Busreis Zuid-Oost 15 'Zijn op de goede weg' PIRATERIJ EN GEDULD ajaxlife De Supportersvereniging Ajax organiseert op vrijdag 17 oktober een busreis voor al haar leden in district Zuid- Oost. Een unieke ervaring voor iedereen die een Ajax- dagje wil beleven! Eenmaal bij het stadion ziet het programma er als volgt uit: Superster Snoop Dogg trad 's avonds na Feyenoord- Ajax op in de Heineken Music Hall. De Amerikaanse superster poseert hier in uiterst gepaste kledij met de leden van De Jeugd van tegenwoordig, die het voorprogramma voor hun rekening namen De Chinese competitie kent dezelfde speelkalen- der als de Noord-Europese landen. Men begint in maart en eindigt in november. Er spelen zestien clubs in de hoogste afdeling. Beijing Guoan heeft daarin een grote achterstand op de lijstaanvoer der (Shaanxi), maar presteert nog steeds beter dan vorig seizoen waarin het tweede werd. tmz Met drie Eredivisieduels, een bekerwedstrijd en een Europese ontmoeting is het voor Ajax nu echt begon nen. Wat vinden onze panelleden van de seizoens start? FANZONE 26-09-2008 Wat is er leuker dan in je vakantie af te reizen naar Amsterdam om daar oog in oog met je favoriete voetbal lers te staan? Met een beetje mazzel scoor je een handtekening en ga je bijvoorbeeld met Klaas-Jan Hunte- laar op de foto. District Zuid-Oost (zie de opstap plaatsen onderaan dit artikel) orga niseert daarom voor al haar leden van de Ajax Kids Club en Ajax Jonge Schare een arrangement naar de hoofdstad. 10.30 - 11.00 Ontvangst met een drankje in Supportershome 11.00 - 12.30 Bekijken Ajax training 12.30- 13.15 Lunchmogelijkheid 13.15 - 15.30 Arena Speurtocht bezoek aan het Ajax Museum Leden kunnen zich opgeven via de website: www.ajaxlife.nl/jonge- schare. Hierin dienen ze aan te in welke plaats ze opstappen. Dat kan in de volgende plaatsen:Heerlen, Stein/Urmond, Roermond, Venlo, Venray, Cuijk, Weert, Asten, Uden, Nuland. Leden van de Ajax Kids Club en Ajax Jonge Schare betalen vijftien euro (incl. busreis). Iedereen mag één introducé meenemen. Hij of zij betaalt dan twintig euro. 'Pijnlijk' berichtje van onze gewaardeerde collega's bü Sportweek. PSV kan ons gedurende dit seizoen in de Champions League passeren op de 'eeuwige' ranglijst. Het gat tussen Ajax en PSV bedraagt namelijk nog maar acht punten. Maar goed, dat poetsen de Eindhovenaren natuurlijk niet weg in een poule met Liverpool, Olympique Marseille en Atlético Madrid. Goed voor Ajax: PSV had veel meer duels nodig om tot dit puntenaantal te komen. De landskampioen speelde tot op heden dertien wedstrijden meer op het kampioenenbal. Slecht: Ajax voerde de totale ranglijst eindjaren negentig nog aan. Laat het (nog maar weer) een stimulans zijn voor de dertigste landstitel. Oh ja, Godenzoon Edwin van der Sar en Manchester United voeren de ranglijst aan. (SZ) Edwin van der Sar: Ajacied op eenzame hoogte! De matige Chinese resultaten heb ben een negatieve invloed op de bezoekersaantallen. De laatste twee speelronden zaten er gemiddeld achtduizend fans op de tribune. Voor de Spelen lag dat op vijfen twintigduizend! Het afgelopen sei zoen kwamen er gemiddeld vijftien duizend. Van 2004 tot en met 2006 schommelde het gemiddelde tussen de tien- en elfduizend. De fans zijn het vertrouwen kwijt na twee misgelopen WK's. Daarnaast hebben ze geen geld meer over voor een bezoekje aan het stadion. Het is verleidelijker om de duels gratis thuis voor de buis te volgen. Clubs profiteren dus niet meer optimaal van de hongerige fans. Als het bijvoorbeeld om officiële mer chandising gaat, houdt bijna iedere supporter zijn hand op de knip. Kinderen lopen in illegale voetbalk leding. Ik heb gemengde gevoelens bij deze 'piraterij'. Een Chinees jongentje in Ajax-shirt zal heus wel totaal gek zijn van de club, maar het levert Ajax zelf niets op. De Chinese inkomens zijn gemid deld genomen laag, dus ik begrijp de motieven wel. Een gemiddeld loon ligt rond de tweehonderd euro per maand en in veel kleine steden is dat nog veel lager. Een officieel shirt kost zeventig euro. Dat is voor veel mensen niet op te hoesten en dus kiezen ze voor illegale shirts. Dit beeld verandert overigens wel. Chinezen die zijn geboren na 1980 houden zich meer aan copyright. Nu studeren zij nog, maar als zij straks een goede baan hebben in een florerende economie, wordt China de belangrijkste markt ter wereld. China verandert erg snel en Ajax zal dus nog even geduld moeten heb ben. Met de juiste benadering geloof ik echt dat Ajax één van de meest succesvolle clubs op de Chinese markt kan worden. Eerst zaaien en dan oogsten, noemen jullie dat geloof ik. Om toch nog even positief af te sluiten: Beijing Guoan mag op het voetbalveld dan matig presteren, op de racebaan doen we het erg goed. De club strijdt in de nieuwe Superleague Formula met wereld beroemde clubs als AC Milan en Liverpool om de prijzen en won de eerste race. Een eerste teken van een succesvolle samenwerking tussen Beijing en het mondiale voetbal. Hopelijk wordt de band met Ajax nóg hechter. SUPPORTERSPANEL SPREEKT PETER NEDERLOF: "We zijn op de goede weg. Maar de ploeg heeft tijd nodig om op elkaar ingespeeld te raken. Toch zie je in de wedstrijd tegen Fey- enoord aanknopingspunten. Zij stropen de mouwen op en nor maal gesproken zijn wij dan de mindere, maar we hebben stand gehouden. Alleen moet het tempo van de balcirculatie omhoog. Zeker in de voorhoede. We heb ben de beste aanvallers van de Eredivisie, maar verzuimen nog te vaak om het af te maken." HOSSEIN ANDALIBI: "Ondanks het punt verlies in de com petitie, vind ik het een goede start. Er staat nu een team dat voor elkaar wilt wer ken. Dat miste ik vorig jaar. Het plaatje lijkt nu compleet. Zeker met de komst van Sulejmani. Een geweldige speler waar we nog veel plezier van gaan beleven. Ik hoop ook dat Gabri weer snel terug is. Niets ten nadele van Sno, maar Gabri doet het allemaal net even wat sneller." DOMINIQUE PICHEL: j "Ik vind het tot nu toe niet bijzonder wat Ajax laat zien. Tegen Willem II speelden ze redelijk, maar wer den er geen kansen benut. Tegen Borac was het spel ook aardig, maar dan speel je natuurlijk wel tegen een bijelkaar geraapt café elftal. Wil Ajax dit seizoen mee gaan doen om de prijzen, moeten ze leren om wedstrijden als team te beslissen en niet alleen te steu nen op de individuele klasse van sommige spelers."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 12