iff _K 'Materazzi wilde mijn shirtje, maar kreeg 'm niet Toby Alderweireld Is ajaxlife Voor Toby Alderweireld (19) kon de opening van dit seizoen haast niet mooier. Marco van Basten liet de verdediger van Jong Ajax tijdens het Amsterdam Tournament debuteren tegen Internazionale. Jury Op Vak410 wemelt het op wedstrijddagen van de bandieri's. Dat zijn spandoe ken die een mooi effect creëren en sfeerverhogend wer ken in een voetbal stadion. Ajax Jonge Schare-leden kregen de kans om zelf als spandoekkunstenaar aan de slag te gaan bij de 'Bandieri Battle'. DOOR MIKE BOESCHOTEN Waar de teamgenoten van Alder weireld zich tijdens een oefentoer- nooi begin augustus voorbereiden op een ontmoeting met Jong AZ, daar spoedt de Belg zich als de wiedeweerga terug naar Amster dam na het goede nieuws van zijn trainer Adrie Koster. "Hij zei dat ik me moest melden bij het eerste de volgende dag en dat ik misschien zou gaan spelen. Het kwam heel onverwacht. Ik heb die nacht weinig geslapen." Na de ochtendtraining de volgende dag, hoort Alderweireld dat hij tegen de Italiaanse kampioen in de basis begint. Zonder enige vorm van ervaring op het hoogste niveau. "Ik probeerde er rustig onder te blijven. Had ook weinig tijd om erover na te denken, het ging allemaal zó snel." Alderweireld wacht die avond een Toby Alderiveireld: jongste exponent van een talentvolle Belgische lichting hels karwei: Zlatan Ibrahimovic en Adriano van scoren af zien te hou den. "Vlak voor de wedstrijd had ik wel even een kippenvel - momentje. Daarna speelde ik gewoon mijn wedstrijd. Natuurlijk, het zijn impo sante figuren. Maar zoals Van Bas ten voor de wedstrijd al tegen mij zei: 'Laat zien wat je kan en wees niet bang voor die spitsen. Het zijn ook maar mensen'." Hoewel Internazionale Ajax geen schijn van kans laat en het Amster damse publiek zich bij tijd en wijlen ontevreden toont over 'Ajax 2' - Van Basten gunt veel vaste waarden rust - heeft Alderweireld die avond toch één fan op zijn hand. Niemand minder dan Marco Materazzi ver eert de jonge Belg na afloop met een bezoekje. "Ik kwam net onder de douche vandaan, toen mijn teamgenoten zeiden: 'er staat iemand voor je aan de deur.' Ik dacht dat het de pers was, deed rustig aan, haha. Maar het was Materazzi, die vroeg mij om mijn shirt met die van hem te ruilen, maar kreeg hem niet. Mijn debuut shirt wilde ik houden. Hij vond het jammer, maar begreep het wel." Vooralsnog blijft het voor Alder weireld bij dat ene optreden en één uitverkiezing in de wedstrijdselectie voor de uitwedstrijd tegen Aston Villa. In Birmingham bleef het bij de bank. Als het aan de verdediger ligt, schittert hij ook ooit aan de overkant. Net als landgenoten Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen. "Ze zijn een klein voorbeeld voor mij. Ze stralen uit dat je het als Belg toch kunt maken in Amsterdam, nadat Sonck, Soetaers en Vandamme eerder min der succesvol waren." Dat Alderweireld van buitenlandse komaf is, ziet hij als een voordeel. "Als Belg zijnde heb je sowieso de goede mentaliteit. Wij komen hier op jonge leeftijd om iets te bereiken, geven alles op. Ons thuis, onze vrienden, en ook onze jeugd een beetje. Dan ga je het hier niet verkloten, doe je het gewoon goed. Dat besef is er bij ons." Eenmaal klaar en gedroogd, moes ten de bandieri's natuurlijk gekeurd worden en daarvoor werd er een wel heel gespecialiseerde jury uit genodigd. Namelijk de mensen die wekelijks naar sfeeracties kijken, niet vanaf de tribune, maar vanaf het veld. De vakspecialisten: Klaas- Jan Huntelaar, Urby Emanuelson, Thomas Vermaelen, Eyong Enoh en Luis Suarez. Deze bekwame jury koos na een korte beraming de twee mooiste spandoeken uit. Uitein- Straatvoetbal is de puurste vorm van voet bal. Daarom bedacht Ajax Jonge Schare de Mokum Moves, ledereen die een vet trucje met een bal beheerst, kon dat plaatsen op de site www.mokummoves.nl. Inmiddels zün er acht finalisten die op het NK Panna KO van zondag 16 november zullen strijden om eer en respect. 'Maar dan speelt Ajax toch tegen PSV?', zul je denken. Klopt! Na de lunchtopper kun je echter meteen doorrei zen naar de Westergas fabriek in Amsterdam, waar je met een fikse korting (vijftig procent) voor 2,50 van de beste straatartiesten kunt genieten. Neem daar voor wel even je leden pas mee. Je kunt ook een plekje boeken via reser veer® pannaknockout.org. Meld dan wel even dat je Ajax Jonge Schare-lid bent. Het NK begint om *14:00 en eindigt rond de ^klok van 18:00 uur. Je hebt dus genoeg tijd om de finales te checken. delijk gaf de stem van aanvoerder Huntelaar de doorslag. Vervolgens kozen de sfeerexperts de allermooi ste. De beste bandieri leverde een gesigneerd shirt op en uiteraard poseerden de spelers even met de deelnemers. Doel Eén van de organisatoren is Roy Diepeveen. De coördinator van Ajax Jonge Schare licht de actie toe: "Ajax Jonge Schare en Vak410 DOOR BORIS DE ZEEUW Een bandieri is een spandoek met een stok aan ieder uiteinde, zodat deze goed vast te houden is. Vaak met een creatieve spreuk of afbeelding erop. In samenwerking met Vak410 vond er op 4 oktober jongstleden een unieke bandieri- maak-dag plaats, waarbij de Ajax Jonge Schare-leden die zich hiervoor opgaven een cursus 'hoe maak ik een bandieri?' kregen. Vak410 had alvast wat ontwerpen meegenomen, maar de deelnemers konden ook een eigen creatie maken. Op het parkeerdek van de Arena gingen de boys aan het werk. De één koos voor het oude logo, de ander wilde liever het Amsterdamse stadswapen op z'n doek. De creatieve Ajax Jonge Schare-leden konden zich goed uitleven. willen onze leden enthousiasmeren voor sfeerverhogende activiteiten in het stadion. Speciaal voor deze gelegenheid konden onze leden ook plaatsnemen op het sfeervak, uiter aard mét de bandieri's die ze eerder maakten. Op deze manier kan ieder een kennismaken met het sfeerteam en sfeervak."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 9