GRASPOLL! ■erades-Wax 1-3 ïm 'Kans laten liggen' (01 (Eft Risicootje op rechts Het duel PEREZ' REVANCHE? ajaxlife PROGRAMMA Speelronde 9 Speelronde 10 Ajax won in Almelo zijn eerste uitwedstrijd van dit seizoen. Dat stemde tot tevredenheid, al moest Marco van Basten net als tegen NEC zijn tactiek tussentijds aanpassen. Gregory van der Wiel heeft veel potentie als inschuivende centrale verdediger. Dat heeft gevolgen voor de laatste linie. Zo posteerde Marco van Basten Oleguer op de plek waar de Catalaan het meest kwetsbaar is: als rechtsback tegenover razendsnelle aanvallers. TERUGBLIK 01-11-2008 [Willem II] •4/melo- CRA^ De wedstrüd tussen De Graaf schap en FC Utrecht van donder dag 30 oktober is niet in de stand verwerkt. Zaterdag 1 november: FC Twente - Ajax 18:45 u NAC Breda - FC Groningen 19:45 u PSV-Willem II 19:45 u Sc Heerenveen - AZ 20:45 u Zondag 2 november: Roda JC - Feyenoord 12:30 u Vitesse - ADO Den Haag 12:30 u FC Volendam - De Graafschap 14:30 u Sparta Rotterdam - NEC 14:30 u FC Utrecht - Heracles Almelo 14:30 u Vrüdag7 november: De Graafschap - NAC Breda 20:45 u Zaterdag 8 november: NEC-PSV 18:45 u Heracles Almelo - Vitesse 19:45 u AZ - FC Twente 19:45 u Willem II - Roda JC 20:45 u Zondag 9 november: Ajax - Sparta Rotterdam 14:30 u Feyenoord - FC Utrecht 14:30 u FC Groningen - FC Volendam 14:30 u ADO Den Haag - sc Heerenveen 16:30 u Voorafgaand aan de wed strijd in Almelo konden onze leden via www.ajaxlife.nl stemmen op de poll. De meerderheid mag zichzelf voorspelbare gaven toedich ten. Wat waren de verwach tingen van het kunstgras duel? 51% Dat gaat lukken! 4% Alleen op balletschoenen 14% Lastig! Heracles is eraan gewend 15% Als het maar niet regent! 3% Dat wordt he-le-maal niets! 13% Beter dan een slechte mat Polman Stadion, Almelo 129 oktober 8.500 toesch. I scheidsrechter: Ue: Breukers De Vries Maertens Pieckenhagen Douglas Leonardo Emanuelson uertoaghen Huntejaar 12 Van der Wiel Lindgren Van der Sergh Everton Vermeer 0-1 Suarez 1-1 Wuytens 1-2 Huritelaar 1-3 Huntelaar Oleguer Wuytens Looms K avan Overtoom Suarez in in ^in uit^- Dost 81' Everton Gahri 46' Sna 74' Silva, Anita, Vonk, Martina, Schilder De Amsterdammers begonnen in dezelfde opstelling zoals het tegen NEC min of meer eindigde. "We mogen blij zijn met deze goede, maar gelukkige eerste uitzege", opende Van Basten de perscon ferentie. "Ik vond dat we scherp begonnen. Dat resulteerde al snel in een treffer, wat vertrouwen gaf. De eerste twintig minuten hadden we het beste van het spel." Daarna ontstonden echter de pro blemen. Volgens de oefenmeester een diréct gevolg van het puike spel van de Heraclieden. "Ons mid denveld kwam in de problemen en dat was volledig de verdienste van Heracles. Ze speelden goed en verzorgd voetbal van achteruit. Daardoor belandden de problemen op een gegeven moment op het mid denveld. In de tweede helft werden we balvaster en kwam er stabiliteit in de ploeg." Naast drie punten neemt Ajax ook een schoring mee vanuit Almelo. Luis Suarez kreeg tegen Heracles een gele kaart en is daardoor al vroeg in het seizoen geschorst. Hij mist de uitwedstrijd van vanavond tegen FC Twente. Van Basten had weinig goede woorden over voor de onsportieve actie van zijn aanvaller. "Het is vervelend dat Suarez hier weer bij betrokken is. Het is allemaal zo overbodig en op z'n zachts gezegd een nadeel dat w ehem missen tegen FC Twente." (SZ) 1CAYOCMS wisselden van positie, zodat laatst genoemde weer eens zijn aanval lende kwaliteiten kon laten zien. Het bracht in ieder geval meer duidelijk heid en overzicht in het Amster damse spelpatroon. Oleguer toonde naar mate de wed strijd vorderde meer initiatief en reikte enkele malen tot de achterlijn. Verder haalde hij geregeld de angel uit een tegenaanval en - niet onbe langrijk - gaf hij enkele gevaarlijke afdraaiende voorzetten in het straf schopgebied. Nu pakte het tactische foefje goed uit, maar de risico's op rechts worden er niet minder op. Olequer werd in de tweede helft gevaar lijker en passeert hier Mark Looms. Evander Sno roept Ricky van den Bergh tot de orde, nadat deze Litis Suarez vloerde. Gevolg: rood voor de Heraclied, geel én een schorsing voor Suarez DOOR SANDER ZELDENRIJK Zo speel je met Barpa de Champi ons League-finale, zo duizelt het tegenover je in Almelo. Spelers als Ragnar Klavan, Willy Overtoom en ex-Ajacied Darl Douglas bezorgden Oleguer afgelopen woensdag een onaangename eerste helft. Voor de duidelijkheid: óók na de theepauze was Heracles Almelo het gevaarlijkst via de Amsterdamse rechterflank, maar bleef de Catalaan eenvoudiger overeind. Oleguer schikte zich woensdag in zijn lot en speelde in dienst van de ploeg. Hij kopte bijna alles goed weg, gaf rugdekking aan Van der Wiel en straalde rust uit, hoe penie- bel de situatie soms ook was. Alleen al in dat opzicht blijft hij van grote waarde voor deze talentvolle, maar nog jonge verdediging. Ajax begon in Almelo met Siem de Jong als aanvallende middenvelder. Rasmus Lindgren en Jan Vertong- hen moesten het defensieve werk doen, maar in feite werd het mid denveld in het eerste bedrijf behoor lijk verward door de lopers van trainer Gert Heerkes. Ajax begon nog wel goed, maar daarna werd het spel onrustig en onoverzichtelijk. Er zat geen enkele vorm van rust in de ploeg. Het noopte Van Basten in de pauze tot een tactische aanpassing. Gabri verving Leonardo en Ajax ging met een ruit op het middenveld spelen. 4-4-2. Linkshalf Jan Vertonghen en linksback Urby Emanuelson

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 2