P de vallende en opkrabbelende Sarpong Kijk van Koster Het duel van... Het ultieme doel HUNTELAAR MAAKT ZICH GEEN ZORGEN SILVA LOOFT PRANJIC 'URBY, JOHN EN JAN PAS OP!' ajaxlife PROGRAMMA Ajax-Heerenveen was voor Jeffrey Sarpong letterlijk en figuurlijk een duel van vallen en opstaan. Na een moeizaam begin versierde hij een strafschop en gaf een assist. Mede daardoor won Ajax met 3-1. Ajax heeft nog wat recht te zetten tegen FC Twente. Adrie Koster kijkt er ondanks het 2-2-gelijkspel in Amsterdam en de 2-1-nederlaag in Enschede naar uit. 'Oók dit worden weer aardige wedstrijden.' AJAX KORT 09-05-2008 Wjl I Willem II] A /if ^Almelo-" Jeffrey Sarpong is een handenbinder voor de Friese defensie Zaterdag 10 mei, 19:30 uur FC Twente - Ajax (in Emmen) Zondag 18 mei, 14:30 uur Ajax - FC Twente Voor kaartverkoop zie www.ajaxlife.nl MAANDAG 5 MEI Ajax - SC Fleerenveen 3-1 (1-0) Scoreverloop: 45. Perez (straf schop) 1-0,48. Rommedahl 2-0, 55. Perez 3-0, 63. Prapjic 3-1. Geel:Emanuelson,Vertonghen(Ajax), Van Dijk, Breuer (Fleerenveen) Rood: Bradley (Fleerenveen) Scheidsrechter: Dick van Egmond 6 Toeschouwers: 49.144 Ajax: Stekelenburg 7 (Gentenaar 6); Heitinga 6 - Silva 7 - Emanuelson 6 - Vertonghen 6; Gabri 7 - Lindgren 7 - Perez 7 (Kennedy 7); Suarez 6 (Rommedahl 6,5) - Huntelaar 7 - Sarpong 6,5. SG Heerenveen: Van Dijk 7; Zuiver- loon 5 - Breuer 6 - Dingsdag 6 - Jong-a-Pin 6; Bradley 4,5 - Prapjic 7 - Grindheim 6; Roorda 6 (Svec 6) - Beerens 6 (Poulsen 6) - Sibon 6,5 (Paulo Enrique 6). DOOR MIKE VAN DAMME Het zag er een beetje knullig uit. In de 38ste minuut stapte Sarpong tijdens een dood spelmoment een paar passen achteruit, struikelde en viel op zijn kont. Zonder tegenstan der in de buurt. Het was tekenend voor de eerste fase van de wedstrijd, zijn eerste in de basis na twee jaar. Trainerswisselingen, privé-omstan- digheden en een schouderblessure hielden hem al die tijd uit beeld. De negentienjarige middenvelder kreeg van trainer Adrie Koster de voorkeur boven vleugelaanvallers Kennedy Bakircioglu en Dennis Rommedahl. Daarmee werd hij beloond voor een paar weken goed trainen. 'Ik hoorde voor de wedstrijd wel een gerucht dat ik zou spelen,' zei Sarpong. 'Toch was ik verrast toen de trainer tijdens de wedstrijd bespreking zei dat ik in de basis stond.' Sarpong had het vooral de eerste helft lastig als hangende linksbuiten. 'Dat was even wennen,' gaf de van nature middenvelder toe. 'Ik heb in de voorbereiding wel een paar keer op die positie gestaan, maar niet negentig minuten.' Met zijn valpartijtje voor rust leek er wat schroom van hem af te val len. In blessuretijd ontsnapte hij aan twee verdedigers en liet zich, dit keer heel professioneel, vallen op het moment dat keeper Rob van Dijk hem aanraakte. 'Het was geen schwalbe, volgens mij,' zei Sarpong twijfelend. Scheidsrechter Dick van Egmond was resoluter en wees naar de stip. Kenneth Perez benutte de strafschop. Heerenveen speelde op dat moment al met tien man, omdat Michael Bradley na 39 minuten zijn tweede gele kaart kreeg. In het begin van de tweede helft toonde Sarpong zich van een meer positief opvallende kant. In de 48ste minuut drong hij voor de tweede keer in korte tijd het strafschop gebied binnen, won het fysieke duel van Zuiverloon en gaf invaller Dennis Rommedahl (hij