dag en nacht hard moeten werken voor een boter ham. U kunt daarom wel begrijpen dat ik wel eens twijfel aan de inspanningen van sommige spelers van Ajax, maar overigens ook van spelers van andere clubs. Ik heb zeshonderd wedstrijden gekeept in het eerste elftal van vv UDO in Oegstgeest, maar heb nooit aanvoerder willen zijn omdat ik me als keeper minder betrokken voelde met de andere spelers. Het verbaast me dan ook zeer dat Maarten Stekelenburg bü Ajax wel aanvoerder is. Er gaat geen drive van hem uit, hü loopt met gebogen hoofd door het doel, keept heel slecht vanuit dode spel momenten. Kortom, hij loopt er inspiratieloos bij, en dat heeft zijn weerslag op de rest van de ploeg. Neem dan liever een Gabri of Rob Wielaert als aanvoerder: dit zijn schakelspelers, zü bepalen de tempowisselingen. Het gaat mü zeer aan het hart dat niet Kenneth Vermeer de kans krügt. Hij is zo'n keeper die Ajax nodig heeft: deze jongen straalt bluf uit, is snel met zün spelhervatting, en slaat aan bü het publiek. Jammer dat Marco van Basten dit niet in de gaten heeft. Na vier wedstrijden op rij zonder overwinning maakte Ajax op zondag 15 februari op gepaste wijze een einde aan de negatieve reeks. In de Arena rekenden de Amsterdammers krachtig af met aartsrivaal Feyenoord. De klassieker eindigde in 2-0, maar gezien de kansen in de tweede helft mocht Feyenoord nog van geluk spreken niet met veel grotere cijfers te hebben verloren. Hoe keken de supporters daags na de klassieker terug op de wedstrijd? O ROELOF EMCK "Het resultaat was goed, maar het spel vond ik nog steeds niet top. Ajax was in de tweede helft weliswaar heer en meester, maar dat is tegen een ploeg van het niveau Feyenoord niet bepaald een prestatie. Natuurlijk geeft de overwinning een mentale opsteker, maar ik geloof niet dat we nu opeens alles gaan winnen. Daar voor kloppen er speltechnisch te veel dingen niet." DOMINIQUE PICHEL - "Het was geweldig. Ik heb genoten van de tweede helft. Ajax speelde goed, zat er dicht op en was de baas. Dat was een groot verschil met de vier wedstrijden daarvoor. Toen liep Ajax steeds achter de feiten aan. Individueel hebben we de beste selectie van Nederland, zelfs beter dan AZ. Het gaat allemaal om ver trouwen. Zodra Ajax op voorsprong komt, komen de spelers los en laten ze zien hoe goed ze kunnen voetbal len. Ik denk dat de slechte periode hiermee ten einde is. Winnen is de beste remedie." DAAN DERKS "Het was een aardige wedstrijd. De eerste helft was saai, maar na rust speelde Ajax een stuk feller en zette het veel meer druk op Feyenoord. Dit geeft het nodige vertrouwen voor de rest van het seizoen. Het kampioenschap moet je vergeten, de tweede plaats is ons doel. Belangrijk daarbij is de steun van het publiek. De sfeeractie voor de aftrap vond ik geweldig. De supporters blijven dit seizoen veel meer achter het team staan dan in vorige jaren. Dat is een goed teken."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 5