Ajaxlife.nl: Suarez de beste SieMatic 'Een verdediger erbij, want Oleguer faalt' JARIG MET AJAX COLUMN ajaxlife Zoals december traditiegetrouw de maand is van Sinterklaas en Kerst, staat januari tegenwoordig in het teken van tussentijdse transfers. Moet Ajax na het vertrek van Klaas-Jan Huntelaar de selectie versterken, of zien de supporters liever een aantal spelers verdwijnen? Op de eerste dag van de transferperiode deed ons panel enkele suggesties. Met grote overmacht heeft Luis Suarez de ver kiezing 'beste Ajacied van de eerste seizoenshelft' gewonnen. Leden van de supportersvereniging konden op ajaxlife.nl hun stem uitbrengen en gre pen die kans aan om mas saal hun voorkeur voor de Uruguayaan uit te spre ken. De 21-jarige aanval ler kreeg liefst 58% van de stemmen. Slechts Jan Vertonghen kwam met 20% nog een beetje in de buurt. De nummers drie - o.a. Klaas-Jan Huntelaar en Thomas Vermaelen - moesten het doen met slechts 3%. in Villa ArenA Een week heeft zeven dagen, en op minstens vüf van die dagen speelt Ajax géén wedstrüd. In principe zou het dus betrekkelük zeldzaam moeten zün dat je jarig bent op een Ajax-wedstrüddag, maar mü overkomt het de laat ste jaren opvallend vaak. In 2009 ook weer, en dat is al voor de vierde keer sinds 2003. Even terugblikken. Van Ajax - FC Groningen, op 15 februari 2003, herinner ik me weinig meer. Ik werd 28. We wonnen met 2-1 door goals van Zlatan en Van der Meyde. Ze staan niet meer op mün netvlies. Waarschijnlük stonden mün vrienden en ik op de tribune te zwetsen over Arsenal-uit, de wedstrijd waar voor we enkele dagen daarna naar Londen zouden reizen. Mün 29e verjaardag, in 2004, herinner ik me beter. Volendam- uit. Slechte wedstrüd, 0-2 winst, goal met de kop van Anastasiou. Ik herinner me dat het koud was, dat we met onze Engelse Ajax- vrienden op rituele Hollandse wüze een haring hebben gehapt op de Dük, en dat we voor en na de wedstrüd héél veel kopstoot jes hebben weggetikt in 't Gat van Nederland. Mün 32e verjaardag, in 2007, vierde ik in Bremen. Het pak slaag dat Werder ons gaf (3-0) was op 14 februari, waarna we in een soort kelderkroeg nabü het Hauptbahnhof terecht kwamen. Stampvol. Ajacieden en Werdersupporters, alles liep door elkaar. Beregezellig. Ik zie me, klokslag twaalf uur, nog rondgaan met een dienblad met daarop 25 shots sambuca. Een groep Werdersupporters zette een Duits verjaardagslied in. Zo hoort voetbal te zijn. Op 15 februari 2008 (ik werd 33) speelde Ajax thuis tegen Sparta Rotterdam. 6-2, één van de betere uitslagen van het sei zoen (twee tegengoals was min of meer standaard), maar echt memorabel was het kennelijk niet, want ik herinner me er wei nig meer van, zoals ik het hele seizoen 2007-2008 een beetje verdrongen heb. Ajax is vervlochten met mün leven. Mün club is deel van me, viert mün verjaardagen mee, hoort bü mün identiteit. Dit jaar speelt Ajax wéér thuis op mün verjaardag. Ik word 34 op de dag van Ajax - Feyenoord. Da's wel lekker, zo'n potje tegen een bleke middenmoter, want een nederlaag op mün verjaar dag moeten we natuurlük niet hebben. Menno Pot, ondermeer schrijver van de boeken Vak 127 en De Derby. www.mennopot.com Ook de nummer twee op de lijst is geen verrassing. In korte tijd heeft Jan Vertonghen zich ontwikkeld van een flegmatieke Vlaming tot een dominante basiskracht met een zelfverzekerde uitstraling. Vanaf het moment dat Vertonghen door Marco van Basten in