Ajax Jonge Schare Fifa2009 Battle Waag jong ajax um De Bl van 1980, van Europees kampioen tot meubelmaker Spelen bij Ajax is niet voor de doorsnee supporter weggelegd. Toch biedt Ajax Jonge Schare jou de kans je te meten met de toekomst talenten van Jong Ajax. Niet op het veld, maar achter de spelcomputer. www.ajaxlife.nl/jongeschare ajaxlife TALENTEN VAN TOEN De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de B1 van 1980. I In de Ajax Jonge Schare Fifa2009 Battle strijden acht spelers van Jong Ajax om een finaleplaats. Tot de deelnemers behoren Darko Bodul, Daylon Claasen, Danilo, Mar vin Zeegelaar, Christian Supusepa, IV|arvin Hasselbaink, Calvin Mac Intosh en John Goossens. Zü stre den om één van de finaleplaats. Het andere plekje is wellicht gereser veerd voorjou! Aanmelden kan vanaf vandaag op onze website ajaxlife.nl. Klik op de speciale banner en dan komt alles helemaal goed. Daar vind je trouwens ook de loting van de ifa2009 Battle. De finale zal aan het eind van het seizoen plaats- jf vinden op De Toekomst. t! - '*?-• - -T. Houd jij Darko Bodul ook van het scoren af? JEUGD 30-01-2009 invalbeurt bij Ajax 1. Scoorde wel meteen tegen Haarlem. Via Willem II kwam hij terecht bij FC Gronin gen, waar hij zijn been brak. Ging terug naar Amsterdam en reed als 'luxe taxichauffeur' onder meer Justin Timberlake en Bruce Willis rond. René Panhuis kwam tot één bekerwedstrijd voor Ajax. Voetbalde later nog voor Telstar, Cambuur en AZ. Daarna was zijn knie versle ten. Werkt tegenwoordig voor de gemeente Beemster. Gerald Vanenburg speelde zes jaar voor Ajax, waar hij wegging na een ruzie met trainer Johan Cruijff. Tekende bij PSV en kwam later uit voor Jubilo Iwata (Japan), Utrecht, Cannes en 1860 München. Maakte ook deel uit van de selectie die in '88 het EK won. Kende als trainer minder succes en kreeg Helmond Sport en FC Eindhoven niet aan de praat. Dennis de Graaf schopte het tot het eerste elftal, maar was naar eigen zeggen meer op het kantoor van Aad de Mos dan op het veld. Was nogal recalcitrant. Voetbalde ook voor Vitesse, Volendam en Telstar, maar kon niet rondkomen van achthonderd gulden per maand. Zit sindsdien 'in de weegschalen'. John van 't Schip brak door bij Ajax en speelde elf seizoenen in Amsterdam. Koos daarna voor een avontuur bij Genoa. Sinds dit seizoen terug op het oude nest als assistent van Marco van Basten. Ringo Rootlieb scheurde niet lang na dit toernooi bij Zeeburgia zijn kniebanden. Kwam daarna zelfs op doel te staan en vond het toen wel genoeg. Werkt tegenwoordig bij een kitbedrijf. BOVENSTE RIJ: Elftalleider Rob Been senior is nog steeds elke dag te vinden bij Ajax, waar hij erelid is. Michel van West kreeg te horen dat hij alles in zich had om de top te bereiken, maar alleen te langzaam was. De back koos voor de amateurs. Heeft op de markt gestaan en had een eigen café, dat hij moest verkopen na een dub bele hernia. Is nu conciërge. Sonny Silooy speelde veertien seizoenen voor Ajax, waarvan de helft eindigde in een landskampioenschap. Kwam verder uit voor Matra Racing Club Paris, Arminia Bielefeld en De Graafschap. Stapte onlangs op als hoofd opleidingen bij de amateurs van Young Boys, is nu zaakwaarne mer Tjapko Teuben kreeg een jeugd- contract aangeboden, maar koos voor Club Brugge. Moest terug naar Nederland na een oproep voor militaire dienst. Na Volendam, Helmond Sport en Eindhoven werd Teuben kwaliteitsmanager bij een galvaniseerbedrijf. Ricardo Rudge kwam terecht in de horeca. Werkte als uitsmijter op het Leidseplein, en kocht later jazzcafé Bourbon Street, dat over de kop ging. Hij is tegen woordig therapeut. Danny Damman is na de A-jeugd teruggegaan naar de amateurs. Kwam als evenemen tenmanager toch nog in de Arena terecht. Kijkt nu nog op het stadion uit als commercieel directeur van Music Dome. Ron Voorn werd als speler van de beloften opgehaald door Germinal Ekeren/ Beerschot. Werd kampioen van de Eerste Divisie met Volen dam. Tegenwoordig salesmanager in automaterialen. Henk Lakeman brak in de A2 zijn been 'en toen was het afgelopen'. Was ook niet volledig bezig met topsport, tot ergernis van trainer De Groot. Hij ontdekte zijn creatieve kant en is nu meubelmaker. Trainer Dick de Groot werd na 25 jaar lid van verdienste van Ajax. Eindigde zijn trainingssessies vaak met een paar rondjes rond stadion De Meer en riep dan: 'Tussen die muren moet je komen! Niet eromheen, tussen die lichtmasten! Daar doe je het voor!' ONDERSTE RIJ: Piet Hogenhout ging na de Al weg bij Ajax, en belandde bij FC Den Haag, VVV en Helmond Sport. Koos op zijn 24ste definitief voor een maatschappelijke carrière en heeft nu zijn eigen transportbe drijf. Edwin Bakker kwam tot één

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 10