BEGINNERSFOUTEN DE EREDIVISIE- RELATIETEST! 'PRIJS IS EEN LACHERTJE' ajaxlife POLL UFE.NL Ze gingen destüds iets nieuws doen, riep wülen KNVB-preses Jos Staatsen in 1996. De verse commerciële zender Sport 7 moest voor de 'maandelükse prüs van een zak patat' aan de man gebracht worden. Dat mislukte faliekant en vormde wüs studiemateriaal voor de initiatiefnemers van Eredivisie Live. Volgens Frank van den Wall Bake had een sportkanaal toentertüd wel degelük bestaansrecht. Wat ging er mis? Hij formuleerde het in zün beroemde 'zeven fouten van sport 7': 1. Slechte (arrogante) communicatie naar de markt. 2. De kabelexploitanten werden overvallen. Ze voelden zich geminacht en zetten dus hun hakken in het zand. 3. Het was alleen voetbal dat meedeed, andere sporten zouden volgens de "wüze heren" vanzelf volgen; nou, nee dus. 4. Er werd direct en veel te makkeluk een sublicentie aan de NOS verleend, waardoor Studio Sport de samenvattingen kon blüven uitzenden, alsof er niets was veranderd. 5. Men sprak zonder blikken of blozen over honderd miijoen (per jaar), maar voelde zich niet geroepen een extra miijoentje uit te trekken voor een Mart Smeets en/of Kees Jansma. 6. Ruud Hendriks, de toenmalige baas van het spul, riep te pas en te onpas dat h(j geen enkele affiniteit met voetbal had. Dat was - volgens hem - absoluut niet nodig. 7. Last but not least: er was geen marktonderzoek gedaan. Het nieuwe voetbalkanaal is door leden van de Supportersvereniging Ajax positief ontvangen, zo blijkt uit onderstaande poll op het besloten deel van www.ajaxlife.nl. Gevraagd naar Eredivisie Live gaven ruim vierhonderd geregistreerde leden onder staande antwoorden: 27% Gaaf! Al denkt mijn vriend(in) daar anders over 5% Nog te veel schoonheids foutjes 29% Ik wacht tot de prijs daalt 12% Het wordt alleen maar beter 11% Matige overige programme ring 16% De samenvatting is voor mü genoeg REPORTAGE 17-10-2008 Wie heeft de afstandsbediening? laatste voetbalnieuwsberichten als een soort teksttelevisie. "Voor alle duidelijkheid: we hebben het hier over 'Weekend TV'," zegt Tielbeke. "Alle duels van Eredivisie Live, met goede voorbeschouwingen, de beste commentatoren, analisten en pre sentatoren." "Daarnaast hebben we hoogwaar dige technieken ingekocht. Dat is het product waarover we het heb ben. Tegelijkertijd kiezen we voor dagelijks verse content, middels Eredivisie Magazine, clubkanalen, Doordekken en Voetbal aan Tafel op maandag. We zenden ook de duels uit de Jupiler League en Eredivisie Vrouwen uit. Als het aantal abon nees groeit, is niet uit te sluiten dat we meer voetbalprogramma's gaan maken." Kunnen we naast een incidentele Uefa - Cupwedstrijd bijvoorbeeld nog extra aanbod verwachten van buitenlandse competities, zoals bijvoorbeeld de Turkse SüperLig? Wordt Eredivisie Live een concur rent van Sportl? Er zijn genoeg vragen. "Wij zijn geen concur rentie voor Sportl en zien hen ook niet als concurrent. Wij bedienen de fans van het eredivisievoetbal en dat zijn er gelukkig heel veel in Nederland. Overigens bieden maar enkele providers Eredivisie Live aan met Sportl. Daarnaast is er altijd de mogelijkheid om Eredivisie Live zonder ander pakket of koppeling af te nemen," kaatst Tielbeke terug. De mening van de supporter is voor Eredivisie Live erg belangrijk. Zo zal men geregeld de reacties gaan peilen om eventuele wensen beter af te stemmen op de huidige programme ring. Daarnaast verwacht men veel van de zogenaamde user generated content, wat niets meer betekent dan dat supporters zelf gaan bijdragen aan de uitzendingen. "We hebben een leuk concept bedacht om samen met de supporters van alle clubs aan