Heitinga nodigt webmaster uit H Stabiele Stekelenburg: KLAAS-JAN EN DE STIFT ajaxlife COLUMN Nee, Maarten Stekelenburg had er naar eigen zeggen geen rekening mee gehouden dat hij de Speler van het Jaar-trofee in de wacht zou slepen. 'Het kwam heel onverwachts.' Hij vertelde het me tüdens een interview eerder dit seizoen. 'In de basis gaat het om het scoren van doelpunten. Daar droomde ik als kind al van. Op straat was ik altijd Dennis Bergkamp. Stiftjes maken. Wü zün er om de mensen te vermaken', zo legde Klaas-Jan me uit. Ik wist precies wat hij bedoelde. De eerste wedstrijd die ik bezocht en er écht toe deed, was het UEFA Cup-duel tegen KAA (dus géén AA) Gent in het Olympisch Stadion, maart 1992. Na een jaar uitsluiting (staafin- cident) en drie duels in Düssel- dorf, keerde Ajax huiswaarts. Mün vader had twee kaartjes voor vak M gekocht bü de siga- renboer. Het kaartje was blauw, veel mooier dan het - eveneens - blauwe tenue van de Belgen. We zaten laag, rechts van de eretri bune. Het hek belemmerde ons zicht, zo mopperde mijn vader. Ik wilde het niet horen en keek alleen maar naar al die mensen en Bengaalse fakkels. Na de 0-0 in de heenwedstrijd, stond er druk op de ketel. De sfeer was geladen. Na het eerste fluitsignaal overdonderden we de Belgen. Michel Kreek scoorde in de zevende minuut uit een corner. Het stadion ontlaadde zich. Ik bevond me, zo laag in het vak, in de kern van een spette rende vreugdevulkaan. AJAX KORT 25-04-2008 Amper bekomen van die vreugde, volgde mijn 'Berg kamp-moment'. Na een foute terugspeelbal, ging Dennis alleen op doelman Zsolt Petry af. Hij omspeelde hem half en stiftte de bal zacht, niet al te hoog, langs de kansloze keeper. De bal ver dween in de verre hoek, via de binnenkant van de paal. Zo bleek tenminste uit de televisiebeel den, want ik kon het vanaf 'M' amper zien. Ik ging gewoon mee in de wave van gejuich. Eenmaal thuis draaide ik dat ene specifieke moment grijs. De videoband vertoont nog steeds slijtageplekken rond de tiende minuut. Op het trapveldje, bü mijn amateurclub, in mün slaap kamer en de huiskamer. Overal kopieerde ik Dennis' specialiteit. Ik had kennisgemaakt met de stift en vraag me voor komend seizoen af hoe goed Klaas-Jan deze al beheerst. DOOR MIKE BOESCHOTEN Schmid, afkomstig uit Uithoorn, is een groot liefhebber van Heitinga. 'Hij is een echte vent, toont altijd tweehonderd procent inzet én heeft aandacht voor het publiek. Dat is bij andere spelers minder. Heitinga steekt er met kop en schouders bovenuit.' Toen het nieuws kwam dat Heitinga mogelijk naar Atletico Madrid zou vertrekken, besloot Schmid actie te ondernemen. Hij lanceerde de website www.heitingaisajax.punt.nl. Daarop konden supporters smeek bedes, steunbetuigingen en liefdes verklaringen plaatsen, in de hoop de EK-ganger over te halen voor Ajax te blijven spelen. 'Ik kwam op internet verschillende fansites tegen en dacht 'dat kan ik ook'. Ik hoopte hiermee zijn keuze te kunnen beïn vloeden.' Tevergeefs. De verdediger tekent een vijfjarig contract bij Atlético Madrid. 'Heel klote, maar - aan de andere kant - John wil hogerop en als ik het iemand gun, is hij het wel.' Toch was de actie niet helemaal voor niets. De website bleek populair. Schmid besloot ervan te profiteren en reclame te plaatsen. 'Dat wilde ik in eerste instantie niet doen. De actie is bedoeld voor Heitinga en niet om geld te verdienen.' Zijn vrienden deden hem van gedachte veranderen. 'Uiteindelijk dacht ik: waarom niet? Maar ik heb er niet veel aan verdiend. Eén euro en vijf cent om precies te zijn.' Op de site was er zelfs een adver tentie van een condoomfabrikant. Is Heitinga daar wel zo blij mee? 'Ik denk niet dat de bezoekers die link snel leggen. Waarom ik daar voor gekozen heb? De doelgroep bestaat grotendeels uit jongeren.' Schmid houdt de website nog zo'n vier maanden online. 'Tot aan het begin van volgend seizoen.' De havo 5-leerling staat dan tevens een leuk uitje te wachten. 'John vond de actie gaaf. Ik kreeg ook een bedankbrief van hem. Hij was blij verrast. We hebben laatst op de training gege vens uitgewisseld. Het is de bedoe ling dat ik naar zijn debuutwedstrijd ga in Spanje.' "Marco? Uhm...je hebt een vraag?" s.zeldenrijk@svajax.nl 'De Steek'poseert onwennig met zijn onverwachtte onder scheiding De supporters, die via de web site www.ajaxlife.nl na iedere wedstrüd cüfers konden uitdelen, kozen voor de 25-jarige doelman. Stekelenburg zelf zag de prüs eerder naar één van zijn teamgenoten gaan. 'Ik dacht dat Johnny (Heitinga, red.) of Klaas- Jan (Huntelaar, red.) 'm zou krügen. Dat zün populaire spelers. Ik weet niet waarom ze voor mü hebben gekozen. Misschien omdat ik stabieler ben gaan spelen. Ik draai een heel constant seizoen en ben daardoor ook redelük tevreden over mün presteren.' Over de bokaal: 'Ik ben er heel trots op. Hij krügt een mooi plekkie thuis.' De award vergoedt echter niet de wederom schlemielige tweede eindpositie in de competitie. 'Het heeft helaas niet zo mogen zijn. PSV speelde nog 1-1 tegen FC Twente, waardoor ze tegen Vitesse een wel erg grote mis stap moesten begaan. Dat het dan niet lukt, is inherent aan de achterstand die je hebt. We zün altijd afhankelijk geweest.' (MB)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 6