A. Ons dierbaar rood en wit Meerse^oHelden iiiSBPi SS1&® Spijkerman de scout? NIEUW CONTRACT VOOR i GEDUPEERDE KLASNIC THUISVOORDEEL Kllfe55S ajaxlife f vTo» p"hi L;PS naarSPU\'l Foto 4: Ajax - FC Groningen (9-0)Fotograaf: GeorgeVerberne Foto 1: Ajax - Red Boys Differdange (14-0) AJAX KORT 09-05-2008 door mike boeschoten Ajax Life diept uit de archieven telkens één thema op. Belangwekkende nutteloze informatie, om te lachen of om eens bü stil te staan. Deze keer: monsterscores. Eveneens een marge van negen bü het competitieduel van Ajax tegen FC Groningen op 6 januari 1974. Op de foto opent uitblinker Johan Neeskens de score in stadion De Meer. Op 3 oktober 1984 nam Ajax het in de eerste ronde van de UEFA Cup op tegen Red Boys Differdange. Uitslag: 14-0 in het voor deel van de Amsterdammers. Op de foto zien we Johnny Bosman met een fraaie stift het 4e doelpunt maken. De Luxemburgse doelman Alain Valli is kansloos. Foto 2: Ajax - FC Den Haag (9-1) Fotograaf: George verberne Foto 3: Ajax - FC Volendam (9-0) Bron: Ajax beeldarchief Foto 5: Ajax - Vitesse (12-1) Fotograaf: Guus de Jong Tscheu La Ling namens Ajax in duel met FC Den Haag-speler Lex Schoenmaker. Op 21 maart 1982 bleek de roodwitte for matie van de toenmalige trainer Kurt Linder veel te machtig voor de bezoekers uit de residentiestad. Het werd 9-1. Werder Bremen heeft Ivan Klasnic 4 S J een nieuw contract aangeboden. Die So geste komt in de week dat de aanvaller bekendmaakte twee clubartsen aan B te klagen, omdat zü volgens hem zün :- nierproblemen negeerden. De Kroaat onderging het afgelopen jaar tot twee keer toe een niertrans- jjpy plantatie. Door de fysieke ongemakken was hü lang uit de roulatie. Klasnic verwijt de artsen dat het hen nooit is opgevallen, dat hij nierproblemen had. Zün advocaat heeft bewüs in handen dat een nier al sinds 2001 niet meer goed functioneerde en zün bloed niet op de juiste manier werd gezuiverd. Klasnic eist daarom anderhalf miüoen euro smartegeld. Zün contract loopt aan het einde van het seizoen af, maar hij kan nu bütekenen. Emiel Hermans is trouw lezer van Ajax Life en zelf weke- lüks op het voetbalveld te bewonderen. De Ajacied wil zün kunstgraservaringen graag delen met medesupporters naar aanleiding van onze reportage in editie 17. 'In het ar tikel ontstond de discussie of kunstgras wel of geen voor deel was voor de thuisspelende partü- Bü mün voetbalclub MMC Weert ligt sinds vorig seizoen een kunstgrasveld. Het eerste in Midden-Limburg. Hierop trainen we en spelen we onze competitieduels. De ervaring leert ons dat wü vorig seizoen geen thuiswedstrüd verloren (eenmaal geljjk en de rest gewonnen). Dit jaar verloren we maar één wedstrüd. Daarentegen hebben we het in de uitwedstrijden moeilüker op gewoon gras. Vooral de eerste zes uitduels van dit seizoen. Die verloren we alle maal. Thuisvoor deel is er. Zeker als men op het eigen kunstgras - i mag voetballen.' In het seizoen 1959/1960 verslaat Ajax FC Volendam op eigen bodem met 9-0. Tüdens dat duel vindt een opmerkelüke gebeurtenis plaats. Sjaak Swart scoort middels een fraaie pegel (zie foto) de laatste treffer die middag. Het is het hon derdste doelpunt van Ajax die competitie. De grootste zege van Ajax in competitieverband boekte het op 19 mei 1972 tegen Vitesse. Het duel eindigde in 12-1. Gerrie Mühren (foto) was die wedstrüd één van de uitblinkers aan Amsterdamse züde. Hü was tevens goed voor de honderdste competitietreffer van Ajax dat seizoen. DOOR MIKE VAN DAMME Marco van Basten neemt volgend seizoen zijn eigen technische staf mee naar Amsterdam. Voor Adrie Koster, Hennie Spij kerman en Alfons Groenendijk betekent dat, dat zij een stapje terug moeten doen. Koster gaat terug naar de jeugdopleiding (waar hij het seizoen begon) en Groenendijk heeft te horen gekregen dat hij na de play-offs op zoek mag naar een andere club. Maar wat gebeurt er met Spijkerman? De ervaren trainer, die eerder voor VVV, Emmen en FC Zwolle werkzaam was, verruilt het werken met spelers waarschijnlijk voor het kijken naar spelers. Ajax is op zoek naar een hoofd scouting en ziet in Spijkerman de belangrijkste gegadigde. 'Er zijn gesprekken gaande,' laat een woordvoerder van Ajax weten. 'Ajax wil Spijkerman graag houden, en Spijkerman wil ook blijven. Maar het is nog niet helemaal rond.' Ajax heeft momenteel in Fred Arroyo een coördinator scouting. De commissie-Coronel had echter veel kritiek op de werking van het scoutingapparaat en beval een herstructurering aan, met een hoofd scouting aan het roer. De scouting van Ajax ligt al enige tijden onder vuur, door de vele buitenlandse miskopen. De kritiek werd vanuit de bui tenwereld alleen maar erger, nadat de Amsterdammers in een halfjaar met Rasmus Lindgren, Luis Suarez en Bruno Silva drie spelers van FC Groningen overnamen. Met Spijkerman wil Ajax de weg naar eerherstel inslaan. Alfons Groenendijk weet nog niet wat hij volgend seizoen gaat doen. De andere assistent die vorig seizoen door Henk ten Cate naar het eerste elftal werd gehaald, moet Ajax verlaten. 'Ik moet nog even wennen aan het idee,' liet Groenendijk weten. 'Het is niet gemakkelijk om op een hoog niveau te beginnen en dan ineens een stap terug te doen. Daar moet ik aan wennen.' Fotograaf: George Verberne

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 5