m 'Gezond portie vertrouwen' Ajax-Sparta JLn" (Q) Duplan G 10-22 I 10-22 I 10-22 I 10-20 I 10-18 I 10-18 I 10-17 I 10-16 I 10-15 I 10-14 I 10-13 I 10-11 I 10-10 I 10-09 I 10-08 I 10-07 I 10-06 I 10-04 PROGRAMMA Speelronde 11 Speelronde 12 FC Volendam - Roda JC 20:45 uur Marco van Basten ruimde voor het competitie duel tegen Sparta voor het eerst dit seizoen een basisplaats in voor Kennedy Bakircioglü. De Zweedse aanvaller liet zien een creatieve meerwaarde voor Ajax te kunnen zijn. De vraag is of de technische leiding daar ook zo over denkt. Ver.i4nSU'reiG Marco van Basten verkondigde na het duel tegen Sparta dat hij de komende wedstrijden met vertrouwen tegemoet gaat. Waarom is dat - ondanks de blessures in de aanval - geen gekke uitspraak? nrai [Willem II) -4/melo- Vrijdag 14 november: NAC Breda - Heracles Almelo 20:45 uur Zaterdag 15 november: ADO Den Haag - Willem II 18:45 uur Sparta - FC Volendam 19:45 uur Sc Heerenveen - FC Utrecht 19:45 uur RodaJC-NEC 20:45 uur Zondag 16 november: Ajax-PSV 12:30 uur FC Twente - Feyenoord 14:30 uur Vitesse-AZ 14:30 uur FC Groningen - De Graafschap 14:30 uur Vrijdag 21 november: Zaterdag 22 november: NAC Breda-NEC 18:45 uur FC Twente - sc Heerenveen 19:45 uur PSV - Heracles Almelo 19:45 uur De Graafschap - Sparta 20:45 uur Zondag 23 november: AZ-Ajax 12:30 uur Feyenoord - ADO Den Haag 12:30 uur Willem II - FC Groningen 14:30 uur FC Utrecht - Vitesse 14:30 uur voor laatste kans Klaas-Jan voelt dat het mis is. Een afgescheurde linkerenkelband houdt hem minimaal zes weken aan de kant. gren, ware het niet dat de midden velder Kennedy's indraaier op de paal kopte. Ondanks een paar keer onnodig balverlies, mag Kennedy terugkijken op een geslaagde rentree in de basis. Eén die hij opluisterde met een kopgoal in de 74e minuut. Of de toekomst van Kennedy in Amsterdam ligt? Feit is dat hij in het duel met Sparta een prima indruk achterliet op Van Basten. Die meldde dat zijn speler - met het oog op de toekomst - goede zaken gedaan heeft. Hij hield het veld breed en heeft oog voor zijn teamgenoten, zo vond de trainer. Aan Kennedy de taak deze lijn door te trekken en elke eerstvolgende kans wederom met beide handen aan te grijpen. Eén zwaluw maakt immers nog geen zomer, zeker niet in Amsterdam. Vechten DOOR MIKE BOESCHOTEN Voorafgaand aan dit seizoen hoorde Kennedy dat hij op minder speel tijd kon rekenen. Van Basten hield woord. De oefenmeester gunde de 28-jarige aanvaller slechts inval beurten tegen FC Twente en MSK Zilina. Hoewel Kennedy in Enschede Javier Martina op zijn plek zag spelen, en daaruit kon concluderen dat hij als nummer drie wordt gezien in de hiërarchie, bleef hij positief. De invalbeurt was hoopvol, luidde zijn conclusie. Een vertrek in de winter stop is nog alles behalve zeker. Ken nedy liet namelijk ook weten nog steeds bij Ajax te willen slagen. Om dat doel te bereiken, moet de rechtsbuiten indruk maken op de technische staf. Tegen Sparta zette hij de eerste stap. Hoewel zijn eerste voorzet na vijf minuten rechtstreeks in de handen van doelman Harald Wapenaar belandde, kwam Kennedy kort daarna tot een betere produc tie. Een prachtige crosspass van Jan Vertonghen plukte hij fraai uit de lucht, waarna zijn voorzet richting het hoofd van Klaas-Jan Huntelaar net niet precies genoeg was. Dat drie keer scheepsrecht is, bewees de Zweed na iets meer dan een kwartier spelen. Praktisch vanuit stilstand in het zestienmeter gebied, legde hij de bal precies op het hoofd van Huntelaar, die simpel de 1-0 binnenkopte. De vreugde bij Kennedy straalde van zijn gezicht af. Tekenen van iemand die de strijdbijl nog niet begraven heeft. Ook in het tweede bedrijf deed de rechtsbuiten van zich spreken. Een messcherpe corner in de 48e minuut leek een prooi voor Rasmus Lind- Knol Rose 2veim Emanudson epon Gibrl Vermaelen Wapenaar Adeleye Slrooimar Slijngard John (12) Oleguer Vermeer 1-0 Huntelaar 2-0 Suarez 3-0 Sno 3-1 John 4-1 Bakircioglü 5-1 Leonardo 5-2 Rose Van der Wiel Sno 38' Schilder 70' Leonardo 76' uit Falkenburg 46' Jaggy 54' Promes 85' Vonk, Silva, De Jong, Anita PSV en AZ zijn de resterende titel- concurrenten van de Amsterdam mers. Vooraf werd Ajax door ken ners al gebombardeerd tot absolute kampioenskandidaat vanwege de ongekend sterke aanvalslinie. Juist in de Week van de Waarheid is die linie behoorlijk gehavend. Voetbal lend gaat het de laatste weken echter steeds beter, Ajax bewaart de rust achterin en slechts door noncha lance incasseerde de ploeg de eerste twee thuistreffers. Op het midden veld en in de laatste linie worden de contouren steeds zichtbaarder. De krapte in de voorste linie zou een meer dan geldig excuus zijn voor een behoudende speelstijl. Met name in topduels mag Ajax graag op z'n Ita liaans achterover leunen om vervol gens razendsnel toe te slaan (denk aan het uitduel met FC Twente). Snelheid bezit Ajax ondanks de afwezigheid van Huntelaar namelijk genoeg. Daarnaast verdwijnt de discussie over 'leiderschap' steeds meer naar de achtergrond als de teamprestatie steeds tot een zege leidt. Spelers maken elkaar beter en nemen het voor elkaar op. Er groeit een col lectief binnen de kalklijnen. Of dat sterk genoeg is voor twee uiterste krachtinspanningen tegen PSV en AZ is op voorhand nooit duide lijk. Het leidt in ieder geval tot een 'gezond portie vertrouwen' bij Van Basten. (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 2