13 Koster voorziet 'een echte battle9 BATTLE JEZELF NAAR DE FINALE! De Al van 1990, van postbode tot handelaar in helikopters ajaxlife De Ajax Jonge Schare Fifa09 Battle gaat bijna van start. Voordat de acht spelers van Jong Ajax onderling gaan uitmaken wie later dit seizoen tegen het beste Ajax Jonge Schare-lid mag strijden, verrichtte Jong Ajaxtrainer Adrie Koster de loting. TALENTEN VAN TOEN De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de A1 van 1990. JEUGD 13-02-2009 POLLFIFABATTLE Maar welk spel is het populairste onder Ajaxsupporters? Pro Evolution Soccer - Konami 24% Fifa - EA 65% Club Football - Codemasters 0% Een ander voetbalspel... 11% Koster komt nog uit de tijd dat jongeren op straat voetbalden, keien trotseerden en leerden omgaan met obstakels als auto's en lantaarn palen. Hij liep na schooltijd niet meteen naar huis om daar de tele visie aan te zetten, een controller te pakken om zich via de spelcomputer uit te leven met een bal. De Jong Ajax-generatie is echter wel met dat laatste ritueel opgevoed. Zij weten zich wel raad met een con troller in hun handen. Maar wie de beste virtuele skills heeft, moet de komende weken duidelijk worden als Daylon Claasen, Danilo, Mar vin Zeegelaar, Christian Supusepa, Marvin Hasselbaink, Calvin Mac Intosh, Darko Bodul en Nathaniel Will met elkaar de strijd aangaan. Will vervangt John Goossens, die de Battle toch niet aandurfde en naar NEC vertrok. Na de loting (vanaf vandaag terug te vinden op www.ajaxlife.nl) durfde Koster geen voorspelling te doen. "Geen idee wie hier goed in is, en wie niet," liet hij weten. Wel gokte hij dat het duel tussen Bodul en Claasen 'een echte battle' wordt. Over de uitslag van de finale was hij duidelijker: "Ik hoop wel dat een Jong Ajacied wint." Een betere moti vatie voor Ajax Jonge Schare-leden is ondenkbaar! Wil jü de beste Jong Ajacied alle virtuele hoeken van het veld laten zien? Ga dan naar de website www.ajaxlife.nl en klik op de speciale banner van de Ajax Jonge Schare Fifa09 Battle. Daar kun jü andere leden uitdagen. Later dit seizoen strijd jij tüdens het Ajax Jonge Schare Fifa09 Battle- evenement om de laatste finale plaats en andere fraaie prüzen. De grote finale tegen de beste Jong Ajacied wordt aan het einde van de dag gespeeld. Houd voor de locatie en de datum de site goed in de gaten. Op www.ajaxlife.nl zün natuurlijk ook de wedstrüden van de acht Beloften te volgen, en kunje beküken of de i loting echt eerlük is gegaan. Voetbalgames zijn niet al leen onder de spelers van Jong Ajax populair. Wie een console heeft en een beetje van voetbal houdt, J," jjprorbeert zich via een van t dé vele voetbalspellen naar de top te knokken. BOVENSTE RIJ: Frank van Deursen is nog altijd fysiotherapeut bij Ajax. Giorgio Tsi kon het niet maken bij Ajax. Op zijn visitekaartje staat 'organisatie- en procesconsultant' bij de ABN Amro. Voetbalt nog in het derde van de Ajax-amateurs. Dave Markus was een groot talent, maar lag in de clinch met Tonnie Bruins Slot. De aanvoerder van Oranje onder 17 werd teruggezet naar de A2 en besloot daarop te vertrekken bij Ajax. Staat nu voor de klas. Hans van der Haar kon volgens de leiding van Ajax beter centrale ver dediger worden. Voetbalde als aan valler bij veel clubs in Nederland en Duitsland en scoort tegenwoordig voor AGOVV. Menno van Appe len speelde twee jaar bij VVV. Was croupier in het casino, postbode, financieel adviseur en werkte in de horeca. Zit nu in de binnendienst van een aannemersbedrijf. Stefan Teeken had Edwin van der Sar en Stanley Menzo voor zich en trok zijn conclusies. Speelde bij Telstar en koos daarna voor een studie. Deed het Cios en werkt nu bij een sport- managementbureau. Remco Verbruggen scheurde zijn kruisbanden en kon niet doorbre ken. Hield met Martijn Reuser wel een goede vriend over aan zijn Ajaxtijd en was getuige op de bruiloft van André Ooijer. Bestiert een filiaal van Aktie Sport. André Burggraaf kreeg vlak voor het verstrijken van de overschrijvings termijn te horen dat hij weg moest bij Ajax. Kon zo snel geen nieuwe club regelen en kwam bij de ama teurs terecht. Maakte de heao af en heeft een bedrijf dat in pallets handelt. Stefan Hendriks vertrok naar Zwolle en was daar ploegge noot van Jaap Stam. Kreeg als speler van Rohda Raalte een baantje als postbode. Kan door zijn knie niet meer voetballen, maar nog wel zijn ronde lopen. Dick van Burik speelde drie wed strijden voor Ajax. Vertrok via NAC en Utrecht richting Duitsland, waar hij tien seizoenen voor Hertha BSC voetbalde. Gerard van der Lem werd als trainer een voetbalnomade. Werkte in Spanje, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Is nu assistent-trainer van Henk ten Cate bij Panathinaikos. ONDERSTE RIJ: Tarik Oulida werd bejubeld door Johan Cruijff en kon die druk niet aan. Degradeerde met Sevilla en kwam terecht bij het Japanse Nagoya Grampus Eight. Sloot zijn carrière in 2004 af bij ADO Den Haag. Thomas Mortensen werd ontdekt bij een jeugdtoernooi. Woonde in bij de familie Teeken, maar kon zijn draai niet vinden bij Ajax. Speelde nog voor FC Kopenhagen en werd accountmanager. Harvey Esajas zakte af naar de krochten van het profvoetbal en stopte. Runde een discotheek in Spanje en werd ten tenbouwer bij een circus. Dook via vriend Seedorfnog even op bij AC Milan. Heeft een stichting om probleemjongeren op het rechte pad te krijgen. Edgar Davids begon en eindigde bij Ajax. Won tussendoor vele prijzen. Zijn naam duikt nog af en toe op in een berichtje over een mogelijke terugkeer. Het blijken steeds geruch ten. Michael Reiziger werd de laatste goede rechtsback van Oranje, dankzij Clyde Wijnhard. Die wilde niet rechts achterin staan, Reizi ger wilde dat wel. Volgt de cursus Coach Betaald Voetbal en loopt daarvoor stage bij Ajax en Barce lona. Clyde Wijnhard kwam tot vier wedstrijden voor Ajax en speelde daarna voor een hele rij clubs. Zette in Engeland twee bedrijven op met Richard Sneekes. Handelt in luxe auto's, helikopters en jachten én probeert geld te verdienen aan LED-lichten. Giorgio van der Pijl vertoonde zijn kunsten bij Wageningen, Utrecht, Den Bosch en haalde later het Nederlands amateurelftal. Probeert langdurig werklozen terug te brengen in de maatschappij en traint de F1 van UW, waar zijn zoontje aanvoerder is. Ignacio Tuhuteru speelde vier wedstrijden voor Ajax. Ging op avontuur in China en werd kam pioen met Dalian Wanda. Keerde via Singapore terug in Nederland. Volgt nu een studie boekhouding en werkt op de crediteurenafdeling van Univé.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 9