A, Gemengde gevoelens 'Ajax speelt met vertrouwen' Revanche aan De Dijk! W ax- oï 'Geen tactisch schaakspel' k> FC Volendam-Ajax Cedric van der Gun ie sln NIGEL IS DANKBAAR BOUD'S INN ajaxlife Michael Lindeman is conditietrainer bij Hamburger SV. Vanavond splijt zijn voetbalhart. Ajax is zijn club, HSV zijn werkgever Kampioen word je tegen de kleintjes, luidt een van de vele voetbalclicnes. Dat winst op 'kleine' tegenstanders echter niet altijd een vanzelfsprekendheid is, bleek 12 november. FC Volendam kegelde Ajax pardoes uit de beker. Tijd voor revanche! Hij draaide in het seizoen 2000/01 een topjaar bij Ajax. Acht jaar later mag Cedric van der Gun het namens FC Utrecht opnemen tegen zijn voormalig werkgever. Mits hij fit is. INTERVIEW 27-11-2008 DOOR SANDER ZELDENRIJK Thijs Lindeman is directeur van het Ajax Museum en voorzitter van Ajax' erfgoedcommissie. Hoewel ook het hart van zoonlief Michael hard klopt voor de roodwitte hoofd stedelijke trots, leidt deze donder dagavond echter de warming-up van de HSV-selectie. Lindeman vormt samen met Martin Jol (hoofdtrainer), Zeljko Petro- vic (assistent) en techniektrainer Ricardo Moniz de technische staf van HSV. Via Saoedi-Arabië, Libië, het Zwitserse Grasshoppers, de Verenigde Arabische Emiraten, Young Boys in Bern, FC Luzern en het nationale team van Polen, belandde Lindeman deze zomer in de Hollandse enclave van Hamburg. "Langzamerhand kom ik steeds dichterbij Amsterdam", lacht hij. "Niet dat ik aas op de baan van René Wormhoudt, want hij verricht fantastisch werk", benadrukt hij. De Amsterdammer kwam kortston dig uit voor de Ajax-jeugd, speelde vervolgens voor enkele amateurclubs alvorens hij terugkeerde bij de zater dagamateurs van Ajax. Aansluitend voetbalde hij onder meer nog met "Nee, ik heb niets geforceerd om HSV-Ajax alsnog te halen", bena drukt Nigel de Jong nog maar eens. De middenvelder leek tijdig hersteld van een knieblessure, maar raakte twee weken voor het treffen met zün voormalige werkgever wederom gebles seerd, aan dezelfde knie. Het zette hem wederom zes weken buitenspel. "Ajax begint op stoom te komen", zegt de Amsterdammer na enkele telefoontjes met ex- ploeggenoot Urby Emanuelson, "maar ik weet niet op wie ik mijn geld moet zetten. Ik schat onze kansen op fifty-fifty. Wü hebben thuisvoordeel. Het wordt een heksenketel." De 2800 Ajacieden die vanavond ter ondersteuning in Hamburg vertoeven, komen hem wel licht tegen in een restaurantje voor de wedstrijd. De Jong voelt zich namelijk erg relaxed in de havenstad. "Dat zou leuk zijn. Ik had me ontzettend verheugd op een weerzien met de sup porters. Ajax is de club waaraan ik alles te danken heb", aldus de middenvelder. (SZ) Dick Schoenaker en Sjaak Swart in het veteranenteam. De wedstrijd van donderdagavond kan wat Lindeman betreft alle kanten op. "Beide clubs zijn met elkaar te vergelijken. We hebben een fantastisch team maar, presteren in de wedstrijden nog te wisselvallig. Net als Ajax. Je verwacht dat ze FC Volendam met 8-1 oprollen in de beker en vervolgens spelen ze een sterke wed strijd tegen PSV." Zelfs het spelersmateriaal is verge lijkbaar. "Op het middenveld speelt nu Alex Silva. Hij doet het fantas tisch op de plek van Nigel (De Jong, red.). Een geluk bij een ongeluk. Dan hebben we met Olie een onbe rekenbare speler. Hij is onze Suarez, speelt altijd met z'n hoofd naar beneden. Petric, de andere aanval ler, is een type Huntelaar. Het wordt een open wedstrijd. Geen tactisch schaakspel. Daar houdt Ajax niet van en wij ook niet. Het zal op en neer gaan. Hopelijk voor ons iets meer 'op'", lacht hij. Er is één mooiere club dan HSV!' Lepe Luts kon het in de beker niet in zijn eentje Statistisch gezien is de kans dat een team als Volendam Ajax van sco ren weerhoudt al