'Die Italianen blijven sluipschutters' Ervaringsdeskundigen over hoe stand te houden tegen Fiorentina BOUD'S INN ajaxlife Simon Cziommer (28) mocht zich in 2006 heugen in de belangstelling van Ajax. De Duitse spelmaker vertrok destijds echter naar AZ en belandde daar uiteindelijk op de bank. Bij FC Utrecht probeert hij zijn oude vorm terug te vinden. Als je had geweten dat AZ dit seizoen zo goed zou preste ren, was je dan ook op huur- basis naar Utrecht vertrok ken? Naar jouw carrière kijkend, kun je stellen dat je bij ploe gen als FC Twente en Roda JC goed hebt gepresteerd, maar dat je het een stapje hoger, bij Schalke 04 en AZ, niet hebt gered. Hoe kan dat? "Die vraag stel ik mijzelf regelma tig. Ik denk niet dat het niveau te hoog was. Bij Schalke 04 had ik te maken met een nieuwe trainer die mij niet kende en mij geen kans gaf. Bij AZ speelde ik in mijn eerste seizoen vrijwel alles en werden we net geen kampioen. We haalden wel de finales van de play-offs en de KNVB-beker, die we helaas verloren van Ajax. Pas toen Van Gaal van systeem wisselde, is het met mij bij AZ bergafwaarts gegaan." Bij Utrecht gaat het beter met je? Volgens geruchten stond je ooit in de belangstelling van Ajax. Hoe concreet was dat? Hoe kijk jij uit naar de wed strijd tegen Ajax? Nu 30% korting op de Ajax uit collectie!! De daalder na de eerste klap is binnen. Ajax versloeg Fiorentina in Florence met 1-0. Vraag is nu hoe de klus in Amsterdam moet worden afgemaakt tegen de immer geslepen Italianen. Drie ervaringsdeskundigen geven het antwoord. VOORBESCHOUWING 26-02-2009 DOOR SEBASTIAAN VAN DE WATER "Ja. Ik had nauwelijks kans om bij AZ aan spelen toe te komen. Ik kwam niet voor in de plannen van Louis van Gaal. Ik ben op mijn best als nummer tien in een 4-3-3 sy steem, maar Van Gaal koos voor een 4-4-2 zonder spelmaker. Als ik was gebleven had ik alle overwinningen vanaf de tribune moeten bekijken." "Het gaat prima, zowel met de club als met mijn eigen spel. Na zo lang op de bank te hebben gezeten bij AZ had ik moeite om op mijn oude niveau te komen, maar het gaat steeds beter. Als ik deze lijn door trek, komen in de zomer de aanbie dingen vanzelf. Ik zou graag nog een keer in het buitenland willen spelen." "Toen Danny Blind nog trainer van Ajax was, heb ik één keer met hem gesproken. Om redenen die ik liever voor me houd, is het van een trans fer toen niet gekomen." "Voor mij als Duitser is het speciaal tegen Ajax te spelen. Door de rijke historie van Ajax wordt in Duits land met bewondering naar die club gekeken. Ik verbaas me over hun terugval na de winterstop. Dat bete kent echter niet dat ze nu kwetsbaar zijn. De aanval van Ajax in bedwang houden zal heel moeilijk worden." 29 februari 2004 23 januari 2005 27 november 2005 1 oktober 2006 28 oktober 2007 winst gelijk verlies FC Utrecht-Ajax 1-0 FC Utrecht-Ajax 0-2 FC Utrecht-Ajax 1-0 FC Utrecht-Ajax 2-3 FC Utrecht-Ajax 0-1 De spelers van Fiorentina geen ruimte geven, dat is ook het advies voor de return in Amsterdam. De 'val van Fiorentina' is ook iets waar De Boer zich nog wat zorgen over maakt. "We moeten hier meer vertrouwen uitstralen, maar ook niet meteen met acht man gaan aanvallen. Zij moeten scoren, dus zij moeten komen. Hopelijk kan Ajax dan profiteren van de ruimtes die vallen, maar we moeten niet te opportunistisch spelen. Het blijven sluipschutters, die Italianen." Gehele Adidas Ajax-collectie is op voorraad! Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (o59i)351041 Kijk op: www.Douds-inn.nl DOOR DAVID KUIPERS "We moeten in Amsterdam met dezelfde intensiteit spelen als in Italië," vindt Frank de Boer, die in 1992 met Ajax de Uefa Cup won ten koste van Genoa en Torino en drie jaar later AC Milan versloeg in de Champions Leaguefinale. "Dat het spel niet goed was, heeft ieder een kunnen zien. Maar de spelers wilden wel werken voor elkaar en dat is belangrijk. Het mindere spel is vooral een vertrouwenskwestie. Het was vooral goed terug te zien in het positiespel. Als Ajax balverlies leed, stonden de neuzen meteen richting de eigen goal. Er werd niet doorgejaagd. Dat moeten we thuis wel doen." Stanley Menzo, die in '92 onder de lat stond tijdens de Italiaanse Uefa- Cupontmoetingen, denkt dat Ajax een zware klus wacht. "In het eerste kwartier dreigde Ajax te worden overlopen, maar daarna stond het achterin beter. Dat had te maken met de Italianen, die geen pressie meer zetten op de verdediging. Toen ze dat niet meer deden, hield Ajax stand." In eigen huis moet Ajax zelf op zoek gaan naar een goal, vindt Menzo. "De 1-0 is niet genoeg, ben ik bang. Daarom moet je proberen weer te scoren, maar daarin ligt ook het grote gevaar. Fiorentina loert op de counter en de kansen die ze thuis lieten liggen, gaan ze in Amsterdam niet weer missen." In een 'sfeervol' Stadio Artemio Franchi zag Michel Kreek vorige week met eigen ogen de knokwed- strijd die Ajax afleverde. "De doelstelling was een goede uit gangspositie halen en dat is gelukt," concludeert de man die in '92 de verdedigende stellingen van Ajax tegen de Italianen in de gaten hield. "De tweede wedstrijd wordt las tig, maar de kansen voor Ajax zijn natuurlijk flink gestegen en dat had ik eigenlijk niet verwacht gezien de vele absenties." Kreek waarschuwt dat Ajax in eigen huis niet te overmoedig moet wor den. "De grote kracht van Fio rentina is toch als de tegenstander komt. Ajax deed dat niet en daar hadden die Italianen moeite mee. In de return moet Ajax daarom ook niet denken 'laten we gezellig gaan aanvallen', want dan is Fiorentina op zijn best."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 2