A. Ons dierbaar rood en wit Meerse^oHelden AJAX-FANS BOOS OP NIEUWE TENUE BIRMINGHAM COMMISSARIS CORONEL EN CO. ajaxlife Foto 4: Amsterdam 706-Toernooi Fotograaf: George Verberne Foto 1: Amsterdam 700-Toernooi 7 Foto 2: Amsterdam 703-Toernooi Fotograaf: Jan Mud Foto 3: Amsterdam 705-Toernooi Fotograaf: George Verberne Foto 5: Amsterdam 717-Toernooi Fotograaf: Louis van de Vuurst Maarten Stekelenburg meldde zich dinsdag bij het Nederlands elftal, voor wat zijn laatste EK als bankzitter moet worden. Edwin van der Sar neemt afscheid en dan moet de Ajacied zijn kans grijpen. AJAX KORT 23-05-2008 door mike boeschoten Ajax Life diept uit de archieven telkens één thema op. Belangwekkende nutteloze informatie, om te lachen of om eens bü stil te staan. Deze keer: Het Amsterdam 700-toernooi, voorloper van het Amsterdam Tournament. Een seizoen later gooit Ipswich Town roet in het eten. Zowel Ajax, Standard Luik als AZ '67 moeten buigen voor de Engel sen. Saillant detail: Oud-Ajacied Arnold Mühren (zie foto) staat op dat moment bü Ipswich onder contract. Bron: Ajax beeldarchief Ter ere van het 700-jarige bestaan van de stad Amsterdam, besluit Ajax in 1975 het zogeheten Amsterdam Toernooi te orga niseren. Op die manier kan de ploeg de selectie voor komend seizoen aan het publiek voorstellen en tegelükertüd de krachten testen tegen gerenommeerde tegenstanders. In deze eerste uitgave van het Amsterdam 700 Toernooi, treffen de Amsterdam mers FC Barcelona, met Johan Cruüff (foto), Feyenoord, en het Belgische RWD Molenbeek, de latere winnaar. I NELLE Het Amsterdam Toernooi blijkt een succes en vindt sinds de Ook twee seizoenen later is het zomertoernooi een prooi voor In 1992 wint Ajax de bokaal voor de zesde en voorlopig laatste invoering elk seizoen plaats. De vierde editie in 1978 levert Ajax voor het eerst een toernooizege op. In de finale verslaat de ploeg Anderlecht na strafschoppen. Op de foto wisselen Ruud Krol (rechts) en Rob Rensenbrink vaantjes uit vlak voor de aftrap. Ajax. Op 10 augustus 1980 klopt de equipe van trainer Leo Beenhakker AZ' 67 met 2-1. Op de foto toont een trotse Piet Schrüvers de bokaal. keer. Na deze zeventiende editie zou het Amsterdam Toer nooi even stilliggen en in 1999 weer hervat worden onder de nieuwe naam: Amsterdam Tournament. Op de foto Dennis Bergkamp in actie tegen Borussia Dortmund. De Ajax-supporters zün niet te spreken over het nieuwe uittenue van Birmingham City. De Engelse club speelt met ingang van volgend seizoen in een rood-wit tricot, dat wel heel erg lijkt op dat van Ajax. Op de website van Birmingham is het nieuwe shirt te zien. Ajax-fans laten massaal een reactie achter op het forum, waar zü hun onvrede uiten. Ook is er een discussie tussen Nederlandse en Engelse supporters ontstaan over welk van beide clubs het grootste is. Gezien de historie van Ajax, lijkt die over bodig. (MB) Voorzitter Uri Coronel is afgelopen maandag samen met de bestuursleden Joop Krant en Cor van Eüden in een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders benoemd tot commissaris van AFC Ajax. Het zwaartepunt van de besluitvorming omtrent Ajax moet bü de directie komen te liggen, zo luidt de aanbeveling van het commis sierapport. De raad van Commissarissen zal op afstand toezicht houden. Tevens geeft het rapport het advies dat de technische man (Danny Blind) en financiële man (Jeroen Slop) verantwoording af dienen te leggen aan de algemeen directeur (in dit geval ad-interim Henri van der Aat) en niet rechtsreeks aan de RvC. Duidelijke, strakke lünen met een aantal commissarissen op de achtergrond dus. (SZ) Het was weer een lang seizoen voor Maarten Stekelenburg. Haast geen winterstop en de finale van de play-offs zorgden voor maar weinig rust. Toch meldde de keeper zich dinsdag - na één vrije dag - gewoon voor het trainingskamp van het Nederlands elftal. De 'Speler van het Jaar' bekijkt het van een positieve kant. 'Als je prijzen wilt winnen, moet je er iets voor over hebben,' stelt hij. 'Ik pak gewoon tussen de trainingen door mijn rust.' En veel speelminuten krijgt Stekelenburg waarschijnlijk niet tijdens het EK. Edwin van der Sar is de eerste keuze van bondscoach Marco van Basten. Zolang de keeper van Manchester United heel blijft, zit Stekelenburg op de bank. Zijn tijd komt nog wel, want Van der Sar heeft al te kennen gegeven na het EK te bedanken voor Oranje. 'Ik hoop dat ik dan eerste keuze ben,' zegt Stekelenburg voorzichtig. In Oostenrijk en Zwitserland wacht nog één zware klus voor Van der Sar, met wedstrijden tegen Frankrijk, Italië en Roemenië. 'We moeten een ronde doorkomen,' meent Steke lenburg. 'Als we Europees kampioen willen worden, moeten we toch van landen als Italië en Frankrijk kunnen winnen.' En Roemenië? 'Die mogen we zeker niet onderschatten. Haast niemand hoor je er over, maar we hebben in de kwalifi catie niet van ze gewonnen. Roemenië mag absoluut niet vergeten worden.' DOOR MIKE VAN DAMME

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 5