Steve McClaren lEJ*n 4 Verhuur was de beste optie' sin \n- oï W BOUD'S INN ie ajaxlife Voor Steve McClaren begon zijn Nederlandse avontuur bij Ajax, tijdens de laatste play-offwedstrijd vorig seizoen. In de ArenA raakte hij onder de indruk van FC Twente, de ploeg waar de voormalig Engelse bondscoach nu mana ger van is. "We benaderen de wedstrijd tegen Ajax als een Europees duel." Wat weet u van Ajax? Heeft Ajax voor u als Engels man altijd nog de grote naam van weleer? Waar liggen de kansen voor uw team? Wat is de inbreng van Ken neth Perez in uw selectie? Youssouf Hersi is erg geliefd bij het publiek, maar begint vaak op de bank. Wat is uw indruk van hem? WN. H v 'twlM Als Spartaan keert Donovan Slijngard op 9 november terug in de Amsterdam Arena. De 21-jarige linksback is blij dat hij verlost is van de maandagavonden met Jong Ajax. INTERVIEW 01-11-2008 Concentratie is het keyword Kenneth Perez heeft ook bij FC Twente extra tijd nodig. DOOR JOOST DIJKGRAAF "Mijn eerste ervaring met FC Twente was een wedstrijd tegen Ajax, vorig jaar tijdens de play-offs. FC Twente kwalificeerde zich toen voor de voorronde van de Champi ons League, maar het kwartje had ook anders kunnen vallen. Ajax is een topclub in Nederland met een goed elftal. Vooral voorin zijn ze levensgevaarlijk met Huntelaar, Suarez en Sulejmani." "Ja. Als je in Engeland praat over Nederland, gaat het over Amster dam en Ajax. Die club heeft wereld wijd nog steeds een grote status." "We zullen het duel moeten bena deren als een Europese wedstrijd. Concentratie is het keyword. Dat geldt ook voor de wedstrijd tegen Ajax. Achterin moeten we super- scherp zijn om Ajax van scoren af te houden. Aan de andere kant moeten we de paar kansen die we krijgen ook verzilveren om de wedstrijd naar een goed einde te brengen." "Kenneth is een belangrijke speler voor ons. Hij is gewend in de top te spelen. Dat soort spelers hebben we nodig. Ook in de kleedkamer vervult hij een rol. Hij kan zijn ervaring overbrengen op jongere spelers. Ook hij heeft echter tijd nodig om zich aan de speelwijze van FC Twente aan te passen, hij is een andere manier van spelen gewend. Hij kan nog van grotere waarde worden." "Hersi is een goede speler en een volwaardige speler in onze selec tie. De komende weken hebben we iedereen heel hard nodig. Als trainer moet je echter keuzes maken. Maar ik waardeer zijn instelling, als inval ler is hij al beslissend geweest. Het is aan hem om zó belangrijk te wor den, dat we als technische staf niet meer om hem heen kunnen." Alleen doelman Jeroen Verhoeven onstijgt de wekelijkse malaise. Te groot voor het servet, te klein voor het tafellaken. Die uitdrukking kan prima worden toegepast op pro movendus FC Volendam. De ploeg van de nieuwe trainer Frans Adelaar kent een dramatische seizoenstart, al kijkt niemand er eigenlijk echt van op. De kampioen van de Eerste Divisie kon na een extra lange voetbalvrije zomer meteen aan de bak. Weinig teams kregen een dusdanig zware eerste reeks voor de kiezen als het andere Oranjesc Heerenveen, Fey- enoord, Twente, PSV, NAC, ADO Den Haag en AZ. De pijnlijkste nederlaag leed men in Den Haag, waar het gat met degra datieconcurrent ADO toenam tot tien punten. Desondanks bood de ploeg aardig tegenspel, maar komt het simpelweg kwaliteit te kort op het hoogste niveau. Doelman en aanvoerder Jeroen Verhoeven is de enige constante factor in de verdwaald ogende Eredivisieploeg. Hij krijgt wekelijks de kans zich