A Robbert Schilder Bestel nu je kaarten online via ajax.nl IK BEN AJACIED. PORTRET ajaxlife Hij doorliep een groot deel van de Ajax-jeugd en komt zelfs voor in de DVD-serie 'Helden van De Toekomst Maar is Robbert Schilder nog wel een toekomstige held van Ajax? Hij zit in elk geval nog op het vinkentouw. Vanaf nu profiteren niet alleen de spelers van het thuisvoordeel. Want voor alle thuiswedstrijden van Ajax kan je voortaan gewoon thuis je kaarten bestellen. Via de Ajax Online Ticketshop. Ga naar ajax.nl en ervaar zelf hoe gemakkelijk je dit regelt. 26-09-2008 Held van De Toekomst op het vinkentouw DOOR BORIS DE ZEEUW Robbert Schilder is pas 21 jaar, maar heeft al een heel traject aan verhuizingen achter zich. De link- spoot debuteerde op 8 februari 2006 op achttienjarige leeftijd in het Ajax 1 van Danny Blind, in het thuisduel met Willem II (1-0). Echt uit de verf kwam hij echter niet in zijn vier wedstrijden gedurende het probleemjaar. Voor het volgende seizoen zat veel speeltijd er bij voor baat niet in; Schilder werd daarop aan Heracles Almelo verhuurd; de Amstelvener mocht voor de eerste keer zijn koffers pakken. In Almelo kreeg hij wél veel speel minuten: in het seizoen 2006/2007 kwam hij 31 wedstrijden in actie en scoorde hij éénmaal. Schilder had het naar zijn zin, speelde veel én goed, waarop de Heradieden met Ajax spraken over een overname. Ajax hield haar pupil echter liever in Amsterdam. Vorig seizoen begon Schilder dan ook onder trainer Henk ten Cate bij de A-selectie van Ajax. Ten Cate zag wel wat in 'Robbies' linkerbeen. Met een ferme knal van de linkerpantof fel - die de 3-1 op het scorebord deed verschijnen in het thuisduel met SC Heerenveen - bewees Schilder zijn kracht. "Hij heeft een geweldige poeier in dat linkerbeen van 'm. Maar dan wil ik wel dat hij minimaal drie keer op goal schiet als hij invalt," zei Ten Cate destijds. Ten Cate verruilde Ajax voor Chel sea, en daarmee vertrok ook het vertrouwen in Schilder binnen Ajax. Hij kwam in de eerste competitie helft niet verder dan acht optredens, en raakte tussen wal en schip. Een tweede verhuurperiode aan Hera cles, dat de middenvelder miste, leek de beste oplossing. Na de winterstop hees Schilder zich voor elf duels in het traditioneel zwart-wit gestreepte shirt. Bij zijn tweede terugkomst in Amsterdam leek er weinig meer voor hem te behalen. De Amstelvener kreeg te horen dat hij Ajax mocht verlaten. Hij sprak met NAC Breda, bereikte rap een persoonlijk akkoord, en had bijna zijn koffers voor de derde keer gepakt. Ondanks Schilders blijdschap met het Bredase aanbod, wilde Van Basten hem niet laten vertrekken totdat de Olympische deelnemers zich weer in Amsterdam meldden. Hij speelde alle wedstrijden in de voorbereiding, en doorstond zelfs de 'grote schoonmaak'. Uiteindelijk mocht hij helemaal niet meer weg: hij had de technische staf overtuigd van zijn kunnen. Schilder is blij dat hij bij Ajax kan blijven. Met een contract van een jaar op zak zal hij dit jaar hopen op speelminuten en wachten op wat komen gaat. Of hij de eretitel 'held van De Toekomst' ooit krijgt toebe deeld is onzeker. Hij zit op het vin kentouw, en wacht zijn moment af. Schilder zit klaar in de zvachtkamer.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 4