niet bijster groot, twee keer op rij verliezen aan De Dijk lijkt helemaal ondenkbaar. Het verschil in kapitaal zegt wat dat betreft genoeg. De Amsterdammers investeerden afgelopen zomer ruim dertig miljoen euro in nieuwe spe lers. Volendam beschikt dit seizoen over een begroting van 5,1 miljoen euro. Dat is maar 1,7 meer dan het vorig jaar in de Jupiler League te besteden had en slechts een twaalfde deel van Ajax totale begroting van 65 miljoen. Toch stuntte de ploeg van trainer Frans Adelaar, ondanks zes neder lagen op rij in de Eredivisie, in de beker tegen Ajax. Jack Tuyp velde in de verlenging het vonnis. Het Andere Oranje hield maar liefst 120 minuten stand. De vraag is hoe FC Volendam daar op 7 december wederom in tracht te slagen, aangezien het in de competitie nog altijd stijf onderaan bungelt en geregeld veel tegentref fers incasseert. "Dat is inderdaad de vraag", aldus verdediger Gerry Koning, die de Ajax-aanvallers op de bewuste avond van scoren afhield. "Ajax heeft nor maal gesproken meer kwaliteit. We moeten compact spelen en wellicht in de loop van de wedstrijd wat meer druk naar voren zetten. Ajax zal in ieder geval een stuk gemotiveerder zijn, dat is zeker." Koning doelt op de mogelijke revan- chegevoelens bij de Ajax-spelers. "Dat ze van ons verloren, had met hun instelling te maken. Ajax was geen geheel en al vanaf het begin zag ik dat het totaal niet liep. Het leek wel of ze dachten: 'dat varkentje gaan we wel even wassen'. Zo kwam het op mij over. Misschien omdat we de wedstrijd ervoor met 5-0 verloren bij FC Groningen. Gelukkig voor ons liep het anders." (MB) DOOR JEROEN DE LAAT Hoe kijk jij terug op je Ajax-jaren? "Ik heb eerst in de jeugd en bij de beloften gespeeld. In het enige seizoen dat ik basisspeler was bij het eerste, maakte ik negen goals in 34 duels. Prachtige tijden. Ik heb nog altijd een heel goed gevoel over die periode." Zijn de duels met Ajax nog extra speciaal voor jou? "Het gevoel bij deze club wordt steeds wat minder. Dat komt omdat er geen oud-ploeggenoten meer spelen. Wel ken ik nog verschillende mensen bij de club. Altijd leuk om die weer eens te zien. Verder is het voor mij gewoon een wedstrijd zoals elke wedstrijd. Het is niet speciaal omdat het Ajax is." Je speelde deze jaargang pas begin november je eerste duel. "Ik heb door een hielblessure de start van het seizoen gemist. Balen natuurlijk. Maar gelukkig speel ik nu weer. De medische staf waar schuwde me wel dat ik moet waken voor spierblessures. Tegen Heeren veen liep ik inderdaad een lichte verrekking op. Ik ben daarom vroeg tijdig naar de kant gegaan. Meer uit voorzorg dan uit nood. Binnenkort hoop ik ook daar geen last meer van te hebben." Bij je ren tree tegen Heracles scoorde je direct. Dat moet een lekker gevoel zijn geweest! "Scoren voelt altijd goed. Maar ik hecht er eerlijk gezegd niet veel waarde aan. Ik vind het belangrijker dat ik een goede bijdrage aan de teamprestatie kan leveren. Zo'n goaltje is dan meegenomen. Bovendien heb ik natuurlijk een verleden vol blessures. Als ik terug kom, heb ik mijn oude vorm en ritme altijd weer snel te pakken." Wat venvacht je van de ontmoeting met Ajax? "Het is nooit te voorspellen. Wat ik wel kan zeggen, is dat Ajax een goe de ploeg heeft. En na de 4-1 zege op PSV spelen ze met veel vertrouwen. Voor ons zal het lastig worden, zeker omdat we uit spelen. Hoe we gaan winnen? We moeten gewoon meer doelpunten maken dan zij, haha." Gehele adidas Ajax-colledie is op voorraad! N u verkrijgbaar: keepers truien en originele bedrukking mogelijk Kijk op: www.bouds-inn.nl Levering door heel Nederland Oostcrdicp westzijde J, 7&8t GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon; (0591) 35 10

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 3