13 Ballenjongens vaandeldragers WHO'S NEXT? SCHEUREN MAAR! 'Fantastische ervaring' ajaxlife Tijdens de thuiswedstrijd tegen Roda JC was Ajax Jonge Schare goed verte genwoordigd op het veld. Zo liepen er vaandeldra gers mee en waren twee leden direct betrokken bij het spel als ballenjongen. John Goossens (20) lijkt uitgekeken bij Jong Ajax. De linkermid denvelder, bezig aan zijn derde seizoen bij de beloftes, wilde deze zomer graag verhuurd worden, maar kreeg geen medewerking van de club. 'Als ik geen kans in het eerste krijg, wil ik in de winterstop alsnog weg.' Goed opletten, want Ajax Jonge Schare heeft wederom een supergave actie voor alle leden. Kon je je eerst aanmelden als ballepjongen, nu krügje de kans om als vaandeldrager met je helden het veld op te lopen. Een unieke kans om een spelersop komst van nabü mee te maken. Het is de bedoeling datje in een officieel Ajax-tenue (deze krijg je van ons te leen) en met een grote vlag het veld betreedt. Zoals je op deze pagina kunt lezen een behoorlijk indrukwek kend moment. Als je officiële taak erop zit, kun je de wedstrijd volgen vanaf de tribune waar al een vriend(in) of familielid zit. De kaartjes krijg je van Ajax en Jonge Schare cadeau. Hoe kom je in aanmer king voor deze bijzondere rol? Nou, je hoeft alleen maar lid te zijn van de Ajax Jonge Schare en het formulier op www.ajaxlife. nl/jongeschare in te vullen. Als je tot de gelukkigen behoort, nemen we zo spoedig mogelijk contact met je op. Hij is er weer! De voetbalscheurka lender 2009. Een ultieme test voor de ware voetbal liefhebber. Altijd al willen weten wanneer Pacheco, Dirk Bikkem- bergs en Tsuneyasu Miyamoto jarig zijn? Of heb je meer met een dagelijkse prikkel van je voetbalbrein? Daarin blinkt de kalender namelijk behoorlijk uit. leder dag kun je jezelf op het toi let weer pijnigen op een moeilijke voetbalvraag. Voor Ajax Jonge Schare-leden liggen er vijf uit dagende exemplaren klaar. Kans maken? Mail je naam, lidnummer en adres dan vóór 6 oktober door naarjongeschare@ajax.nl. JEUGD 26-09-2008 Op de bank zvas het al 7-1. Dat had ook de score kunnen zijn. Vooraf even opwarmen bij Mokum Moves. "Fantastisch om mee te maken", blikt Wesley van der Bunt terug op zijn debuut als Ajax' vaandeldrager. "We vergaten bijna het veld op te lopen. Ik was er ook niet helemaal met mijn hoofd bij. Wat wil je als je opeens naast je favoriete Ajacied mag lopen!" Collega vaandeldrager Ron Ooms vond het ook 'super' om te doen, maar was teleurgesteld in de regi stratie van de cameramensen. "Jam mer dat ik mezelf niet terugzag op televisie", lacht hij. David de Goede en Marnick van den Hof, twee andere Ajax Jonge Schare-leden, mochten tijdens de wedstrijd tegen Roda JC aan de bak als ballenjongen, samen met wat jeugdspelers van Ajax. "Een geweldige ervaring. Héél apart om zo dicht langs het veld te staan. Op een gegeven moment moesten we het shirt opvouwen, maar door het lawaai konden we elkaar amper verstaan. De dag ging eigenlijk veel te snel voorbij. Ik hoop dat ik nog eens uitgenodigd wordt!" De ballen jongens hadden overigens niet veel te doen. "Jammer", zegt Marnick. "Ik heb erg genoten en zou het graag nog eens doen." Beleef het mee! John Goossens krijgt rood in de ouverture tegen Jong Feyenoord in het eerste gespeeld. Maar ik heb de knop omgezet. Het heeft geen zin om er mee te blijven rondlopen. Daar heb ik alleen maar mezelf mee. Ik neem het Ajax aan de ene kant wel kwalijk, aan de andere kant: hier blijkt wel uit dat ze plannen met mij hebben, al hoop ik wel dat zich dat uitbetaalt in een plek bij het eerste. Dat is er nog niet van gekomen." Vooralsnog concentreert Goossens zich op Jong Ajax. Iets wat hem tot nu toe prima afgaat. Na een schor sing van één duel, beleefde hij tegen Jong NEC een redelijk succesvolle rentree. Met twee doelpunten, waar van één snoeiharde vrije trap van twintig meter, zette hij een kroon op zijn eigen optreden, al ging de wedstrijd tegen de Nijmegenaren met 4-3 verloren. Opvallend: Goossens fungeerde de volle negentig minuten als links back. "Daley Blind was geblesseerd, waardoor Christian Supusepa naar het centrum verhuisde. Het was een noodgreep, die dit seizoen misschien wel vaker voorkomt. Het voelde onwennig. Ik ben niet gewend om negentig minuten lang te verdedigen. Mocht ik er vaker komen te spelen: prima, zolang ik maar de vrijheid krijg om aanval lende acties te maken." DOOR MIKE BOE SCHOTEN Wat zag het er goed uit voor John Goossens aan het begin van vorig seizoen. De toenmalige trainer Henk ten Cate nam de linker aanvaller mee naar De Lutte en hij mocht mee op trainingskamp naar Schotland. Een liesblessure, die uitmondde in een rugblessure (beschadigde ruggenwervel), ver sperde echter een mogelijk debuut in het eerste elftal. Het geintje kostte Goossens drie maanden. Bij Jong Ajax raakte de tot middenvelder getransformeerde Ajacied vervol gens tussen wal en schip. Niet voor niets wilde Goossens deze zomer zijn vleugels uitslaan. "Na twee seizoenen bij de beloftes, wilde ik graag ergens anders in het eerste ervaring opdoen. Verhuur leek mij het beste, maar Ajax hield dat tegen. Roda JC en Vitesse toonden inte resse. Ajax schoof het steeds voor zich uit. Daardoor haakte Roda JC af. Die wilden hun selectie op tijd rond hebben en besloten verder te kijken." Ook Vitesse ging niet door. "Ajax vertelde mij dat zij de finan ciën niet op orde kregen." Dit tot frustratie van de geboren Heemsteder. "Ik baalde behoorlijk ja. Ik had nu liever ergens anders Hoe de toekomst van Goossens eruit ziet? "Ik heb nog een contract tot 2011. Ik hoop dit seizoen op een kans in het eerste. Anders wil ik in de winterstop alsnog verhuurd worden. Dit is al mijn derde seizoen bij Jong Ajax. Ik wil niet stil blijven staan in mijn ontwikkeling. Het is tijd de stap te gaan maken."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 10