te onderscheiden en hield de schade in vrijwel alle duels nog enigszins beperkt. De verdedi ging is uiterst zwak. Alle mogelijke opties zijn fantastisch voor de Jupiler League, maar erg kwetsbaar op het hoogste vaderlandse voetbalpodium. Het middenveld dan. Bernard Hofstede is een leuk voetballertje om naar te kijken. Daar komt nog geregeld wat gevaar vandaan. Oók in de Eredivisie. Paul de Lange en Arvid Smit weten wat er gevraagd wordt, maar zitten nog niet op hun niveau. In aanvallend opzicht faalt de ploeg opzichtig. Jack Tuyp is een goaltjes- dief. Dat bleek vorig seizoen wel in de Jupiler League. Hij is gevaarlijk in het strafschopgebied van de tegenstander, maar op het hoogste niveau zwerft hij vooral rond de middencirkel en komt zijn waarde er niet echt uit. Desondanks heeft hij evenveel treffers gemaakt als Klaas-Jan Huntelaar. Voorwaar een knappe prestatie. Ajax en FC Volendam zijn overigens wel met elkaar verweven. Zo is er een samenwerking met betrekking tot de jeugdopleiding. Verder is er op De Toekomst sprake van een Volendamse enclave met scout Gerrie Mühren en jeugdtrai ners Wim Jonk, Arnold Mühren en Wim Kwakman. Het laatste bekersucces van FC Volendam dateert uit 1995, toen de ploeg de finale tegen Feyenoord verloor met 2-1. De wedstrijd begint om 18:45 uur en wordt live uitge zonden op RTL7. (SZ) DOOR BAS ABRESCH Als een kind zo blij was Donovan Slijngard toen op de laatste dag voor de transferdeadline bekend werd dat Sparta hem wilde huren. "Ik hoefde niet lang na te denken. Het is een ploeg die graag wil voetballen, dat past bij me. Bovendien zag ik het alweer voor me dat ik een seizoen lang op maandagavonden in Jong Ajax zou moeten voetballen. Dat zag ik niet zitten. Verhuur was de beste optie." Zijn kans op speelminuten in Ajax 1 was namelijk niet zo groot. "In de voorbereiding speelde ik veel, maar dat kwam omdat er een aantal jon gens op de Olympische Spelen was. Toen Urby Emanuelson, Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen terug keerden, was het logisch dat ik uit het elftal verdween. Zij hebben meer gepresteerd dan ik, meer ervaring in de Eredivisie. Ik heb pas één offici ële wedstrijd gespeeld voor Ajax. De mededeling van Marco van Basten dat zij boven mij staan in de pikorde, kwam niet als een verrassing." Bij Sparta hoopt Slijngard de brood nodige ervaring op te doen. "Mijn concurrent Kim Jaggy is nu gebles seerd, dus krijg ik de kans om het te laten zien. De trainers zeggen dat ik goed bezig ben. Op de training is het bikkelen, vechten voor je plekje. Mijn doel is om zoveel mogelijk speelminuten te maken en mezelf te ontwikkelen, zodat ik hopelijk terug mag keren bij Ajax." Op zondag 9 november is hij voor even terug in de Arena. "Daar kijk ik nu al naar uit. Ajax speelt wissel vallig, door pech, maar ook door een verkeerde mentaliteit of concentra tieverlies. Ze zijn verplicht van ons te winnen, maar ik zie wel kansen. Ik hoop dat ik speel. De wedstrijd zal speciaal voor me zijn, maar ik geef de volle honderd procent voor Sparta. Ik ben nu even geen Ajacied, maar Spartaan." Gehele adidas Ajax-colledie is op voorraad! Nu verkrijgbaar keepers truien en originele bedrukking mogelijk Kijk op: www.bouds-inn.nl Levering door heel Nederland Oostcrdicp westzijde 5, 7&8t GK EMMEH-COMPA5CUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 Ajax-huurling Slijngard bestookt PSV-er Ibrahim Afellay.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 3