rÜ 'Sulejmani moet nog loskomen' SieMatic DE VASTE AFKOOPSOM in Villa Aren A ajaxlife COLUMN "Ik bekijk illegale Suarez streams om Ajax waard? te volgen" Liefst zestien miljoen euro betaalde Ajax afgelopen zomer aan sc Heerenveen om Miralem Sulejmani over te nemen. Gehuld in het rood-wit heeft de talent volle Serviër echter moeite om de hoge verwachtingen waar te maken. Trainer Marco van Basten besloot via de media zelfs de nodige kritiek te uiten op zijn recordaankoop. Wat vindt ons supporterspanel eigenlijk van Sulejmani? Voldoet hij aan hun verwachtingen? De grootste transfer in Neder land deze winterstop werd door ons kantoor begeleid: die van Rob Wielaert naar Ajax. Rob kon afgelopen zomer al naar Ajax, maar FC Twente blokkeerde een overgang omdat zü destüds dachten dat de afkoopsom een stuk hoger zou liggen dan 3,25 miUoen euro. Waarop dit gebaseerd is, weet eigenlijk niemand. Is het zün leeftijd (30 jaren 'jong'!)? De hoge pr(js die zij zelf hebben moeten betalen om hem naar FC Twente halen (transfervrij!)? Of dacht de heer Munsterman gewoon dat Ajax toch terug zou komen met meer geld? Goede prof als Rob is, bleef hij positief en dreigde niet met opstappen. Dit gedrag werd beloond met een nieuw contract. M(jn collega Kees Ploegsma onderhandelde in het contract een vaste afkoopsom die te betalen is voor clubs als Ajax. Zodoende kon Rob alsnog de overstap maken. Je kunt zeggen heel slim van Kees of heel dom van Munsterman. Een hoop commotie, dreigemen ten en verwijten volgden, maar op het moment dat Munsterman besefte dat hü Peter Wisgerhof (NEC) tegen een vaste afkoop som kon halen, was de kou uit de lucht... De Fifa en KNVB maken zich al jaren erg druk over de rol van de agenten binnen het voetbal. Wü verdienen te veel, denken alleen aan ons zelf, etc. Derhalve dat onlangs de vaste courtage van vijf procent naar drie pro cent werd teruggebracht. Een wellicht veel beter idee voor hen is het om zich te beraden over het systeem van afkoop sommen. Door het ontbreken van een vaste afkoopsom in een contract worden dikwijls trans fers geblokkeerd (bijvoorbeeld Elia naar Ajax). Het creëert tevens de ideale vehicle om geld te laten verdwijnen in de zak ken van mensen op voorname posities (witteboordencrimi naliteit heet dit geloof ik...): een directeur van een grote club kan samen met een bevriende relatie (meestal een agent) een speler kopen voor meer geld dan nodig zou zijn en het overtollige geld bedrag via de tussenpersoon op de eigen bankrekening terecht laten komen. Mijn voorstel is: stel bij ieder contract een vaste afkoopsom vast of creëer een vaste afkoop somformule. Dan wordt er minder geld gestolen en vinden er minder arbitragezaken plaats. Dit maakt de voetballerij een stuk transparanter. Ik denk dat een ieder daar bü gebaat is. OPINIE 30-01-2009 POLL MINDER HARD NODIG Ajaxsupporters zitten niet altijd op één lijn met de directie als het gaat om het kopen van spelers. Het aantrekken van Rob Wielaert in de winterstop wordt echter breed ondersteund, lijkt uit een poll van Ajaxlife.nl. De verdediger kreeg van driekwart van de stemmers de voorkeur boven die andere speler van FC Twente die Ajax begeert, Eljero Elia. Ruimte voor compromissen waren er niet in de poll. Wie stemde, moest kiezen tussen de twee spelers van FC Twente. Iets wat Ajax hoogstwaarschijnlijk ook moest doen: FC Twente was er al niet happig op om één van zijn spelers te laten gaan, laat staan twee. Dat Ajax uiteindelijk zijn energie en geld in Wielaert heeft gestopt, wordt toegejuicht door de stemmers op onze website. Wielaert vergaarde 75 procent van de stemmen, wat de sym pathie voor Elia op slechts 25 procent bracht. Wellicht scoort de vleugelaanvaller deze zomer hoger, als de transfermarkt weer opengaat. Ja, elke wedstrijd 13% 10-12 miljoen 1% Ja. elke uitwedstrijd 6% 12-15 miljoen 3% Nee, ik k(jk voor zes euro 2% Nee, ik heb Eredivisie 15-20 miljoen 11% Live 44% Nee, ik mag niet kijken 20-25 miüoen 24% van mijn man/vrouw 3% Nee, de samenvatting bü 25-30 miüoen 25% Studio Sport is voldoende 10% 30-35 miüoen 13% Ik bekijk incidenteel een illegale stream 22% 35 miüoen 23% SUPPORTERSPANEL SPREEKT advertentie) HOSSEIN ANDALIBI "In het begin voldeed hij zeker niet aan mijn verwachtingen, maar de laatste tijd speelt hij steeds beter. Wat ik belangrijk vind, is dat hij de wil toont om beter te worden. Hij gaat goed om met de kritiek van Van Basten. Natuur lijk was die zestien miljoen veel geld, maar als je als club iets wil bereiken, moet je investeren en risico's durven te nemen. Ajax gaat dat bedrag terugverdienen, let maar op." DAAN DERKS "Eerlijk gezegd vind ik Sulejmani tegenvallen. Zelfs als hij scoort, zoals tegen NEC, is hij niet opvallend bij het spel betrokken. Bij Heerenveen was hij juist erg actief en maakte hij voortdurend acties. Ik denk dat hij nog een beetje los moet komen. Zoiets heeft tijd nodig. Sulejmani heeft in elk geval het talent om te slagen, dus ik heb zeker geen spijt van die zestien miljoen." O ROELOF EMCK "Dat bedrag van zestien miljoen schept natuurlijk hoge ver wachtingen, maar je moet niet vergeten dat Sulejmani pas twintig jaar oud is. Dan is het niet gemak kelijk om bij een topclub als Ajax binnen te komen en meteen top te presteren. Zelfs spelers als Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder hadden op jonge leeftijd periodes waarin ze niet goed speelden. Geef Mickey even de tijd, want ik weet zeker dat hij zijn aankoopbe drag waard is."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 6