WOORDEN WISSELING Jofel x Mokum De Dam SNACKTEST ajaxlife Voor velen betekent de zomerbreak een trip richting zon en bijbeho rende combinatie van strandstoel en drank versnapering. Mocht je willen meereizen met onze club of tussen de bedrijven door tijd hebben voor 't dierbaar rood en wit, dan is dit jouw Ajax-zomergids. Komend seizoen willen we jouw mening wat vaker in deze krant publiceren. Daarom zijn we op zoek naar supporters die het niet erg vinden om tweemaan delijks hun mening te geven op actuele kwesties rondom ons aller Ajax. Heb jij altijd je woordje klaar over Ajax? Aarzel dan niet en mail even een foto en je gegevens naar redactie@svajax.nl. MOETEN VOOR ELKAAR VECHTEN9 Ajax Life gaat Mokum in en legt rasechte Ajacieden de vraag voor: wat zou je doen als je een dag de baas was bij Ajax? Ajax Life test de snacks in en om de Arena. Dit keer proefden we een deel van het Kentucky Fried Chicken assortiment AJAX KORT 23-05-2008 DOOR BORIS DE ZEEUW Op zaterdag 19 juli vertrekt Ajax naar het kustgelegen Noordwijk, om te oefenen tegen de plaatselijke Hoofdklasser. Wij reserveren alvast een tafeltje bij strandpaviljoen 'Los Tios', waar de zomerse hapjes en drankjes met zeezicht op ons wach ten, in - naar verluidt - Caribische sferen. Twee dagen later vertrekt Ajax naar De Lutte, om een dag later naar Germanicus (in Coevorden) te reizen voor een oefenwedstrijd. Donderdag 24 juli staat Excelsior '31 in Rijssen op het programma. Eetcafé 'Plexat' in De Lutte is dan een aangename vertoefplaats, mede vanwege het riante terras (plek zat), de bier/wijnkaart en bittergarnituur- tjes. Eind juli of begin augustus gaat Ajax voor een trainingskamp naar Engeland. Sunderland-Ajax staat op zondag 3 augustus op het affiche. Een regenbui van verdriet. Real Murcia degradeerde dit seizoen uit de Primera Division 'Legends' is de officiële Sunderland Sports Bar, waar LCD - tv's hangen om met een pint of pitcher naar Sunderland-wedstrijden te kijken. Let op: wedstrijddagen zijn erg druk bezocht. Discotheek 'The Point' is het nieuw ste uitgaanscomplex van de stad. Deze omgebouwde bioscoop biedt alle mogelijkheden voor een leuk feestje. Ook de Engelse voetbalclub Huil City dient als tegenstander bij de reis door Engeland. De jaarlijkse Ajax Open Dag vindt dinsdag 5 augustus plaats. Fans kunnen voordat het seizoen begint, 'kennismaken' met de spe lersselectie, in combinatie met de bijbehorende festiviteiten. Deze dag hoort er nou traditioneel bij. Schrijf 'm vast in je agenda! Natuurlijk is er ook weer het Amsterdam Tournament dit jaar. Vrijdag 8 en zaterdag 9 augustus zal Ajax het opnemen tegen nog onbe kende (top)tegenstanders. Door gaans zijn er grote Europese clubs aanwezig, met spelers waarvoor je naar het stadion komt. Zondag 17 augustus speelt Ajax tegen het Spaanse Real Murcia. Murcia is een stad in de gelijk namige provincie, in Zuid-oost Spanje. Wij hopen op een zonnige wedstrijd. Naast de vele historische bezienswaardigheden, biedt Murcia voldoende vertier voor Ajax-vakan- tiegangers. Terwül we zomershoppen in het Amsterdamse centrum, lopen we op de Dam Diederik Smit tegen het lijf. Het gesprek komt op gang door het Ajax-vest dat hij draagt en inderdaad, hü heeft een antwoord op onze vraag. 'Ik mis de winnaarsmentaliteit bü Ajax. De spelers moeten voor elkaar vechten. Tegenwoordig komen die gasten het veld op met een instelling van: ja ach, we win nen toch wel. Er ontbreekt een teambuilder, die de boel scherp houdt.' De huidige mentaliteit is volgens de 18-jarige Amsterdam mer, woonachtig in Sloten, dus een heikel punt. 'Er zijn ook te veel aankopen gedaan' meent Smit. 'Ik zou juist één of twee écht goede spelers kopen. Nu zitten we opgescheept met een lading b-garnituur, watje nog moeilijk kwijtraakt ook.' Voor dat we de verkeerslichten richting de Kalverstraat naderen, zegt Diederik dat hü zich regelmatig stoort aan een groot deel van het Arena-publiek. 'Er zitten maar weinig mensen in het stadion, die echt achter hun club staan. Velen durven volgens mü zelfs amper te klappen. Het stadion krügt vaak de schuld, maar ik denk niet dat het daaraan ligt. Natuurlük kan het veel mooier en gezelliger, toch? Als het goed gaat op het veld, dan komt de rest van zelf.' (BdZ) Woon je in Amsterdam en ben je er nog geboren ook? Neem dan via mailadres redactie@svajax.nl contact met ons op, als je het leuk vindt om een stukje Mokum te vertegenwoordigen. Wü komen graag bü je langs! Na Ajax-FC Twente liepen we met trek richting de Amsterdamse Poort, om bü de KFC een menu te bestellen. Het zogenaamde Variety Meal kost 7,15 en bevat frisdrank, frites, fritessaus, drie chicken strips (grote kipnuggets), een kip stuk (smaak 'original', ook in 'spicy' te bestellen), een chickenwing en een bakje salade. De verschillende kipdingen smaken uitstekend; prima gekruid en de temperatuur is goed. Helaas kunnen we dat van de frites niet zeggen; slappe, koude frietjes. Daar worden we niet vro- IÜk van. De salade is naast de kip een welkome en frisse variatie. De prüs van dit menu is hoog, hoewel 't gezien de proportie ervan gerechtvaardigd is, mits alles in het menu smaakt uiteraard. Oor deel: alles prima, gewoon geen patat bestellen. Cüfer van dit Vari ety Meal: 6,5.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 11