ajaxlife Daags na de pijnlijke nederlaag in Groningen kregen Ajaxfans uit het zuiden van Nederland de perfecte gelegenheid om de in het noorden opgelopen kater weg te spoelen. In het dorpje Gemert vond onder grote belangstelling het Ajax Life supportersfeest plaats. Ruim 1200 Ajacieden uit Brabant en Limburg deelden met elkaar hun passie voor Ajax. DOOR SEBASTIAAN VAN DE WATER 4 J\ FANREPO Mm X 30-01-2009 Urby en het publiek zingen een vervroegd verjaardagslied voor Stemde Jong. De traditionele foto van de spelers en de vrijwilligers. De vier rode letters zijn van ver te lezen. Op het dak van de evenemen tenhal in Gemert, hartje Brabant, torent het woord AJAX boven alles uit. De deuren gaan pas over ander half uur open, maar een aantal supporters heeft zich al voor de ingang verzameld. Bart Schotmans (27) en Johan Voermans (32) mogen dan over een onvervalst Brabants accent beschikken, de twee F-siders zijn minstens zo fanatiek als welke Ajacied uit Amsterdam dan ook. "Ajax betekent alles voor ons," ver klaart Johan. "Wij bezoeken vrijwel elke wedstrijd. Thuis en uit. En niet alleen in Nederland. Onze vlucht naar Florence is al geboekt." Terwijl de twee vrienden met andere vroeg gearriveerde fans grappen maken over Feyenoord en PSV, zijn binnen in het gebouw de vrijwil ligers van de Supportersvereniging Ajax druk bezig om alles klaar te stomen. Er zijn aparte zalen inge richt met verschillende activiteiten voor kinderen, jongeren en volwas senen. Dan gaan om vijf uur de deuren open. Binnen vijf minuten is elke zaal stampvol. De officiële indeling in 'Kids Club', 'Jonge Schare' en 'volwassenen' wordt door de mees ten al snel genegeerd. Iedereen wil alles uitproberen. Volwassenen doen vrolijk mee aan een dansspelletje voor kinderen, terwijl ukkies van een jaar of vier zich dapper wagen aan de complexe baltrucjes van Mokum Moves. Met wisselend succes probeert een tweetal jongens de bal in hun nek te leggen. Vader Udo van der Zanden (46) kijkt trots toe. "Mijn liefde voor Ajax heb ik overgedragen op mijn zoons. Ajax staat voor mooi voetbal. Daarom ben ik vroeger fan geworden van deze club. Ik vind het geweldig dat een feest als dit in de regio wordt georganiseerd." Een zaal verderop trapt iedereen in de vingervlugheid van goochelaar Handige Harry. Slachtoffer Sander van de Wetering (11) heeft het naar zijn zin. "Die goochelaar vind ik het leukst. Maar eigenlijk wacht ik tot de spelers komen, dat wordt het mooiste van alles." Op dat moment is nog niet bekend welke vijf Ajacie den hun opwachtig zullen maken. Sander: "Ik hoop op Miralem Sulejmani. Ik mocht een tijdje terug aan zijn hand het veld op voor een wedstrijd, dus hij is nu mijn favoriet. Maar als er anderen komen, is het niet erg, want ik heb een speciaal handtekeningenboek met foto's van alle spelers." De jonge Ajacied zegt betrouwbare informatie te hebben over de spelers die zullen komen. "Mijn vriendjes weten dat Jan Ver- tonghen sowieso komt, dat hebben ze gehoord." Terwijl de groep vrienden alle geruchten doorneemt over welke speler nu wel of niet komt, sprinten plotseling drie andere kinderen voorbij. Luidkeels roepen ze "Daar is ie. Daar ie ie!" Terwijl iedereen omkijkt in de verwachting een van de Ajaxspelers te zien, omsingelt het drietal de pluizige mascotte Lucky. De mascotte van de Ajax Kids Club blijkt bijzonder populair en weet zich al snel omringd door tientallen fans die met de harige lynx op de foto willen. Een andere publiekstrekker is de man die door de elfjarige Sander omschreven wordt als 'die ene kale man van TV', beter bekend als professioneel darter Co Stompé. De 46-jarige Amsterdammer speelt vanavond een potje darts met iedere Ajacied die het tegen hem wil opne men. "Ik ben geen voetbalkenner, maar wel een Ajaxfan. Al sinds mijn vierde. Ik ben net op tijd geboren om alle grote successen mee te maken." Tegen zeven uur is het moment aangebroken waar iedereen op heeft gewacht. Achtereenvolgens worden Siem de Jong, Rasmus Lindgren, Daley Blind, Dario Cvitanich en Urby Emanuelson onder luid gejuich het podium opgeroepen. Daarna is het tijd voor de handteke ningensessie. Terwijl Peter Beense met aanstekelijke Ajaxliederen het publiek tot swingen brengt, mogen leden van de supportersvereniging bij de vijf Ajacieden langs voor een handtekening én een foto. De voetballers doen het met plezier. Lindgren: "Als kind had ik ook mijn idolen waar ik handtekeningen van vroeg. Ik weet dus hoe belangrijk dit is voor kinderen." Cvitanich blijkt populair. De Argentijn oogde een tikkeltje verlegen op het podium, maar nu hij zich omringd weet door fans is de Argentijn in zijn element. Zowel de dertienjarige Celeste als de twintigjarige Francis kunnen hun geluk niet op. Celeste: "Cvita nich is mijn meest favoriete speler. Waarom? Gewoon, omdat ie veel scoort." Francis deelt die mening. "Al vind ik Daley Blind leuker. Hij lacht zo schattig." Als een van de weinige supporters deze avond heeft Francis geen Brabantse tongval. "Ik kom uit Rotterdam. Ja echt, daar heb je ook een hoop Ajaxfans." Tijd voor een Ajaxfeest in Rotter dam? "Als je zoiets in Brabant kan organiseren, dan moet het ook in Rotterdam lukken!"

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 11