SieMatic UITBREIDINGS PLANNEN 'Een onnodige afstand gecreëerd' ajaxlife COLUMN in Villa Aren A Trainer Marco van Basten liet zeilen rondom het trainingsveld plaatsen en dranghekken bij het brug getje zetten. Zien supporters daar het nut van in? Wat is waardevoller? Een ets van Rembrandt of een gesigneerd Ajax-shirt? Burgemeester Job Cohen ging twee jaar geleden op een handelsreis naar China. Om de onderlinge stedenband te benadrukken, wisselde de burgemeester met zün Chinese ambtsgenoot van cadeaus. De Rembrandt schoof hü beleefd terzüde. De burgemeester van Peking had alleen maar oog voor het Ajax-shirt dat hü minuten lang bewonderde. Het geeft aan wat voor enorme internationale uitstraling Ajax heeft. De club opent voor de gemeente Amsterdam dan ook vele deuren. Bovendien heeft Ajax grote aantrekkingskracht op de jeugd. Als wethouder sport kan ik alleen maar de wens uit spreken dat Ajax zo goed blijft in de jeugdopleiding zoals zij altijd al geweest is. OPINIE 26-09-2008 "P W Ajax en de gemeente hebben veelvuldig met elkaar van doen. Zo was ik afgelopen maand met mijn collega wethouders en de burgemeester op werkbezoek op De Toekomst. We waren te gast bij voorzitter Uri Coronel en wilden met eigen ogen zien hoe het jeugdcomplex eruit ziet. Na een indrukwekkende rondleiding (kantine, krachthonk, revalida- tiezwembad en gymzaal) ont vouwde de club de uitbreidings plannen naar elf velden. Ajax heeft als doel alle voet balonderdelen van de club te clusteren op één terrein. Er zün nog wel enkele haken en ogen aan het plan, maar er is goede hoop dat het doorgang vindt. Bovendien beküken de gemeente en Ajax de mogelükheden om stageplekken te bieden voor de Amsterdamse jeugd. Want wie wil er nou niet stage lopen bij Ajax? Tot slot stonden we ook stil bü onze gezamenlüke ambitie om het WK 2018 naar Nederland te halen. Maar wil de Arena hiervoor in aanmerking komen, dan is er een capaciteit nodig van zeventigduizend zitplaatsen. Kortom, de agenda is overvol en we geven hier binnenkort zeker een vervolgaan. Bü het schrüven van deze column gaan mün gedachten terug naar het moment dat ik als klein meisje de stoelen en kastjes van mün broertje in het roodwit schilderde en er een sticker met het Ajax-wapen op plakte. En vele jaren later zit ik aan tafel bü Ajax om de mogelük heden te onderzoeken hoe club en gemeente elkaar kunnen ver sterken voor de toekomst. Het vervult me met trots om hier aan te mogen büdragen. Voor nu wens ik iedere Ajacied alvast een fantastisch seizoen toe! Carolien Gehrels is wethouder Sport in de gemeente Amsterdam. G (h) ekkenwerk Ajax-supporters hebben het gevoel dat er vanuit de club weinig aan hun belangen wordt gedacht, zo stond te lezen in het commissierapport. Dat het trainingsveld sinds deze zomer wordt omrand door hoge hekken, valt dan ook behoorlijk slecht bij de achterban. Om over de dranghek ken voor handtekeningenjagers nog maar te zwijgen. tl' advertentie) SVA-lid Annelies Karwofodi is één van onze leden die ons haar ongenoegen mailde over de aan passingen. "Zo ga je toch niet om met je supporters? Vooral niet met kinderen! Dat zijn de Ajacieden van de toekomst! Het gespannen net rondom het veld maakt het ook al vrijwel onmogelijk mooie foto's te nemen. Dit kan echt niet hoor!" De hoge hekken schermen de selec tie af van de buitenwacht (en wind). Marco van Basten wil geregeld 'besloten' kunnen trainen. Op een normale trainingsdag kunnen sup porters vanaf de zijde van het sup portershome echter 'gewoon' naar de oefensessies kijken. Hoe dit gere geld wordt tijdens drukke vakantie dagen, is nog onduidelijk. Het lijkt SUPPORTERSPANEL SPREEKT PETER NEDERLOF: l "Die dranghekken vind ik onzin. Op deze manier creëer je onnodig een afstand. Zonder supporters is er geen club. De zeilen zouden zijn geplaatst om op het trainingsveld minder wind te vangen, maar dat vind ik een drogreden. Er zijn genoeg win derige stadions. Het lijkt me niet verkeerd als de selectie aan die omstandigheden went." ROELOF EMCK: 'De maatregelen van Van Basten zijn op zijn zachts gezegd een beetje apart. Na afloop van een training even contact hebben met de spelers is er niet meer bij. Door die hekken wordt het er niet gemoedelijker op. De club wil steeds professioneler worden, terwijl de supporters bij wijze van spreken het liefste terugkeren naar De Meer." HOSSEIN ANDALIBI: "Ik begrijp het ophan gen van de zeilen wel. Ik heb eens een docu mentaire gezien, waarin uitge legd werd dat voetballers op een minder winderig veld een kleinere kans op blessures hebben. Ze staan dan stabieler. Dat er hekken zijn neergezet, is jammer. Spelers vinden een praatje met fans juist leuk en ze worden er mentaal ster ker van. Het is toch geweldig dat er iedere training mensen speciaal voor jou komen?" ons logisch als er dan meer ruimte voor de fans gereserveerd wordt. POLL UFE.NL Toch maar weer even twee polletjes vanaf Ajaxlife.nl van de afgelopen week. Toegegeven, de uitslag van de eerste peiling was al be kend vóór de einduitslag van Feyenoord-Ajax. Marco van Basten doet het tot nu toe prima! 68% Eens 32% Oneens Dat het met het zelfver trouwen onder de Ajax-fans meer dan goed zat, bleek wel na de mid- weekse Uefa-Cupduels. Niet voor niets juichten de Rotterdammers alsof ze de titel hadden binnengehaald. Onderstaande poll behoeft wat dat betreft geen verder commentaar. 70% Dat gaan we dus dik winnen 26% We winnen met een doelpuntje verschil 2% Gelijkspel 2% Ze gaan ons verslaan Inderdaad een 'aparte' maatregel van onze hoofdtrainer.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 6