ajaxlife Tijn Middendorp (63) schrijft sinds 1967 voor Ajax' interne huisorgaan Ajax Clubnieuws. Dat leverde ruim 150 per soonlijke interviews op. Daarvan bundelde hij er veertig tot een fraai stukje erfgoed: Puur Ajax. Wat is de kracht van dit mooie Ajax-boek? U laat amper spelers aan het woord. Bewust? Welk interview staat bij u op één? Was alles vroeger beter? U bivakkeert al veertig jaar in het hart van de club. Herhaalt de geschiedenis zich? Puur Ajax, veertig interviews vanaf de zijlijn in de periode: medio jaren '60 en late jaren '90. Bestellen? Surf even naar www.puurajax.nl. IK BEN AJACIED AJAX.NL INFORMATIEF 29-08-2008 Pure passie Tijn Middendorp Door Boris de Zeeuw 'Voor oudere Ajacieden is het heel herkenbaar. Voor de jeugd is het vooral ter lering en vermaak. Je kunt het heden niet begrijpen zonder het verleden. Ajax is meer dan het eerste elftal, de speelstijl of de rechtsbuiten.' 'Ja! Ik wilde clubmensen met liefde over Ajax laten vertellen. Spelers blijven passanten en hebben zelden een emotioneel clubverhaal.' 'Dat was met Piet van Deijck. Hij zat vol clubliefde en bleef zelfs op latere leeftijd een kwajongen. De guitigheid straalde tijdens ons interview van zijn gezicht af! Eurostand08 is een campagne om de commercialisering van het hedendaagse voetbal tegen te gaan. Tien jaar na de eerste campagne, Eurostand1998, wil Eurostand08 aandacht voor staanplaatsen, normale wedstrijdtijden, betaalbare toegangskaarten en voor voetbalsupporters in het algemeen. 'Nee, maar wel anders. Er is een hoop gebeurd. Ajax is nog steeds een gezellige familieclub, maar tege lijkertijd ook een NV.' 'We zijn in ieder geval nog steeds kritisch. Win je met 5-1, dan had den het tien treffers moeten zijn en mopperen we over de tegentreffer. Dat is Ajax. Je mag nooit tevreden zijn. Ben je dat wel, dan betekent dat achteruitgang. Het moet altijd beter! Die cultuur zal nooit veranderen.' (SZ) Op zondagmiddag 14.30 uur naar een betaalbare wedstrijd küken. Staand, in een stadion dat de naam van de club draagt, zien dat Klaas-Jan Huntelaar zijn shirt in het publiek gooit na zijn zoveelste doelpunt. Dat is wat Eurostand08 graag terug zou zien. De vijf punten waar de Euro- stand08-campagne om draait: Staanplaatsen; tegenwoordig worden stadions gevuld met zitplaatsen, maar sommige (fanatieke) supporters staan liever. Veiligheid is niet langer een argument, aangezien de stadions van Schalke 04 en Bayern Mün- chen tribunedelen hebben met staanplaatsen en toch modern en veilig zijn. •Vaste wedstrijddagen en -tijden; altijd alle wedstrijden spelen op dezelfde dag en tijd, zodat supporters die met hun club meereizen tijdig bü de wedstrijd kunnen zijn en ook weer bijtijds huiswaarts keren (wü opteren zondag 14.30 uur). Toegangsprijzen; Eurostand08 vindt dat stadionprijzen bü alle clubs een niveau moeten hebben, zodat mensen uit alle lagen van de samenleving een wedstrijd kunnen büwonen. Verkoop van stadionnaam; de naam 'Amsterdam Arena' heeft niets met Ajax te maken en dat is wat Eurostand bedoelt. Voetbal clubs moeten spelen in stadions die de clubnaam dragen, zonder dat een sponsor of ander bedrüf daar invloed op heeft. Doelpunten vieren; als een speler na een goal z'n shirt uittrekt, krügt hü direct een gele kaart. Onzin. Laat een speler z'n doel punt vieren en tel die tijd bü in blessuretüd. Bjarke is één van de Deense initi atiefnemers. Hü zou graag willen dat wü, Ajax-supporters, op 14 september, (dat komt goed uit, 14 september spelen we thuis tegen Roda JC), actie voeren voor Eurostand08. 'Wü willen dat supportersgroepen spandoeken maken om hun ongenoegen over de commercialisering van het voetbal duidelijk te maken. Daarnaast voeren we actie voor betere behandeling van voetbal supporters. We hopen dat span doeken en artikelen in fanzines en op internetdebatten over onze vüf punten de boel op gang brengen. Ook de "hoge heren" bü voetbal clubs moeten inzien, dat hand having van de clubcultuur, goede behandeling van supporters en voetbal enthousiasme bü de spe lers van groot belang zijn', aldus Bjarke. Check ook www.eurostand08.com. WIJ WETEN ONZE PLAATS DIT SEIZOEN. JIJ OOK!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 12