'Genoeg tijd voor derde helft' Verzet van Vitesse gebroken Goed nieuws! Voor- en nabeschouwen op thuisduels kan dit seizoen weer in het heropende supportershome FAMILIE-SIDE BEURSNOTERING VOOR FANS! ajaxlife Marco van Basten probeert dit seizoen als trainer het spel van Ajax naar zijn hand te zetten. Als voetballer probeerde hij dat vooral met zijn voeten te doen. Zo ook in de bekerwedstrijd tegen Vitesse, op 1 april 1987. 'Bassie' en 'Bossie' scoorden tegen Vitesse én in de cupfinal tegen ADO Den Haag Samen met je kind(eren) en hun vriendjes in een gezel lige sfeer naar AZ-Ajax küken in de Amsterdam Arena? Dat kan op de familiedag van de Supportersvereniging Ajax en Amsterdam Arena op zondag 23 november. De wedstrüd wordt die dag gecombineerd met een sinterklaasfeest. Het programma begint om 10:15 uur en eindigt direct na de wedstrijd (rond 14:30 uur), ledereen die kaartjes wil aanschaffen voor deze unieke dag kan dat vanaf 1 oktober doen via Paylogic (0900-9000500), alle Primera- winkels en www.amsterdama- rena.nl. Kaartjes kosten slechts 12,50 euro. Voor leden van de Ajax Kids Club geldt exclusieve voorverkoop voor andere vak ken (zie pagina 19). Nog op zoek naar dat ene pro grammaboekje? Mis je dat spe ciale Europacupkaartje? Of snuffel je gewoon graag tussen tientallen stapels memorabilia naar interessante Ajax-spul- len? Grote kans datje op de traditionele (gratis) Ajax-ver- zamelbeurs iets van je gading vindt. Dit seizoen vindt het ver- zamelfestün plaats op zaterdag 1 november van tien tot één 's middags. Ga je 's avonds naar FC Twente-Ajax? Dan kun je er een onvervalst 'dagje Ajax' van maken met de beurs, de jeugd wedstrijden op De Toekomst en het toetje in Enschede. Uiter aard kunnen alle verzamelaars weer een felbegeerd plekje re serveren. De organisatie stimu leert het meebrengen van ei gen klaptafels. Aanmelden kan bjj Ad en Els Bergkamp via adenels@hetnet.nl of 06-16484020 - 'De zon die schijnt dus drinken zve bier' (©André Hazes) "Zelfs het rookverbod leidde niet tot problemen," zegt Martin Barends, terugkijkend op de sfeer in het home tijdens het eerste thuisduel tegen Roda JC. De voorzitter van Stich ting Beheer Supportershome blikt dan ook met een fijn gevoel terug op de heropening van de roodwitte uitvalsbasis, naast het trainingsveld. "Of er veel veranderd is? Iedereen kan op wedstrijddagen nog steeds gezellig een biertje komen drin ken. Er is wel een nieuw bestuur voor de dagelijkse gang van zaken en we praten op gezette tijden met vertegenwoordigers van alle groepe ringen. Zodoende zal er een breder draagvlak ontstaan. Na de wedstrijd sluiten we het supportershome eer der. Er blijft (met een verlengings uurtje) echter genoeg tijd over voor de 'derde helft'." Het supportershome kent een rumoerige geschiedenis. Het nieuwe bestuur dient dan ook strikt te handelen naar de voorwaarden die in de nieuwe vergunning staan. Dat betekent ook dat er beelden aan de politie moeten worden afgegeven als daarom gevraagd wordt. Of de pro blemen daarmee opgelost zijn, weet Barends ook niet. "We kunnen het allemaal nog zo goed regelen, feit is dat het op een gevoelige locatie staat." De meest recente sluiting was het gevolg van een meningsverschil met de politie over het afstaan van video beelden. De exploitatie leek daarna in handen te komen van een lokale externe uitbater, maar tijdens een informatiebijeenkomst besloten de aanwezigen dat het supportershome beheerd moet worden door suppor ters. (SZ) NOSTALGIE 26-09-2008 DOOR MIKE VAN DAMME Voor ieders gevoel is het bekerduel tussen Ajax en Vitesse voor aan vang al beslist. Ajax mag na een 1-0 nederlaag bij PSV, enkele dagen eerder, aangeslagen zijn, er bestaat geen twijfel over dat eerstedivisionist Vitesse in de kwartfinales van het KNVB-bekertoernooi het kind van de rekening wordt. De ogen zijn vooral gericht op Marco van Basten, die ondanks Ajax' mindere resultaten in de com petitie hard op weg is om topscorer van de Eredivisie te worden. Ook bij Vitesse wordt gevreesd voor de spits, en voor het eindresultaat in De Meer. "We zaten in de bus al met een gevoel dat we kansloos waren," stelt Theo Bos, destijds verdediger van Vitesse. Het is echter niet Van Basten die de hoofdrol opeist in het duel, maar de jonge Vitesse-speler John van den Brom. Als de 21-jarige middenvel der in de negentiende minuut een sliding inzet, raakt hij niet de bal, maar Ronald Spelbos. De Ajacied wordt met een gebroken been van het veld gedragen. "Dat was een indrukwekkend moment," kijkt Van den Brom terug. "We waren maar een eerste divisie- ploeg, het was mijn eerste jaar als prof. Dat je dan tegen Ajax speelt, is fantastisch, je slaapt er bijna niet van. En dan gebeurt er zoiets. Spel bos was aan het vloeken, de suppor ters floten me de hele wedstrijd uit. Dat maakte echt veel indruk. Spel bos heeft later wel eens gekscherend gezegd dat die beenbreuk het einde van zijn carrière inhield." Spelbos haalt na die tackle inder daad nooit meer zijn oude niveau, een erg hoog niveau. Zijn medespe lers zijn dan ook aangeslagen na het uitvallen van de verdediger. Eén gelukje voor de Amsterdammers: ze staan al op voorsprong door een treffer van John Bosman in de negende minuut. Vitesse voelt dat er iets te halen valt in De Meer. "We waren zeker niet kansloos," kijkt Bos terug. "We deden zelfs aardig mee." Maar dan breekt de 75ste minuut aan. Tot opluchting van het Amsterdamse publiek staat Van Basten op, juist op het moment dat het nodig is. Hij scoort de 2-0; het verzet van Vitesse is gebroken. Ajax wint twee maanden later de KNVB-beker door een 4-2 overwin ning op FC Den Haag, mede door twee treffers van Van Basten in de verlenging.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 5