'Het wordt tijd dat de kwaliteit eruit komt' Sterk heeft niets te verliezen in de Arena BOUD'S INN ajaxlife VOORBESCHOUWING Dwight Tiendalli is een van de weinige Feyenoorders die nog wat plezier beleeft aan dit seizoen. Van bankzitter bij Jong Feyenoord knokte hij zich terug tot vaste basisklant in het eerste elftal. De rechtsback over zijn wederopstanding en de aankomende Klassieker. Ajax-Feyenoord staat komende zondag weer op het programma. Heb je er zin in? Het krachtsverschil tussen beide ploegen lijkt groot. Ben je niet bang voor een afstraffing? Het seizoen begon voor jou nog bij de beloften, maar inmiddels ben je een belang rijke pion voor Feyenoord. Je geeft het zelf al aan, Feyenoord maakt een slecht seizoen door. Het 'd-woord' werd zelfs al gefluisterd in Rotterdam. Degradatie. =o Nu 30% korting op de Ajax uit collectie!! Marijn Sterk speelde zeven jaar in de jeugdopleiding van Ajax. Zondag 22 februari mag de 21-jarige verdediger eindelijk zijn opwachting maken in de Amsterdam Arena. Niet als Ajacied, maar als linksback van FC Volendam. 13-02-2009 "Zeker, ik kijk er naar uit. Ik heb elf jaar bij Ajax in de opleiding gezeten en heb er nog veel vrienden. Met Kenneth Vermeer en Urby Emanuelson heb ik nog dagelijks contact. Deze wedstrijd is dus wel speciaal voor mij." "Wij maken een slecht seizoen door, maar dit zijn echt wedstrijden op zich. De plek op de ranglijst maakt dus niks uit. Ajax maakt ook een wisselvallige indruk op me. Soms spelen ze goed, soms helemaal niet. Ik denk daarom dat we zeker een kans maken als we ons ding doen. Nogmaals, dit is een wedstrijd op zich. Het kan zijn dat Ajax ons van de mat veegt, maar het kan ook andersom zijn." "Ja, het is raar gegaan met mij. Ik wist altijd al wat mijn kwaliteiten waren, maar ik kreeg geen kans om het te laten zien. Dan kan je hoog en laag springen tijdens een training, maar dat helpt dan niks. Van Gert jan Ver beek heb ik een eerlijke kans gekregen en daar ben ik hem dankbaar voor. Ik ben helemaal van 'nul' terug gekomen. Het seizoen is voor mij al geslaagd. Als je kijkt naar het aantal wedstrijden dat ik al heb gespeeld, dat had niemand verwacht. Ook ik niet." "Het 'd' wat?" "Oh nee, daar ben ik echt niet bang voor. We hebben kwaliteit genoeg, al wordt het wel tijd dat het eruit komt. Degradatie is niet aan de orde, dat zal nooit gebeuren." RW DOOR SEBASTIAAN VAN DE WATER Sterk moest afgelopen zomer gedwongen bij Ajax vertrekken. "Na mijn tweede seizoen bij Jong Ajax wilde de club mijn contract niet ver lengen. Ik speelde zeker niet slecht, maar Ajax vond dat er al genoeg spelers op mijn positie waren." De belangstelling van FC Volendam kwam dan ook als geroepen. "Zeker toen bleek dat ze promoveerden. Ik heb het erg naar mijn zin hier. Het is natuurlijk niet zo luxe als bij Ajax. Daar werd alles voor me geregeld. Hier moet ik meer zelf doen, maar dat kan geen kwaad. Het belangrijk ste is dat ik mijn speelminuten pak. Ik kan nog niet zeggen dat ik een vaste basisplaats heb, maar ik zit er wel tegenaan." Beide keren dat Volendam dit sei zoen tegen Ajax speelde, stond Sterk in de basis. "Dat waren bijzondere duels. Aan de ene kant leuk, omdat ik nog met veel van die jongens heb gespeeld. Aan de andere kant ook vreemd, omdat mijn oud-teamge noten opeens mijn tegenstanders waren." In beide duels beleefde Ajax een moeilijke wedstrijd. In de beker werden de Amsterdammers (na verlenging) zelfs uitgeschakeld. Hoe kregen Sterk en zijn medespe lers dat voor elkaar? "Het is heel simpel: tegen Ajax heb je niets te verliezen, dus moet je alles geven. Dat gaan we in de Arena ook weer proberen. Daarnaast was in Volen dam het kunstgras een voordeel voor ons. Eerst moest ik er niets van hebben, maar de mat die hier ligt, is echt heel goed. Je kunt zon der problemen slidings maken. Dit mogen ze van mij ook in de Arena aanleggen." 14 mei 1995 25 oktober 1995 20 oktober 1996 14 maart 1998 17 oktober 2003 winst Q gelijk verlies Ajax-Volendam 4-1 Ajax-Volendam 4-0 Ajax-Volendam 1-1 Ajax-Volendam 6-1 Ajax-Volendam 5-1 Izaak Besuijen Met Sterk in de basis presteert FC Volendam de laatste weken niet slecht: winst bij Willem II en tegen NAC werd een punt gepakt. Daar kon Donny Gorter (r) ook niets aan veranderen. Gehele Adidas Ajax-collectie is op voorraad! Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (o59i)351041 Kijk op: www.Douds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 3