het centrum van de defensie is geposteerd, behoort de Belgische international wekelijks tot de uitblinkers. Verdedi gend laat hij nauwelijk steken vallen, maar vooral in opbouwend opzicht SUPPORTERSPANEL SPREEKT is Vertonghen cruciaal. Of hij nou dribbelend doorschuift naar het middenveld, of met een fabelachtige crosspass over zeventig meter Suarez aanspeelt, er zijn maar weinig aan- valspatronen die niet beginnen bij de 21-jarige verdediger. Maar tegen het spektakel dat Suarez biedt, kan zelfs Vertonghen niet BOB KENNIPHAAS: "Er hoeft niemand bij te komen. De aanval loopt goed, de verde diging staat als een huis en zodra Ismaïl Aissati terugkeert is ook het middenveld sterk bezet. Wel zou je enkele talenten kunnen uitlenen, zoals Jeffrey Sarpong en Vurnon Anita. Die komen nog te kort voor het eerste van Ajax, maar kunnen bij een kleinere club nuttige ervaring opdoen. Jan Ver tonghen en Thomas Vermaelen hebben daar een paar jaar geleden ook veel profijt van gehad." DOMINIQUE PICHEL: - V j "Ajax doet er goed aan een centrale verdediger te kopen, want ik ben absoluut niet tevreden over Ole- guer. Al zie ik niet zo snel een goed alternatief in Nederland rondlopen. Misschien Michael Dingsdag van Heerenveen. Of anders halen we Andreas Granqvist weg bij Gronin gen, dat zullen ze daar leuk vinden. Van mij mogen Kennedy, Dennis Rommedahl en Laurent Delorge trouwens vertrekken. Het wordt tijd dat we schoon schip maken met de miskopen van Martin van Geel." ©JACO BOUWMAN: "In defensief opzicht kunnen we wel verster king gebruiken. Dit seizoen laten we in belangrijke duels achterin regelmatig steken vallen, bijvoorbeeld tegen Hee renveen en AZ. De verdediging heeft dus prioriteit, want nieuwe aanvallers hebben we totaal niet nodig, ook Elia niet. Dat geld kun je beter gebruiken om je beste spelers langer aan je te binden. Aan de onderkant van de selectie is het wel duidelijk wie er op de nominatie staan voor een vertrek. Ik zou zeggen, zet de deur open en laat ze gratis weggaan, dat scheelt weer in de maandlasten." OPINIE 16-01-2009 De keuze voor de Uruguayaan is een logische. Vrijwel wekelijks voert Suarez met zijn acties, goals, assists, afzwaaiers en duikelingen een fasci nerende one-manshow op, daarmee elke Ajax-wedstrijd omtoverend tot een spektakelstuk. De veelzijdige aanvaller is niet bij iedereen even populair, maar de cijfers zijn onmis kenbaar indrukwekkend. In de Eredivisie is Suarez dit seizoen de Ajacied met de meeste doelpunten (10) én de meeste assists (eveneens 10) achter zijn naam. Zouden er statistieken bestaan voor de meeste dribbels en de meeste zelfgeschapen kansen, dan zou Suarez ongetwijfeld ook die klassementen aanvoeren. Dat Luis ook de meeste gele kaar ten pakte (6) en het hoogste aantal missers produceerde (42), zij hem vergeven. Het maakt hem kleurrijk en onvoorspelbaar. De conclusie is helder. Luis Suarez is misschien niet perfect, maar wél de meest verma kelijke voetballer op de Nederlandse velden. En voor Ajax absoluut onmisbaar. advertentie) op, zo oordeelden de supporters. In 2009 zal op beide spelers nog scher per worden gelet. Niet alleen door Ajax-fans, maar ook door scouts van buitenlandse topclubs. Vooralsnog hebben beiden verklaard volgend jaar graag met Ajax in de Champions League te willen spelen. Aan hen de taak Ajax ook daadwerkelijk naar dat podium toe te brengen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 6