worden ie BOUD'S INN Jenner wil weer begeerd door Ajax 'SPELERSHOME'? VOORBESCHOUWING ajaxlife 26-09-2008 Ondanks een puik EK met Kroatië, bleef Danijel Pranjic deze zomer verbonden aan sc Heerenveen. Oud-ploegmakker en boezemvriend Miralem Sulejmani vertrok wél: naar Ajax. Op 5 oktober ontmoeten beide ploegen elkaar in Friesland. Kijk op: www.bouds-inn.nl Twee jaar geleden werd hij nog begeerd door Ajax, maar ging een transfer niet door. Dit seizoen is Julian Jenner bij Vitesse weer op nul begonnen, na een moeilijke tijd bij AZ. 'Ik wil weer laten zien wie ik ben.' In tegenstelling tot zijn Amster damse collega heeft Vitesse- coach Hans Westerhof niets met besloten trainingen. In het supportersblad Zwart Geel adviseert hü alle liefhebbers (of Ajax-analytici) al op de donder dag naar een training te komen k(jken. "Dan zie je al in welke opstelling we gaan spelen, want daar hebben we nooit geheimen over. Dan kun je bijvoorbeeld ook goed zien wat de intenties zün voor de aankomende wedstrijd." Ter vergelijking: in Belgrado kregen maar liefst 69 meege reisde fans geen toegang tot de laatste Ajax-training. (SZ) DOOR MIKE VAN DAMME Het was pas twee jaar geleden, maar het lijkt wel een heel andere wereld waarin het zich afspeelde: Julian Jenner werd op de voet door Ajax gevolgd, en er werd zelfs gesproken over een transfer van NAC naar Amsterdam. Door tussenkomst van technisch directeur Martin van Geel ging de overstap van één van Neder lands grootste talenten naar Ajax niet door. Nu speelt de 24-jarige vleugel aanvaller op huurbasis bij Vitesse, zondag tegenstander van Ajax in de Amsterdam Arena. Hij moet zich opnieuw bewijzen, na twee moeizame jaren bij AZ, dat hem in de zomer van 2006 uiteindelijk wel wilde hebben. "Het eerste seizoen ging nog wel goed," kijkt Jenner terug op het jaar waarin AZ het kampioenschap op de laatste speeldag verspeelde. "Daarna vertrokken er echter te veel bepa lende spelers, en werd het een stuk minder. Ik kwam ook op een andere positie terecht." Jenner was niet meer één van de vleugelaanvallers, maar een aanval lende middenvelder. Hij werd er niet gelukkiger van. Deze zomer werd hij tijdelijk uit zijn lijden in Alkmaar verlost. Hij speelt op huurbasis voor Vitesse, waar hij oud-Ajaxtrainer Hans Westerhof voor de groep vindt. "Westerhof wil aanvallend spelen. Wat een goed perspectief is voor een aanvaller. De keuze om naar Vitesse te gaan was dus vrij gemakkelijk. Ik kan nu een bepaalde periode achter me laten, weer op nul beginnen." Maar waar wil Jenner uiteindelijk uitkomen? Wil hij weer begeerd worden door Ajax, net als twee jaar geleden? Een zwak voor de Amster damse club heeft hij in elk geval nog steeds. "Dat begon al toen ik als zevenjarig jochie Dennis Bergkamp zag spelen. En mijn vader was ook gek op Ajax, op Johan Cruijff en Sjaak Swart, die nu toevallig ook mijn zaakwaarnemer is." "Ik heb nog steeds de ambitie om de top te halen," vervolgt Jenner. "Ajax behoort tot de top van Neder land, dus zeg nooit nooit. Maar ik vind het belangrijker dat ik weer kan laten zien wie Julian Jenner écht is." Hans windt er geen doekjes om Oké, we kunnen veel van PSV denken, maar één ding hebben ze daar in Eindhoven wél goed geregeld: na iedere competitie wedstrijd brengen twee spelers een bezoek aan het suppor tershome, zo weet coach Huub Stevens in De PSV Supporter te melden. "Een goed initiatief om de band tussen spelers en supporters te verstevigen. Het is een traditie die voortgezet zal worden," zo meldt de oefen- meester, die zelf ook een kijkje gaat nemen. Benieuwd of Marco van Basten er - ondanks de hoge trainingshekken - binnenkort net zo over denkt. We houden jullie op de hoogte. (SZ) 'Helaas belde Ajax mij niet' Gehele adidas Ajax-collectte is op voorraad! B (ook de AFCA collectie!) I. Levering door heel Nederland j| Wn II Oosterdiep westzijde 5, 'j l| Lf 7881 CK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 3510 41 Voetbalvrienden voor het leven DOOR MIKE BOE SCHOTEN Voor Pranjic roept de zomer van 2008 gemengde gevoelens op. De middenvelder werd in mei geselec teerd voor de nationale ploeg en verwierf zichzelf een basisplek als linksback. Na een puik EK - Pranjic speelde alle vier de duels - hoopte hij echter tevergeefs op een transfer. "Het was een goed toernooi voor mij. In de voorbereiding hoorde ik niet bij de eerste elf, op het EK was ik basisspeler. Ik verwachtte daarna van club te veranderen, maar helaas." Interesse voor de 26-jarige link- spoot was er wel degelijk. "Er waren vier of vijf clubs. Uit Duitsland, Engeland en Spanje. Het was alleen moeilijk om weg te gaan. Heeren veen wilde tien miljoen euro. Het hoogste bod was zeven miljoen. Dat was niet genoeg." Het gerucht dat ook Juventus Pranjic wilde aantrek ken, werpt hij resoluut van de hand. "Ik heb dat alleen uit de kranten vernomen. Ik heb met niemand van Juve gesproken." Pranjic blijft dus - vermoedelijk - nog minimaal één seizoen in Friesland. Boezemvriend Sulejmani vertrok wél: naar Ajax, de club waar ook Pranjic graag voor had willen uitkomen. "Ajax heeft mij helaas niet gebeld," baalt de Kroaat nog even na. De knop heeft hij allang weer omgezet. "De mensen dachten misschien dat ik minder gemoti veerd zou zijn dan voorgaande jaren, maar Heerenveen is mijn tweede thuis. Ik speel altijd met mijn hart voor de club." Met vier goals in de eerste drie competitiewedstrijden bevestigde Pranjic dat. Ook op 5 oktober zal er aan motivatie geen gebrek zijn. Dan ontvangt Heerenveen in het eigen Abe Lenstra Stadion Ajax, de nieuwe club van Sulejmani. Micky en ik bellen elkaar bijna iedere dag. We hebben het over van alles: voetbal, vrouwen, onze landen, het nationale team. We zijn nog steeds goede vrienden en nodigen elkaar uit om wedstrijden van elkaar te bekijken." Volgende week zijn de twee rivalen in plaats van vrienden. Micky is niet blij dat ik gebleven ben," grapt Pranjic. "Ook hij verwachtte dat ik zou gaan." Wat betreft de wed strijd heeft hij veel vertrouwen in een goede afloop. "Ajax komt naar ons toe, en in Heerenveen zijn wij de baas. Ajax heeft een goed team, maar is uit altijd kwetsbaar. Ze mis sen een bepalende speler, die in dat soort wedstrijden opstaat. Als wij vanaf minuut één agressief spelen, blijven de punten hier. Daar ben ik van overtuigd." Martin van Geel blokkeerde Jenners transfer naar Amsterdam.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 3