Via Heerenveen nog één keer naar het WK Geen liefde tussen Ricky van den Bergh en Ajax Van Wolfswinkel wil frisse kop krijgen ie %W BOUD'S INN 5eTENCA7r Hans Vonk is 38 jaar en heeft nog één grote droom: voor de derde keer met Zuid-Afrika op een WK in actie komen. Om dat doel te bereiken verruilde de ervaren sluitpost begin dit kalenderjaar Ajax voor sc Heerenveen. Zaterdag 31 januari staan beide clubs in de Amsterdam Arena tegenover elkaar. ajaxlife In oktober keerde je terug bij Ajax. Waarom vertrok je drie maanden later alweer naar Heerenveen? Tegen die tijd ben je veertig. Maak je nog kans op een basisplaats? Had je dan niet beter bij Ajax Cape Town kunnen blijven? Binnenkort spelen Ajax en Heerenveen tegen elkaar. Hoe zou je die twee clubs vergelij ken? In aanvallend opzicht doet Heerenveen dit seizoen weinig onder voor Ajax, al leen krijgt het voor elke ge maakte goal er ook weer een tegen. Ajax neemt het aankomende dinsdag op tegen Heracles Almelo. Blikvanger bij de bezoekers is de man die bij tegenstanders en toeschouwers immer het bloed onder de nagels vandaan haalt: Ricky van den Bergh. Gezien zijn acties in het verleden hoeft de aanvaller niet te rekenen op een warm welkom in de Amsterdam Arena. Van een mogelijke opvolger voor Huntelaar bij Ajax tot bankzitter bij Vitesse; het kan snel gaan in het voetbal, zo heeft ook Ricky van Wolfswinkel gemerkt. De spits leek even de revelatie van het seizoen te worden, maar zat al geregeld in de dug-out naast zijn nieuwe trainer Theo Bos. Kijk op: www.bouds-inn.nl VOORBESCHOUWING 30-01-2009 DOOR SEBASTIAAN VAN DE WATER "Door de rentree van Maarten Stekelenburg zou ik bij Ajax op de tribune zijn beland. In Heerenveen maak ik meer kans op speeltijd. Dat is belangrijk met het oog op het WK van 2010 in Zuid-Afrika." "Gezien mijn leeftijd wordt dat las tig, maar ik ga altijd voor het hoog ste. Bovendien heb ik een tijdje de keepers van Zuid-Afrika getraind, dus ik kan het niveau aardig inschat ten. Op basis daarvan zeg ik dat een plaats bij de selectie zeker tot de mogelijkheden behoort." "Ik heb daar twee fantastische jaren gehad, maar als je in Europa speelt, heb je bij de bondscoach toch een streepje voor. Bovendien was ik niet tevreden met een aantal zaken daar. Maar ik zeg altijd: als je bij het echte Ajax gezeten hebt, valt elke club daarna tegen." 23 november 2003 Ajax-Heereriveeri 3-1 16 oktober 2004 Ajax-Heerenveen 1-3 28 oktober 2005 Ajax-Heerenveen 0-0 4 maart 2007 Ajax-Heerenveen 0-1 26 augustus 2007 Ajax-Heerenveen 4-1 Izaak Besuijen "Het klinkt misschien gek, maar buiten het veld vind ik beide clubs erg op elkaar lijken. Bij zowel Ajax als Heerenveen heb ik altijd veel warmte ervaren. Voetballend heeft Ajax natuurlijk een hoger niveau. Ons streven bij Heerenveen is om het niveau van Ajax te bereiken." "Klopt, al kun je niet zeggen dat de aanval goed is en de verdediging slecht. Wel hoop ik iets bij te kunnen dragen aan de organisatie achterin. Ik ben geen technische keeper zoals Kenneth Vermeer of Stekelenburg, daar heb ik nooit de opleiding voor gehad. Ik ben goed in het neerzetten van de defensie. Op die manier hoop ik Heerenveen een handje te kunnen helpen." Ricky van den Bergh is in de onder ste regionen van de Eredivisie een van de meest opvallende spelers. De 28-jarige Hagenees heeft al een aantal clubs versleten, maar wist nog nergens echt