'Ik wacht geduldig op mijn kans' i Kamal prolongeert pannatitel Donald en Van der Heijden Jordi Schell ajaxlife Voor Mitchell Donald (19) en Jan-Arie van der Heijden (20) zag de seizoensvoorbereiding er floris sant uit. De twee werden door trainer Marco van Basten opgenomen in de A-selectie. Speelminuten in Ajax 1 lagen in het verschiet, maar kniebles sures gooiden roet in het eten. De balletjes worden nu nog op trainingscomplex De Toekomst getrapt, maar het uiteindelijke doel van Jordi Schell (19) is schitteren in de Amsterdam ArenA. "Daar zet ik alles voor opzij." JONGE SCHARE 27-11-2008 DOOR MIKE BOESCHOTEN Hoewel de naam van Donald afge lopen zomer werd gekoppeld aan een mogelijke verhuur, overleefde hij de eerste schifting in de selectie. De middenvelder lag op koers, tot 9 augustus 2008. In een duel met Inter voor het Amsterdam Tour nament, scheurde hij de voorste kruisband van zijn linkerknie af. Het betekende einde seizoen. Halver wege september werd Donald suc cesvol geopereerd aan zijn gewricht in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. "Dat is goed ver lopen. Ze hebben een pees wegge haald en een stukje van mijn ham string gestript om daar een nieuwe kruisband van te maken." Nu heeft hij tussen de zes en negen maanden revalidatie voor de boeg. Onder begeleiding van een fysiothe rapeut vertoeft Donald dagelijks van 10:00 tot 16:00 uur in het kracht honk op De Toekomst. Van maan dag tot en met vrijdag, de week enden is hij vrij. "Het gaat prima, steeds beter eigenlijk. Ik zie en voel dat ik per dag vooruitga in kracht en spierconditie." Ook voor Van der Heijden liep het seizoen anders dan verwacht. Knieklachten noopten hem tot de operatietafel. "Ik had een scheur tje in mijn kraakbeen, onder mijn linkerknie. Hoe dat precies gekomen is, weet ik niet. Ik kreeg er tijdens de training in De Lutte last van. Het ging niet over. Acht weken geleden ben ik geopereerd in het AMC. Dat is goed verlopen. Daar hebben ze het scheurtje gedicht. Ook heb ik mij meteen aan mijn beide voeten laten opereren. Zowel mijn linker als rechter grote teen was ontstoken wegens nagels die niet goed groei den." Ondanks het blessureleed bleven de jonge Ajacieden positief gestemd. Donald: "Van mezelf ben ik positief. Mentaal zit het wel snor. Ik put kracht uit mijn naasten en de men sen die mij steunen met bellen en sms'en en krabbels op mijn hyves. Dat doet me goed." Ook Van der Heijden, die inmiddels weer met Jong Ajax heeft getraind, is er het type niet naar bij de pakken neer te gaan zitten. En dat terwijl hij tijdens zijn revalidatie meer dere keren te maken kreeg met een terugslag. "Het is zeker zuur dat het dit seizoen gebeurt, maar ik heb nog genoeg tijd mij te bewijzen, ben nog jong. En het pluspunt is dat ik nu een stuk sterker ben in mijn benen en bovenlijf na al die krachttraining. Ik kom er sterker uit." Schells seizoenkaartje in de sportschool werpt zijn vruchten af i ledereen die zün spectaculaire voetbaltrucjes instuurde voor de Mokum Moves Movie Bat tle, maakte kans op een fraaie Ajax-prüs. Tijdens het NK Panna Knock Out in de Amster damse Westergasfabriek werd de winnaar gehuldigd. Liefst 64 filmpjes streden in een knock- out-systeem om de eer. De jury bestond uit surfende internet ters. Glenn van Geldorps film pje kreeg het meeste aantal stemmen. Hij ontving van Sup portersvereniging Ajax-voor- zitter Daniel Dekker een shirt en werd meteen uitgedaagd om op woensdag 17 december, in cle rust van Ajax - Slavia Praag, op de middenstip zijn tricks en moves te tonen. Oh ja, Alkmaarder Hoessain Kamal verdedigde zijn titel op het drukbezochte Nederlands Kampioenschap met verve. In de finale versloeg hü Mo Bou- taka. Glenn van Geldorps filmpje kreeg het meeste aantal stemmen. DOOR MAARTEN DEKKERS Zeven jaar loopt de toekomstige aan vallende middenvelder van Ajax al rond in Zuidoost. "Ik ben door Ajax in de D-junioren gescout bij SV Hoofddorp. Na een testwedstrijd werd ik definitief opgenomen in de opleiding. Inmiddels ben ik doorge groeid naar Jong Ajax en ben ik in het bezit van een contract." Een gouden toekomst ligt in het verschiet, maar Schell zelf is er de jongen niet naar om hoog van de toren te blazen. "Op dit moment gaat het redelijk. Er zit een stijgende lijn in mijn spel. Ik merk dat ik door de trainingen, die natuurlijk van een hoog niveau zijn, steeds beter wordt. Een basisplaats bij Jong Ajax laat nog op zich wachten, maar ik train hard en hopelijk vecht ik mij op deze manier in de basis. Ik wacht geduldig op mijn kans." "Want", gaat Schell verder. "Ik heb er alles voor over om het te schop pen tot het eerste. Mijn vizier is daar volledig op gericht. Voor een vervolgopleiding ontbreekt sim pelweg de tijd. Wel volg ik een thuiscursus Spaans. Investeren in mijn carrière is op dit moment hét belangrijkste." En niet alleen op het trainingsveld geeft de tiener vol gas, ook in de sportschool is hij met enige regel maat te vinden. "Dat heb ik ook nodig. Ik ben niet één van de groot ste en fysiek mag en moet ik nog groeien. In het hedendaagse voetbal is kracht een belangrijk onderdeel en dat dagje in de week in de sport school werpt zijn vruchten af. Vooral op trainingen merk ik dat duels een stuk makkelijker gaan." De droom krijgt door alle inspannin gen van Schell steeds meer gestalte. De komende twee jaar staan dan ook volledig in het teken om door te breken. "Zolang loopt mijn con tract bij Ajax nog en wie weet ligt er in die periode nog iets moois voor mij in het verschiet. Tot nu toe heb ik de mazzel dat ernstige blessures uitblijven en ik kan werken aan het behalen van een nog hoger niveau, zonder terug te vallen. Mocht de Ajax-droom niet in vervulling gaan, dan kan ik altijd nog op zoek naar een andere club. Maar daar houd ik mij op dit moment niet mee bezig. Ik kan de toekomst niet voorspellen, alleen maar mijn best doen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 10