P 'NIET NOG EEN KEER' Kijk van Koster GEMENGDE GEVOELENS Gelukkig of verdiend? Het duel van... AFSCHEID MET EEN TRAAN ajaxlife Voorafgaand aan de climax van dit seizoen sprak Ajax-trainer Adrie Koster in het programmaboekje persoonlijk nog zijn hoop uit op een 'happy end'. In een duel waarin Ajax moest scoren tegen FC Twente, werd keeper Maarten Stekelenburg uitgeroepen tot de man van de wedstrijd en excelleerde verdediger Rasmus Lindgren. De aanvallers, met topscorer Klaas-Jan Huntelaar voorop, lieten het afweten. AJAX KORT 23-05-2008 Ml I Willem III A sf -Almelo- Hoewel Maarten Stekelenburg zün doel schoon hield, waren de druiven zuur voor de betrouw bare sluitpost. Wéér geen Champions League voor de 25-jarige international. 'We had den het geluk niet aan onze züde, maar creëerden ook te weinig. Dit mag niet nog eens gebeuren. Dat is de boodschap die we mee moeten nemen naar volgend seizoen.' (MB) Donovan Slüngard (20) beleefde z(jn vuurdoop tegen FC Twente in Ajax 1. De Beloftespeler hield er gemengde gevoelens aan over. 'Het was mooi mü debuut te maken, al baal ik dat we zo'n belangrüke wedstrüd niet win nen.' Slüngard, een aanvallend ingestelde linksback, deed het in de beginfase niet onaardig. 'Ik begon lekker agressief, ging mee naar voren wanneer dat kon. Dat is mün sterke punt: meevoetballen.' In de tweede helft zakte hü wat terug. 'Toen had ik het lastiger. Het is een stuk fysieker dan bü de Beloften, viel me op.' (MB) ZONDAG 18 MEI Ajax - FC Twente 0-0 Geel: Suarez (Ajax) en Braafheid, El Amahdi, Hersi (allen FC Twente) Scheidsrechter: Vink 7 Toeschouwers: 45.595 Ajax: Stekelenburg 7; Silva 5, Lindgren 7, Heitinga 6, Slüngard 6; Gabri 7, Perez 5 (75. De Jong -), Davids 7 (75. Urzaiz -); Suarez 6, Huntelaar 5, Sarpong 6 (67. Rommedahl 6). FG Twente: Boschker 8; Wilkshire 6, Wielaert 6, Douglas 7, Braafheid 5; Engelaar 7, Hersi (90. Heubach -), 6, El Amahdi 6; Elia 6, N'Kufo 6, Huysegems 7 (86. Wellenberg -) 'We hebben wel wat kansen gecreëerd. De bal van Rasmus had er eigenlijk in gemoeten.' Klaas- Jan Huntelaar blikte met rode ogen terug op het duel met FC Twente, waarin Ajax niet tot scoren kwam (0-0). Wat een redelijk seizoen kon worden, werd daardoor een rampjaar, zonder prijzen, zonder Europees succes en nu ook zonder een plaats in de voorronden van de Champions League. Dat Huntelaar, niet vies van een dosis zelfkritiek, juist een kans van een teamgenoot opnoemde, was tekenend voor zijn eigen spel. De topscorer uit de Eredivisie kreeg De beste kans! Rasmus strandt echter op de vuisten van FC Tivente-doelman Sander Boschker geen opgelegde kansen. Sterker nog, de enige keer dat hij gevaarlijk werd, was uit een vrije trap in de 89ste minuut. FC Twente-doelman San- der Boschker pareerde echter goed, waardoor Huntelaar in de play-offs zonder treffer bleef. om de afgelopen week achtervolgd te worden door het missen van de ver lossende treffer, was het de verdedi ger wel. Bijna alle aanvallen van FC Twente strandden door de tussen komst van Lindgren, die Ajax met een dosis vechtlust overeind hield. door foutjes in de verdediging van FC Twente en door afstandsschoten. Bruno Silva probeerde het van ruim twintig meter in de negentiende minuut, Huntelaar deed vlak voor tijd een poging. Beiden zonder suc ces. Vier minuten na de enige kans van de aanvaller, ruim in blessuretijd, kwam die goede kans voor Lindgren waaraan Huntelaar refereerde. Na een soort rugbyaanval die op de linkerflank begon, wist de Zweed de bal van dichtbij net niet achter de inkomende Boschker te krijgen. Als één Ajacied het niet verdiende Daarmee werd zijn blauwe sliding broekje en niet - zoals gehoopt - de rode voetbalschoenen van technicus Luis Suarez, symbool voor het duel in de Arena. Combinaties in de voorhoede liepen vaak op niets uit, al schoot Suarez in de 23ste minuut net naast op aanleggen van Hunte laar. Ajax creëerde vooral kansen En toen kwam in blessuretijd de kans van Lindgren, die net te kort kwam. 'Ik wilde de bal stiften, maar het lukte net niet. Ik speelde per soonlijk heel goed, maar dat maakt helemaal niets meer uit,' reageerde de Zweed teleurgesteld. Hij had beter verdiend. Zelfs schietgebedjes hielpen niet meer. Vanuit clubperspectief werd het echter een nachtmerrie. De ad- interim kon Ajax dit seizoen niet naar de Champions League loodsen en draagt als excuses de transfers, blessures en onbalans (voor de winterstop) in het elftal aan. Tegen FC Twente kon hij zijn ploeg voor de vierde maal niet naar de zege leiden. 'De gelukkigste ploeg plaatst zich voor de voorronden Champions League', probeerde Koster vergeefs. Zijn collega Fred Rutten noemde het 'niet meer dan verdiend' en kwam daarmee een stuk dichter bij de waarheid. 'Omdat er overal op het veld druk werd gezet, was het moeilijk voet ballen. Als ploeg hebben we er alles aan gedaan. De spelers streden tot de laatste minuut voor wat ze waard waren.' Daarmee geeft de Zeeuw indirect aan dat het er simpelweg niet inzat. Waar zijn toekomst ligt, was bij het drukken van deze krant nog onduidelijk. Feit is dat deze dreun er niet alleen sportief maar ook financieel inhakt. 'We krijgen wederom niet de kans ons te meten met de grote clubs. Twee seizoenen geleden werden we vijfde en plaats ten we ons via de play-offs voor de voorronden. Nu zitten we helaas aan de andere kant.' (SZ) DOOR MIKE VAN DAMME John Heitinga mocht in zün laatste wedstrijd voor Ajax nog eenmaal aan de bak tegen de Zwitserse reus Blaise N'Kufo. Een titanengevecht, waarin John uiteindelijk het onderspit delfde. Ajax Life turfde de luchtgevech ten tussen beide internationals. Uitslag: 9-13 voor de import Tukker. Een afscheidswedstrüd om snel te vergeten. We wensen John veel sterkte in de Primera Division! (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 2