te imponeren. Ook nu hij bij Heracles Almelo zijn geld verdient, laat Van den Bergh regelmatig zien waarom de betere clubs hem ondanks zijn voetballende kwaliteiten blijven negeren. Hij heeft namelijk de gewoonte om geniale ingevingen af te wisselen met dol drieste overtredingen, en is daar door in weinig Nederlandse stadions populair. Ploeggenoot Darl Douglas, voor malig Ajacied, erkent dat Van den Bergh vaak op het randje speelt. "Ricky is buiten het veld een vrolijke jongen, maar binnen het veld bloed- fanatiek. Natuurlijk zijn sommige overtredingen niet goed te praten, maar het is belangrijk om er iemand bij te hebben die het vuur aanwak kert wanneer dat nodig is." 27 maart 1966 Ajax-Heracles 1-0 9 maart 1986 Ajax-Heracles 7-0 15 oktober 2005 Ajax-Heracles 0-0 1 april2007 Ajax-Heracles 3-0 20 april2008 Ajax-Heracles 5-1 winst O CR O gelijk verlies Izaak Besuijen Tijdens de wedstrijd Heracles-Ajax (1-2) eerder dit seizoen gaf de num mer tien een perfecte demonstratie van zijn kwaliteiten én zijn manke menten. Tweemaal schoot hij een vrije trap prachtig op de lat, om even later uit frustratie Luis Suarez op diens achterhoofd te slaan. Niet voor de eerste keer in zijn carrière werd Van den Bergh direct het veld uitgestuurd. Het meegereisde Ajax- publiek, dat niet vergeten was hoe Van den Bergh een kwartier eerder zijn middelvinger had opgestoken, begeleidde de Heraclied onder luid gejoel naar de kleedkamer. Zal het dinsdag anders gaan als hij het veld betreedt? (SvdW) 'Marco van Basten-achtige trekjes' zag Aad de Mos in Van Wolfswinkel. Danny Blind zou voor de twintigja rige aanvaller al een contract heb ben uitgeprint, waar alleen nog een handtekening onder moest worden gezet. Een ware hype ontstond er in 2008 rond Van Wolfswinkel na zijn eerste serie wedstrijden voor Vitesse. Terecht, want hij deed het goed in een elftal dat verder draaide als een verroeste cementmixer. Maar na die goede serie zakte de spits terug naar een bedenkelijk niveau en langzaam kwam de vraag op of hij wel het talent had dat hem daarvoor werd toegedicht. Een talent is hij zeker, maar hij is nog niet zo ver als velen dachten of hoopten. "In het begin kon ik uitblinken, ondanks dat het team niet draaide," zegt Van Wolfswinkel zelf. "Maar hoe langer het team niet draaide, hoe moeilijker het werd om een goed niveau te halen." Trainer Bos - de opvolger van de ontslagen Hans Westerhof - merkte 17 augustus 2003 Vitesse-Ajax 1-2 15 mei 2005 Vitesse-Ajax 0-2 11 december2005 Vitesse-Ajax 0-2 24 december2006 Vitesse-Ajax 4-2 27 januari 2008 Vitesse-Ajax 2-2 winst O Cc= gelijk verlies Izaak Besuijen dat ook en besloot zijn pupil voorlo pig uit de basis te laten. "Hij zag dat voor de winterstop alles op mij aan kwam en de trainer vond het goed om me voorlopig even uit de wind te houden. Ik wil natuurlijk spelen, maar het is ook wel lekker om even een frisse kop te krijgen." De afkoelperiode lijkt van korte duur maar of Van Wolfswinkel er 8 februari tegen Ajax bij is, kan de aanvaller niet zeggen. "Dat is aan de trainer, maar als ik tijdens een invalbeurt een goaltje maak, kan het snel gaan. En als ik straks weer op niveau ben, hoor ik gewoon te spelen." (DK) Gehele adidas Ajax-collectie is op voorraad! (ook de AFCA collectie!) Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 3510 41

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 3