KOM NAAR HET KIDSDORP OP DE AJAX OPEN DAG! Nieuwe gezichten VJSde d ook lid Ajax Kids Club! COLOFON Volgende editie verschijnt vrijdag 29 augustus ajaxlife Als Ajax Kids Club-lid krijg je: De ledenraad van de Supportersvereniging Ajax telt vanaf dit nieuwe seizoen 28 personen. De uitslag van de verkiezingen leverde zeven nieuwe namen op. Vier leden werden herkozen. oorkonde van lidmaatschap Jaargang 16, nummer 01 Maandag 04 augustus 2008 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015,3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike Boeschoten Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Mike van Damme, Yvonne Dombrakis, Hennie Schuurman, Boris de Zeeuw Website: www.ajaxlife.nl Coördinator: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Stephan Alblas, Bas van Son Prepress: Wazza, Amsterdam Art director: Wazza, Juliette Verberne Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,00, een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijdkaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2008: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV De Open Dag van Ajax is een feest waar je bü moet zijn! Zoals elk jaar organiseert de Ajax Kids Club het speciale Kidsdorp met coole attracties, spelletjes, muziek en optredens van onze eigen mascotte Lucky Lynx! Kom jü ook langs om lekker te spelen en met Lucky op de foto te gaan? En vergeet nietje spik splinternieuwe handtekeningen boekje op te halen met de bon uit het laatste Ajax Kids Club-blad! Voor kinderen die nog geen lid zün, is dit een mooie kans om eens te zien wat de Ajax Kids Club nu eigenlijk inhoudt. Als je besluit je op de Open Dag in te schrijven bü de Kids Club-stand, ontvangje meteen een leuk kado - tasje. 1 Je persoonlijke Kids Club Card waarmee je kaartjes kan kopen voor Ajax-wedstrijden! 2 Het welkomstpakket, met daarin: de oorkonde van lidmaatschap en een uniek welkomstkado. 3 6x per jaar het Ajax Kids Club-blad zodat je altijd op de hoogte bent van de laatste Ajax- nieuwtjes. 4 Allerlei Kids Club-voordelen, zoals bijvoorbeeld: Korting op Ajax-artikelen in de Ajax Fanshop en bij Ajax Direct. Deelname aan speciale Kids Club-acties, zoals de Voetbaldag, Strandvoetbaldag, Junior Persconferentie en de Kleedkamertour. Kiik voor meer informatie op www.ajax.nl/kids Marco Ruiz is sportverslaggever voor AS, één van de grootste sportkranten in Spanje, en volgde Oleguer Presas als FC Barcelona-watcher de laatste jaren op de voet. Van de acht herkiesbare raadsleden stelden vier personen zich niet herkies baar. Yvonne Bes (Zuid-Oost), Elias de Deugd (Midden), Willie Hubers (Oost) en Jaap Walen (West) werden wel herkozen door de stemgerechtigde achterban. De overige nieuwkomers heten we hierbij van harte welkom: Gert van Dijk (Noord), Bert Harmsen (West), Ad Hartman (Zuid-Oost), Miel Jansen (Noord), Frans Perlot en Bert Thewissen (Groot Amsterdam) en Albert van der Valk (Oost). De ledenraad vergadert op 8 september voor het eerst dit seizoen. Dan worden de nieuwe raadsleden tevens officieel geïnstalleerd. Ajax heeft er goed aan gedaan Oleguer als opvolger van John Hei- tingate halen. Allerminst een saaie voetballer. Zowel binnen als buiten het veld. Dat hü nu voor Ajax kiest, is niet verrassend. Op 21-jarige leeftijd haalde Barca de laatbloeier via UEA Gramenet voor het B-team. De verdedi ger heeft dan ook niets met de beroemde Catalaanse jeugdoplei ding La Masia. Dat is terug te zien in zün spel. Hü doet wat hü moet doen. Kan zün man uitschakelen, maar verwacht van hem geen aanval lende acties, zoals John Heitinga dat deed. Nederlandse trainers liggen hem schünbaar goed. Hü debuteerde onder Louis van Gaal en kreeg een vaste basisplaats onder Frank RÜkaard. Op een gegeven moment spendeerde de club echter mil joenen euro's aan verdedigers als Gianluca Zambrotta, Éric Abidal, Gabriel Milito, Lilian Thuram en Rafael Marques. Hoewel Oleguer een multifunctionele verdediger is (hü kan zowel als rechtsback als rechter centrale verdediger spe- FANZONE 04-08-2008 len), kwam zijn positie steeds meer onder drukte staan. Die druk werd nog eens vergroot door zün kleurrijke persoonlükheid. Ajax haalt een speler binnen met een links radicale politieke achter grond. Een anti-globalist. Iemand die de opbrengst van een lucratief sponsorcontract (destüds Diadora) graag aan de minder bedeelden en weeskinderen schenkt. Al raakte hü zo'n contract ook kwüt vanwege zün politieke kleur. Dat overkwam hem na een open brief die pleitte voor de vrülating van een ETA-gevangene. Kledings- ponsor Kelme verbrak direct de relatie. Vorig seizoen ketste een transfer naar West Ham United nog af. Bü Ajax kan hü - in tegenstel ling tot Sparjje - lekker in de luwte voetballen. Het zou me niets ver bazen als Oleguer na zün Amster damse avontuur al vroeg stopt met voetbal en een boek gaat schrüven. Het is een intelligente jongen die altijd zich zelf is gebleven. Geld en succes hebben hem niet veranderd. Ben jij ook helemaal gek van Ajax? Ben je zenuwachtig als Ajax een wedstrijd moet spelen? Juich je bij elk doelpunt en ben je hartstikke blij als ze winnen? Staat je kamer vol met Ajax-spullen en vind je alle spelers erg cool? Dan is de Ajax Kids Club echt wat voor jou! AJAX

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 12