KAASSCHAAF COLUMN Marco predikt vooral rust binnen Ajax. Het nieuwe bestuur van Ajax gaat op de achter grond toezicht houden. Maar voordat ze helemaal uit de schijnwerpers verdwijnen, stellen we voorzitter Uri Coronel en zijn medebestuursleden Joop Krant en Cor van Eijden nog even voor, zover nodig. Ajax organiseerde onlangs L3 een voetbaldag voor vaste mediarelaties. Ter afsluiting van het seizoen, om elkaar ook eens buiten de perskamer te ontmoeten en (soms) om open staande rekeningen te vereffe nen. Veertig journalisten hadden zich aangemeld. Verdeeld in vijf teams, gewapend met (voorma lig) voetbaltalent, grootspraak, fanatisme, bierbuik of gevoelige ledematen. En dat alles op een kunstgrasmat, waarop de selec tie in vier jaar amper trainde. Ajax Life speelde in het sport bladenteam, samen met colle ga's van Sportweek, De Ajacied en Voetbal International. Adrie Koster was als gelegen heidstrainer even aanwezig. Op weg naar het veld bekende h(j soms moeite te hebben met het feit dat veel journalisten zelf nooit op het hoogste niveau hebben gespeeld. Ik voelde me aangesproken en schakelde over op een ander onderwerp: kunstgras. Adrie verzekerde me dat een sliding kon. Ricardo, Ajax' fysio, raadde het me later weer af. Anderhalf uur later sneed de wind guur langs mijn gerafelde scheenbeen. Ik had zojuist ken nisgemaakt met de 'kaasschaaf'. Tijdens een fanatiek potje tegen de technische staf (4-1-verlies) kon ik de verleiding niet weer staan. Ik maakte een rustige sliding - netjes op de bal - maar gleed mijn scheenbeen open. Tijdens Ajax-Heracles was een deel van de fans duidelijk in een leuke, voorspelbare woordspe ling op een spandoek: 'liever kutgras dan kunstgras'. Tijdens het toernooi dacht ik hetzelfde. Deze mat was vier jaar geleden namelijk goed genoeg om fana tiek op te trainen, zo redeneerde men destijds. Onzin! Een poll (moet er kunstgras in de Arena komen?') op onze website Ajaxlife.nl gaf de volgende uit komst: prima (15%), liever niet maar onvermijdelijk (40%), goed voor het technische Ajax-spel (10%), dan zeg ik mijn seizoen kaart op (15%) en alles voor de derde kampioensster (20%). 'Deze mat gaat er komend jaar uit', riep iemand al snel tegen me. Blü toe, dacht ik. Laten we hopen dat de moderne kunst- matten beter zijn geprepareerd. Verder hoop ik dat San Marco structureel op De Toekomst gaat trainen (tevens een aanbeveling van de commissie). Want dat viel me wel op. Ontelbare keren stond ik langs het veld trai ningen te analyseren. Als je er zelf op mag staan, merkje daadwerkelijk, dat het veld er plompverloren bijligt. De eerste training van 2008-2009 is op 7 of 14 juli (afhankelijk van eventuele deelname aan de voorronde van de Champions League). Ik ben benieuwd of Marco zijn ploeg op natuur- of kunstgras presenteert. s.zeldenrük@svajax.nl Na jaren van relatieve stilte kwam Uri Coronel in november vorig jaar weer in de schijnwerpers. Het oud bestuurslid - hij was van 1989 tot 1997 verantwoordelijk voor de com merciële zaken - werd aangesteld als voorzitter van een commissie, die het technische en bestuurlijke beleid van Ajax in de laatste tien jaar moest evalueren. In februari kwam deze Commissie-Coronel met het rapport 'Ajax, op weg naar winst' naar bui ten, dat het begin was van een grote schoonmaak binnen de club. Voorzitter John Jaakke hield de eer aan zichzelf. Leo van Wijk, bestuursvoorzitter van KLM, werd gezien als zijn ideale opvolger. Van Wijk bedankte echter, waardoor Coronel naar voren werd geschoven. Hij werd op 17 april door de leden raad - waarin hij zelf tot eind vorig jaar zat - officieel benoemd tot de nieuwe voorzitter van Ajax. Met Coronel krijgt de club een voor zitter, die vanuit de luwte toezicht houdt op de club, in tegenstelling tot Jaakke. In zijn eigen rapport schreef het erelid dat de directie op de voorgrond moet treden. Het in stilte werken, vergaat Coronel goed. Als prominent lid van Ajax treedt hij zelden op in de publiciteit. Hij liet zich slechts enkele malen dui delijk zien, waaronder rondom de bouw van en de verhuizing naar de Amsterdam Arena halverwege de jaren negentig. De laatste jaren liet hij van zich horen toen Jaakke de strijd wilde aangaan tegen de geuzennaam joden, die de Ajax-sup- porters zich hebben toegeëigend. Coronel betuigde openlijk zijn steun aan Jaakke. Samen verloren ze het gevecht. Een nieuw gevecht, om van Ajax weer een geoliede bestuursmachine te maken, gaat Coronel aan met Joop Krant en Cor van Eijden, die beiden veel ervaring hebben in het bestuursleven. Krant, die belast is met financiële zaken en ook deel uit maakte van de Commissie-Coronel, was directievoorzitter van Kem pen Co, de zakenbank die eind 2001 werd verkocht en waaraan de Amsterdammer zelf 58 miljoen euro overhield. Hij staat in de midden moot van de Quote 500-lijst. Krant is manager van Catalyst Advisors, een bureau dat advies geeft aan bedrijven over onder meer fusies en financieringsvraagstukken. In zijn nieuwe functie bij Ajax kan Krant zijn opgedane expertise kwijt. Er zijn genoeg vraagstukken: moet Ajax van de beurs, en hoe kan er op een originele manier geld worden gegenereerd om de strijd met de Europese topploegen aan te gaan? Cor van Eijden, in het dagelijkse leven directeur van het Globe reis bureau, is bestuurslid verenigingsza ken. Het is een taak die hem op het lijf staat geschreven. Van Eijden is al vanaf 1961 lid van Ajax, en loopt sindsdien vooral op het jeugdcom plex rond. Hij begon bij de Amster damse club als jeugdspeler, en zette zijn actieve carrière voort bij de amateurs. Hij was 27 jaar elftalleider van de B-junioren en is sinds een paar jaar coördinator bij de jeugdaf deling. Kortom: Van Eijden kent zijn weg binnen de vereniging Ajax, waar hij ook jaren in de ledenraad zat. Van Eijden was samen met Jaap Ellerbroek, Mark Geestman en Ernst Ligthart belast met de zoek tocht naar een nieuw bestuur. Nu dat gevonden is en hij er zelf deel van uitmaakt, kan hij zich weer naar de achtergrond begeven. Net als Coronel en Krant. AJAX KORT 09-05-2008 De mannen op uifl H de achtergrond DOOR MIKE VAN DAMME Joop Krant: belezen, sportief én Ajacied!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 6