verving nog voor rust de geblesseerde Luis Suarez) een niet te missen kans: 2-0. Uiteindelijk won Ajax zonder groots te spelen met 3-1. Perez maakte in de 55ste minuut de 3-0, waarna Danijel Pranjic nog mocht profi teren van een communicatiefout tussen Dennis Gentenaar (die in de tweede helft de lichtgeblesseerde Maarten Stekelenburg verving) en John Heitinga. Sarpong nam na afloop de dubbele felicitaties in ontvangst; voor de winst, en voor zijn basisplaats. Zelf was hij tevreden, ondanks zijn aar zelende begin. En wat vond Koster? 'Hij heeft nog niets over mijn spel gezegd,' zei Sarpong. 'Hij felici teerde me alleen maar.' In de tweeluik met SC Fleeren veen scoorde Klaas-Jan Hun telaar zowaar niet. Ajax' top scorer maakt zich echter geen zorgen in de aanloop naar het cruciale treffen met FC Twente. 'Wü hebben meer kwaliteit.' Afgaande op de tweede wed strijd tegen Heerenveen, gloort er niet veel hoop aan de horizon. Ajax oogde laks. 'Die wedstrijd heeft daar niets mee te maken' verweert Huntelaar zich. 'We moeten er tegen Twente weer staan. Ik maak mü geen zorgen. We zijn boven ze geëindigd in de competitie en hebben meer gescoord. Hun kracht is het col lectief, wü hebben meer kwali teit.' (MB) Bruno Silva had tegen Heeren veen Danüel Prapjic als directe tegenstander. De Kroatische international, van de partij op het komende EK, maakte het de Uruguayaan bü tüd en wülen nog flink lastig. Hü scoorde zelfs Hee- renveens enige treffer. 'Prapjic is een goede speler. Hü is erg crea tief en beschikt over een geweldig linkerbeen', aldus Silva. 'Hij lijdt nooit balverlies. Dat maakt hem erg sterk. Of hü een goede spe ler voor Ajax zou zün? Dat is een moeilijke vraag. Maar dat soort spelers met die kwaliteiten zün natuurlük altijd bruikbaar voor een team.' (MB) [1NGF.N Urby Emanuelson solliciteerde tegen Heerenveen naar een schorsing. De verdediger had al geel en zette tweede helft een stomme tackle in. Hij ontsnapte. 'Ik zei nog: Urby pas op datje niet weer geel krügt', aldus Hun telaar, die de kaarten voor de Friezen terecht vond. John Hei tinga en Jan Vertonghen staan nu eveneens op scherp voor de return van 18 mei. (MB) Louis Suarez viel uit met een voetblessure. Het is onzeker of hij morgen van de partij is DOOR SANDER ZELDENRIJK De grote vraag is of Ajax zater dag in Emmen één-op-één gaat spelen tegen het sterk opererende FC Twente. Daar had de ploeg in Enschede namelijk best veel moeite mee op 23 maart jongstleden. Met name de aanjagende rol van aanval lende middenvelder (en ex-Ajacied) Youssouf Hersi leidde tot veel onrust in de Amsterdamse opbouw. Wat dat betreft biedt de wedstrijd van afgelopen maandag weinig houvast. SC Heerenveen zette druk op het centrale verdedigingsduo en Ajax hanteerde meteen de lange bal. Dat moet tegen de formatie van Fred Rutten dus anders. Of de goed spelende Jeffrey Sarpong het tegen Australisch international Luke Wilkshire mag opnemen is nog onduidelijk. Of de wreefkneuzing van Luis Suarez tijdig hersteld is, lijkt hoogst onzeker. Koster wilde er maandagavond nog niet op vooruit lopen. 'We hebben ons nu geplaatst voor Europees voetbal. Dat was het voornaamste doel. Nu moeten we vol aan de bak voor het ultieme doel: de voorronde Champions League.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 2