"1 Ct FANZONE 2 Ajacieden op de eerste ring aan de Noord- en Oostzijde kunnen sinds januari voor en na thuisduels terecht in Café Ajax Life. Een vertrouwde voetbalkantine voor de f hele familie. Discussies ajaxlife Supporterskybox en katerkatalysator Een kantine is er om te lachen en te huilen, een verzamelplaats van emo ties, waar iedereen dezelfde liefde deelt. Winst wordt gevierd, verlies wordt weggedronken. De kantine is het bindmiddel tussen club en achterban. Eigenlijk staan presta ties daar zelfs los van. De trouwe bezoekers van de wedstrijd hebben allemaal hun vaste plek: aan een tafeltje, in de hoek of aan de bar. Mede door inzet van de Supporters vereniging Ajax wordt er nu geëx perimenteerd met een Amsterdams feestcafé voor een brede doelgroep Ajacieden. Zo kunnen fans op de eerste ring Noord en Oost vanaf de tweede seizoenshelft terecht in Café Ajax Life (tussen vak 111 en vak 112). Als het recept aanslaat, ligt een uitbreiding naar andere delen van het stadion voor de hand. Zoals het een echte kantine betaamt, is het er na thuiswedstrijden gezel lig druk. Ongeacht winst of verlies. Dus ook na de pijnlijke nederlaag tegen sc Heerenveen, waarin Ajax net afstand heeft genomen van de dertigste landstitel, puilt Café Ajax Life uit. Op een aangename manier welteverstaan. Niemand staat in de verdrukking en je kunt op je gemak wat bestellen en drinken, of naar het lege veld staren waar het net mis is gegaan. De drang om deze avond kritisch met elkaar te evalueren, zorgt bij menig tafel voor discussies. Dit is zoals voetbal beleefd dient te wor den. Betrokkenheid voor én achter de bar! In café Ajax Life kunnen alle stamgasten de samenvatting, persconferentie en interviews van minuut tot minuut volgen. Iedereen is benieuwd wat Marco van Basten te melden heeft. Daarna volgt een tweede ronde kritisch naborrelen, voordat de Amsterdamse muziek uit de boxen schalt. Een groepje sup porters vervolgt de discussie in de aparte rookruimte, om er zelf ook nog even wat stoom af te blazen. Daarna gaan ze over tot de orde van de dag. Café Ajax Life is minimaal tot één uur na iedere thuiswedstrijd geopend. Deze avond is dat tekort voor een volledige transformatie van verliezend fan naar swingend sup porter. Desalniettemin is de nieuwe kroeg sowieso een prima alternatief om de files te omzeilen. (SZ) lO 13-02-2009

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 12