STIJL? Korte wederopstanding Voor alles over Ajax, kijk Ajax.TV www.ajax.tv IK BEN AJACIED. f Voor veel spelers is de vakantie eindelijk begonnen. Voor Jeffrey Sarpong had de competitie echter nog wel wat langer mogen duren, nu hij weer bij de A-selectie zat. 4 INTERVIEW jh 23-05-2008 DOOR MIKE VAN DAMME 'Alles wat nu komt, is mooi meege nomen,' zei Sarpong na het thuis duel met SC Heerenveen. De mid denvelder begon die wedstrijd na twee jaar afwezigheid in de basis als hangende linksbuiten. Hij versierde een strafschop en gaf een assist. Drie weken later zit het seizoen er op en komen er voorlopig geen wed strijden meer voor hem. Althans, niet in Ajax 1. Hij gaat deze week met het Nederlands elftal onder 21 jaar mee naar het prestigieuze toer nooi in Toulon. En wie weet waar dat toe leidt. Denkt hij bijvoorbeeld stiekem aan Peking, aan de Olym pische Spelen? 'Ik zit nu niet bij die selectie,' antwoordt de 19-jarige Amsterdammer, de realiteit niet uit het oog verloren. 'Ik verwacht niet dat ik mee mag. Ik heb minder wed strijden in de basis gestaan dan veel andere jongens uit dat team.' Dat Sarpong ineens in verband gebracht kan worden met Peking, is al opmerkelijk genoeg. De midden velder was het hele seizoen onzicht baar bij Ajax door een schouderbles sure en een periode bij de Beloften. 'Plotseling zat ik weer bij de selec tie,' vertelt Sarpong verder. Hoe zijn wederopstanding tot stand kwam, weet hij eigenlijk zelf ook niet. 'Ik kan daar geen reden voor verzinnen. Het ging gewoon al een tijdje goed bij Jong Ajax. Adrie Koster felici teerde me wel eens met mijn goede spel. Aron Winter (trainer Jong Ajax, red) zei dat ik goed bezig was en dat ik zo moest doorgaan.' Tegen SC Heerenveen kreeg Sar pong de beloning voor zijn prima spel bij de Beloften en zijn goede trainingsuren bij het eerste elftal. 'Ik had ook het geluk dat er wat spelers afgevallen waren,' zegt Sarpong met een nuchtere kijk. 'Ik was nog een beetje zoekende in de eerste helft. Het liep gewoon niet. Ik speelde op een andere positie dan normaal én in een volle Arena. In de rust zei de trainer dat ik mijn eigen wedstrijd moest spelen. Dat nam wat druk weg. Daarna ging het beter. Voor mij is het best jammer dat het sei zoen alweer voorbij is.' Volgend seizoen begint Sarpong, net als de andere spelers, weer op nul. Een nieuwe trainer betekent voor iedereen weer nieuwe kansen. De rappe en technisch vaardige middenvelder hoopt dan een vaste waarde te worden, onder Marco van Basten. Een ding is zeker, volgend jaar moet het voor Sarpong gaan gebeuren. Dan is alles wat komt niet langer meer 'mooi meegenomen'. Jeffrey Sarpong Het echte grote mannenwerk: een fel luchtduel met de Australiër Luke Wilkshire Kijk Ajax TV. Want Ajax TV informeert je over alles wat er bij Ajax gebeurt. Je ziet en hoort alles over spelers, de opstelling, de wedstrijden, blessures en bijzondere voorvallen achter de schermen. Maar ook kun je via Ajax TV kijken naar unieke historische beelden van Ajax. Met Ajax TV kan niets bij de club je meer ontgaan. Deuren die altijd gesloten bleven, gaan met Ajax TV voor je open. Wil jij ook niets missen over Ajax, ga dan snel naar www.ajax.tv. Ajax TV is helemaal gratis, dus wat houd je tegen?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 4