AMBITIES J Fans in De Lutte 'Kwaliteit versus breedte' COLUMN Voor de inwoners van De Lutte begint het voetbalsei zoen altijd al in juli. Dan komt Ajax traditiegetrouw langs voor een trainingskamp. In het dorp is alles tiptop geregeld, onder het motto: een goed begin is het halve werk. Maar draagt De Lutte daadwerkelijk bij aan het (mogelijke) kampioenschap van Ajax dit seizoen? Ajax contracteerde tot nu toe Dario Cvitanich, Miralem Sulejmani, Ismaïl Aissati en Presas Oleguer. Staan die aankopen garant voor een succesvol seizoen? VOORBEREIDING 04-08-2008 Het seizoen is begonnen en dat geeft me altijd weer een lekker gevoel. De eerste trai ningen zün achter de rug en we mogen weer hopen op succes. De zon schijnt - net als vorig sei zoen - weer boven Amsterdam. De verwachtingen zijn hoog. Er is veel veranderd. Een nieuw bestuur, nieuwe directie én een nieuwe technische staf. Toch moet het op het veld gebeuren. Een cliché dat ieder een benadrukt. Alsof wü dat als supporters niet weten! Veel fans kopen weer een seizoen kaart, reserveren een deel van hun vakantiegeld om de club Europees te steunen en hebben het nieuwe shirt aangeschaft. Aan ons zal het dit seizoen opnieuw niet liggen. Meer dan ooit snakken we vooral naar de (dertigste) landstitel. Er zijn meer echte Ajacieden bü de club betrokken dan voorgaande jaren, dus mijn vertrouwen is groot. Wat de Supportersvereniging Ajax betreft, hebben we even eens onze ambities. Die kunnen we slechts realiseren met jullie hulp. We zijn en blijven de groot ste fanvereniging van Europa, maar willen een gat slaan met de achtervolgers. Dat gaan we doen met een verbeterde Ajax Life, de nieuwe website www. ajaxlife.nl en onze landelijke feesten en evenementen voor jong en oud. Verder zijn er een aantal mooie acties in voorbe reiding. Het team van de Sup portersvereniging Ajax is daar dagelijks druk mee. De samenwerking met Ajax is de laatste maanden aanzienlijk verbeterd. Achter de scher men werkt men er gezamenlijk aan dat alle supporters bü de club betrokken blüven. Daar ben ik blij om, want natuurlijk is deze club van jullie en niemand anders. Ik weet niet waar jullie de wedstrüden dit seizoen vol gen. Thuis, via televisie en radio of in het stadion. Ik wens ieder een een mooi seizoen en hoop jullie snel te zien. Büvoorbeeld op de feesten van onze vereniging. Namens het bestuur van de Supportersvereniging Ajax, Daniel Dekker Volgende columnist: David Endt. De teammanager zal terugblik ken op de totale voorbereiding van dit seizoen. 'Ajax kan hier rustig bouwen' DOOR MIKE VAN DAMME Dion (10) en Thimo (6) Korten zijn met hun moeder uit Rekken (een uurtje rijden) gekomen om de Ajax- selectie aan het werk te zien op het hoofdveld van SV De Lutte. Beide jongens geven met weinig woorden, maar wel met een ferme knik aan, dat het veld er inderdaad goed bij ligt. De broers bekijken vooral Klaas-Jan Huntelaar, hun idool. Hij gaat Ajax kampioen maken. Waarom? Thimo haalt zijn schouders op. 'Hij kan heel hard schieten,' geeft Dion aan. 'Dat wilde ik ook zeggen,' reageert Thimo. Maar wordt Ajax ook kam pioen omdat ze in De Lutte heb ben getraind? Volgens Dion, die de training goed volgt, wel. 'Ze kunnen hier goed overspelen.' Hij is met zijn kleinzoon meege komen. De 76-jarige G. Averesch houdt zelf niet zo van voetbal, en is al helemaal geen Ajax-fan, geeft hij eerlijk toe. Vraag hem liever iets over de Tour de France. 'Ik heb de Koninginnerit gekeken, naar Alpe D'Huez. Als je ziet wat voor arbeid die renners leveren, dat is toch hon derd keer meer dan voetballers,' stelt hij gedurfd. Op de vraag of De Lutte bijdraagt aan het kampioenschap van Ajax, wil hij best antwoorden, al houdt hij niet van heldenverering. 'Het is een beetje voorbarig om te stellen dat Ajax kampioen wordt,' zegt hij nuchter. 'Maar hier in De Lutte ziet alles er wel goed uit.' De Lutte stemt Dick de Haas (39) uit Neede gelukkig. 'Een trainings kamp is goed voor de teambuilding', stelt hij. 'Hier kunnen de spelers onder goede omstandigheden trai nen. Er ligt een goed veld, en het publiek is rustig. De spelers en trainers kunnen zo hun werk goed doen. Van Basten kan hier rustig bouwen aan het nieuwe team. Dat vind ik positief.' Dus De Haas gaat alvast een plekje reserveren op het Leidscheplein voor in mei? 'Dat niet hoor,' zegt hij lachend. 'Het Leidseplein is mij te druk.' SUPPORTERSPANEL SPREEKT PETER NEDERLOF: 'Met Aissati heb je een speler met veel potentie, die je later nog kunt verkopen voor een hoop geld. Verdienen we toch nog wat terug aan die lampies uit Eindhoven. Ook bij Oleguer heb ik een goed gevoel. Een erva ren jongen, prima opvolger van Heitinga. Toch zou ik er nog wel een houthakker bij willen, voor als Oleguer geschorst is.' ROELOF EMCK: 'Ajax richt zich nu iw tneer op kwaliteit. Dat is beter. Vorig jaar investeerde men vooral in de breedte. Toch vind ik Ajax in de achterhoede nog redelijk kwets- v= baar. Het liefste zie ik er nog een verdediger bijkomen, dan heb je iemand achter de hand. Tegen Noordwijk krijg je toch twee tegengoals, al is het maar een oefenwedstrijd.' JACO BOUWMAN: f® =1 1 'Het aankoopbeleid is goed, het verkoop beleid niet. Een type Rommedahl vind ik niet waardig genoeg om in de Arena te voet ballen. Over de nieuwe jongens ben ik zeer te spreken. Ik streef nog naar een Nederlandstalige verdediger. Wielaert bijvoor beeld. Loovens acht ik niet capa bel. Als hij het bij Feyenoord al niet redt, waarom hier dan wel?'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 5