dergelijke content te werken. We onderzoeken nu alleen de technische en financiële haalbaarheid van dit project," blijft Tielbeke geheimzin nig. "Maar deze bijdragen kunnen een prima toevoeging zijn aan de programmering." de afleveringen van Ajax TV voor de Ajax-website bewerkt voor het livekanaal. Ajax maakt dagelijks een programma van zeventien minuten. Rudolph Hülsenbeck, uitvoerend producent van Ajax TV, overlegt met hoofdpartner Endemol over de programmering op Eredivisie Live. "Onze onderwerpen variëren van actualiteit en wedstrijdsamen vattingen tot historie. Daarnaast hebben we de programmering wel wat aangepast. Zo is er nu geregeld een column te zien van mensen als Henri van der Aat, Uri Coronel of Menno Pot." "Verder zijn we bezig met een spe ciaal project vanaf De Toekomst," vervolgt hij. "Op korte termijn hebben we genoeg content om fraaie uitzendingen te maken. Kijken we naar de programmering op lange termijn, dan zal het een uitdaging worden, maar ik weet zeker dat we dat met onze creativiteit goed gaan invullen." Vooralsnog geldt dat alleen de zogenaamde 'PAF-clubs' (PSV, Ajax en Feyenoord) hun uitzending op het livekanaal kunnen etaleren. Tielbeke ziet daar op termijn wel verandering in komen. "Na de winterstop gaan meerdere clubs hier mee beginnen. Uiteraard zullen die afleveringen dan ook op Eredivisie Live te zien zijn." Daar zijn zve wéér!!! De vraag is in hoeverre alle betrok ken partijen de programmering op Eredivisie Live nog verder willen pimpen? Zo is er momenteel van 12:00 tot 18:00 uur geen program mering. Die tijd wordt dankzij een samenwerking met het Algemeen Dagblad opgevuld met de aller- Eredivisie Live levert vooralsnog weinig klachten op, op een pijnlijk UPC- gevalletje na negentig minuten Feyenoord-Ajax na dan. Een aantal Ajacieden spreekt desondanks van een zeer positief zenderdebuut. Jarno Suükerbuük: "Verleden jaar had ik via Tele2 al live voetbal en dat liep dit seizoen eigenlijk auto matisch door. Ik kijk samen met mijn vader. Eredivisie Live heeft de overige programmering beter op orde, al kijk ik bijna alleen naar de wedstrijden zelf. Er zijn al genoeg praatprogramma's, zoals Studio Voetbal. Ik ontvang Eredivisie Live via Digitenne van KPN. Helaas zijn daar maar twee kanalen beschik baar. Dat kan wellicht nog een probleem worden op de laatste spannende slotdag." Ciska Henriet miste dankzij UPC de eerste uitwedstrijd van dit seizoen. "Nee, bü mü ging het niet vlekkeloos. Ik wilde het vooral hebben voor de uitwedstrüden. Na Willem II - Ajax heb ik alles kunnen volgen. Ik vind Eredivisie Live erg goed. Ik betaal wel iets meer dan voorheen, maar ben tevreden met het huidige aanbod. Mün vriend heeft niets met voetbal, dus na de wedstrijd en nabeschouwing gaat hü op een andere zender." Ruby Brugman hecht juist wél waarde aan de overige pro grammering. "Eredivisie Live is beter en verzorgder dan Tele2. Doordeweeks kük ik graag naar voetbaldocumentaires. Het is alleen jammer dat de aftraptü- den zün aangepast. Liever zie ik alle wedstrijden op zondag 14:30 uur beginnen. De prüs - ik betaal maandelijks 9,95 - is voor het aanbod echt een lachertje." Aalsmeerder Erwin van Orapje bekeek alle uitwedstrüden vorig seizoen via Planet Voetbal van KPN. "Dat beviel goed. Dit jaar probeerde ik de uitwedstrijd tegen Feyenoord te kopen. Dat verliep waardeloos. Ik kwam er niet op. Waarschünlük rekende men niet op zoveel mensen tege- Ijjk. Tien minuten voor Heeren- veen-Ajax probeerde ik het nog eens. Dat verliep vlekkeloos. De beeldkwaliteit was goed. Geen haperingen, gewoon gebruiks- vriendelük."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 12