13 Talenten van De Toekomst Het voetbalseizoen is zo goed als ten einde. De hoofdmacht van Ajax slaagde er wederom niet in de landstitel te veroveren. Bij de jeugdafdeling was er meer succes. ajaxlife Fl: 'Leuk voor die gastjes' Trainer: Dennis de Haan D2: Net niet Trainer: Heini Otto B2: 'Wisselvallig' Trainer: Maarten Stekelenburg Bl: 'Overtuigend kampioen' Trainer: Robin Pronk A2: 'Prachtig seizoen' Trainer: Gery Vink Al: 'Winnen is ook ontwikkelen' Trainer: Sonny Silooy E3: 'Ajax-cultuur' Trainer: Peter van de Hengst E2: 'Groot veld' Trainer: Casimir Westerveld 'Ontwikkelen en laten ontwikkelen' Trainer: Michel Kreek D3: Vroeg kampioen Trainer: Eddy van Schaik Dl: 'Terechte kampioen' Trainer: Frank de Boer C3: Op het nippertje Trainer: Arnold Mühren C2: 'Acties over de flanken' Trainer: Bryan Roy Cl: 'Eén groot feest' Trainer: Wim Kwakman KWEEKVIJVER 09-05-2008 Negenmaal succes ontwikkelen. DOOR MIKE BOESCHOTEN FOTO'S: LOUIS VAN DER VUURST 'De nadruk ligt op het ontwikkelen van de technische vaardigheden en het spelen vanuit twee verschillende posities. Ze hebben zich op die punten goed ontwikkeld.' De F-jes werden zowel voor als na de winterstop kam pioen. 'Alleen maar leuk voor die gastjes.' Met een doelpuntenproductie boven de honderd, minder dan twintig tegengoals en slechts twee verliespartijen, toonde de D2 zich dit seizoen oppermachtig. Toch was dat net niet genoeg voor de titel. Stormvogels/ Telstar Dl bleef de Amsterdammers voor. een - zelfs voor Ajax-begrippen - ongekend aantal punten. Tegenstanders werden vol gens Kwakman 'gedeklasseerd.' 'Fysiek zijn we erg sterk en de groep is heel homogeen. De meeste zijn buiten het veld vrienden van elkaar. Ook de ouders kunnen het goed met elkaar vinden. Het was één groot feest.' 'Als eerstejaars B heb je het altijd lastig. Je moet opboksen tegen oudere gasten. We heb ben heel goede wedstrijden afgewisseld met mindere. Het is nog te wisselvallig. Dat moet eruit.' 'Het verhaal van dit seizoen is dat wij zeer overtuigend kampioen van Nederland zijn geworden, met negen punten voorsprong op Feyenoord. Wij hebben individueel heel goede spelers, die ook in het teambelang spe len. Dat onderscheidt ons van de rest. Dat er een paar maanden terug voor elf jongens een contract klaarlag, geeft wel iets aan.' Ook de A2 behaalde de landstitel. 'Het was een zware job. Je bent altijd overgeleverd aan wie er naar de Al gaan. In de eindfase was de ploeg een homogeen geheel. Zowel qua mens als speler is iedereen gegroeid. Een prachtig seizoen.' Van alle jeugdelftallen stelde de Al van Ajax dit seizoen - qua resultaat - het meeste teleur. De ploeg eindigde vierde in de competitie. 'De eerste wedstrijden verliepen moei zaam. We maakten te veel fouten en hadden gebrek aan scorend vermogen. In de tweede seizoenshelft zette ik spelers meer op hun eigen positie, ontwikkelden ze zich beter. We wonnen meer wedstrijden en kregen zelfver- 'In de E3 spelen vaak jongetjes die net bij Ajax komen. Belangrijk is het bijbrengen van de Ajax-cultuur. Discipline. Dat is de basis. Sommige jongens ontwikkelen zich daarin goed, anderen minder.' De E2 werd kampioen na een 7-0 overwin ning op DWS. 'Het voetballende vermogen, zowel individueel als team. Dat gaf de door slag.' De E2, bestaande uit eerstejaars E-tjes, nam het op tegen oudere E-spelers. Ook moesten zij voor het eerst op een groot veld spelen. 'Het is een knappe prestatie. Zo'n jaar verschil kan fysiek behoorlijk schelen.' El: De El liep het kampioenschap op een haar na mis in de laatste wedstrijd. 'Ontwikkelen en laten ontwikkelen, dat is het belangrijkste. We speelden tegen jongens die twee keer zo groot waren. Die jongens hebben zich daartegen goed geweerd. We moesten naar voetballende oplossingen zoeken.' Ajax D3 was eind maart (samen met de Cl) als één van de eerste Ajax-teams al zeker van kampioens- bloemen. Een uitzege bij FC Volendam was genoeg om concurrent AFC defi nitief voor te blijven. De Dl werd wel kampioen na een zege op Alphense Boys. 'In mijn ogen terecht. Waar we de meeste progressie geboekt hebben? Het ontdekken van de ruimte. Daar hamer ik op.' De C3 van Ajax werd vorig weekeinde (als negende jeugdteam) officieus kampioen na een 3-2 zege op Roda JC C2. In de laatste wedstrijd van het seizoen kregen de Amster dammers 'hulp' van titelconcurrent Fey enoord. De Rotterdammers verloren, waar door de Ajacieden alsnog een feestje konden vieren. In juni speelt het team van Bryan Roy voor het algeheel kampioenschap van Nederland. Dat is te danken aan een - volgens de oud international - 'ontzettend goed seizoen.' 'We maken onze aanvallers gevaarlijk via de buitenspelers op de flanken. Die maken acties met en zonder bal. Dat is ons grootste winstpunt geweest.' De Cl werd ongeslagen kampioen en haalde

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 9