PANNA NIEUWE STIJL? Voor alles over Ajax, kijk Ajax.TV een bovengemiddelde aanvaller IK BEN AJACIED. 7 Hoewel de play-offs nog in volle gang zijn, heeft het startschot voor volgend seizoen inmiddels geklonken. De eerste aankoop van Marco van Basten is een feit. De Argen tijn Dario Cvitanich tekende vorige week een vijfjarig contract. ajaxlife W I WWW.AJAX.TV Cvitanich, DOOR MIKE VAN DAMME Lang kon Dario vorige week niet in Amsterdam blijven na zijn medi sche keuring en het tekenen van het contract. Na een kort verblijf van een paar dagen keerde hij weer terug naar Argentinië. Zijn huidige club Atlético Banfield, een middenmoter in de Argentijnse competitie, zit nog midden in het seizoen. Voordat de 23-jarige aanvaller zich in juli in Amsterdam meldt, probeert hij in zijn geboorteland zijn moyenne als goaltjesdiefnog een beetje op te krikken. Met zes tref fers uit de eerste negen wedstrijden dit seizoen is zijn gemiddelde zeker niet om over te klagen. Met dat aantal treffers staat hij in de topdrie van de Argentijnse topscorerslijst. Sinds zijn debuut in 2003 scoort Cvitanich, die in het bezit is van een Kroatisch paspoort, gemiddeld één keer in de drie wedstrijden. Zijn explosiviteit is de kracht en de zwakte van de kleine spits, die maar 1,75 meter hoog is. Hij pakt veel gele kaarten wegens commentaar op scheidsrechters. Ook heeft hij vaak last van de 'vallende ziekte', een inmiddels bekend fenomeen in Amsterdam. Maar Luis Suarez toont dit seizoen aan dat fopdui- ken in het strafschopgebied van de tegenstander is af te leren, iets waar hij Cvitanich volgend seizoen onge twijfeld mee kan helpen. De Argentijn toont zich in elk geval leergierig bij het tekenen van zijn contract. 'Ik ga de komende weken hard aan mijn Nederlands en mijn Engels werken,' zei hij op de website van Ajax. Het is het begin van wat een lang leerproces zal worden, waar het aanpassen aan een driespitsensy- steem ook tot de lesstof zal behoren. Banfield speelt met twee spitsen. 'Ik kan in principe op iedere aanvalspo sitie uit de voeten en heb ook erva ring als aanvallende middenvelder. Ik hoop dat ik het Ajax-systeem snel onder de knie krijg.' Er rust een loden last op de schou ders van de Argentijn. Ajax trok ooit eerder al drie landgenoten van hem aan, maar allen wisten niet te over tuigen. Ivan Gabrich kwam in 1996 als een groot talent naar Amster dam, maar vertrok een seizoen later zonder één treffer te hebben gemaakt. Mariano Juan hield het een paar jaar langer vol bij Ajax, maar kwam ook slechts zeventien keer in actie. Mauro Rosales deed het nog het beste, maar ook aan het avontuur van de rechtsbuiten kwam een vroegtijdig einde. Succes kan Cvitanich ook nog niet beloven. Aan zijn inzet zal het niet liggen. 'Ik ga mijn best doen voor het team,' laat hij stellig weten. 'Ik hoop dat we veel prijzen en kampi oenschappen winnen. En het lijkt me prachtig om in de Champions League te spelen.' Of dat daadwer kelijk gaat lukken, moet nog blijken. Maar het startschot is gegeven. Kijk Ajax TV. Want Ajax TV informeert je over alles wat er bij Ajax gebeurt. Je ziet en hoort alles over spelers, de opstelling, de wedstrijden, blessures en bijzondere voorvallen achter de schermen. Maar ook kun je via Ajax TV kijken naar unieke historische beelden van Ajax. Met Ajax TV kan niets bij de club je meer ontgaan. Deuren die altijd gesloten bleven, gaan met Ajax TV voor je open. Wil jij ook niets missen over Ajax, ga dan snel naar www.ajax.tv. Ajax TV is helemaal gratis, dus wat houd je tegen? iuor'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 4