PANNA NIEUWE STIJL! Voor alles over Ajax, kijk Ajax.TV BERGKAMP UNDERCOVER IK BEN AJACIED. ajaxlife Uiteindelijk gaat het dan tóch kriebelen bij Dennis Bergkamp. De gepensioneerde balvirtuoos (38) gaat in het kader van de verkorte cursus Coach Betaald Voetbal stage lopen in Amsterdam. Op verzoek van ex-ploeggenoot Marco van Basten (43). Daarmee staat de club op de drempel van een nieuw tijdperk. y I WWW.AJAX.TV Nog voordat het nieuws van Bergkamp bekend werd, was de mogelük toekomstig trainer al te bewonderen langs de zijlijn. In het paas weekend bracht de ex-international een bezoekje aan het jaarlijkse Easter Open Toernooi in de regio Brabant/Limburg. Een jeugdtoernooi voor F tot en met A-junioren, georganiseerd door zestien verschillende verenigingen. Bergkamp, verscholen onder muts, was één van de aan dachtige toeschouwers. Samen met zün vrouw keek hü naar zijn zoon, die voor het Engelse Hadley Rangers onder 11 speelt. Voor het uitdelen van handtekeningen voelde hü weinig. Al ging hü eind van de dag toch overstag. Na afloop mocht Bergkamp als enige ouder mee in de spelers bus van zün zoontje. Voor wat hoort wat. PORTRET 25-04-2008 28 Oktober 1990: een jonge Dennis Bergkamp schiet Ajax in de slot fase langs PSV Bescheiden branie DOOR SANDER ZELDENRIJK Hij zat er die zomerse julimiddag wat beduusd bij, op de persconfe rentie na zijn 'testimonial' (waar voor 150.000 mensen naast een kaartje grepen) in het net gedoopte Emirates Stadium van Arsenal. Terwijl zijn gasten - Thierry Henry en Patrick Vieira vlogen speci aal over vanaf hun Amerikaanse vakantieadres - twee etages hoger al aanschoven voor het buffet, diende Bergkamp eerst nog even te ant woorden of hij zichzelf zag terug keren in de voetballerij. 'Ik ga eerst even afstand nemen', antwoordde de aanvallende middenvelder. Bijna twee jaar later wordt duidelijk dat 'The leeman' de verleiding van de voetballerij niet langer kan weer staan. Tenminste, hij ontdooit en gaat de eerste horde niet uit de weg. De 239-voudig Ajacied schreef zich in voor de verkorte cursus Coach Betaald Voetbal. Of de familieman zich ook daadwerkelijk een trainers jasje aanmeet, is nog uiterst twijfel achtig. Wellicht ligt zijn toekomst in het jeugdvoetbal, bij de A-selectie of juist achter een bureau. Misschien wordt hij wel spitsentrainer. Als Ajax en Arsenal daadwerkelijk gaan samenwerken, dan lijkt Bergkamp bij uitstek geschikt hierin een bemiddelende rol op zich te nemen. Daar is geen technisch directeur voor nodig. Je zou kunnen stellen dat er komend seizoen een 'fris windje' gaat waaien bij Ajax. Branie mag, maar dan wel gebaseerd op veldprestaties. Jeugdspelers vergeten dat onder deel nog wel eens. Het zijn de wel bekende elementen, waaraan de talenten worden getoetst: techniek, inzicht, snelheid en persoonlijkheid. Zoals het commissierapport al hard oordeelde, missen veel jeugdspelers bij de overgang naar de A-selectie handelingssnelheid, gogme, tactisch vernuft en mentale hardheid. Dat laat weinig ruimte over voor branie. Marco van Basten en Dennis Bergkamp zijn generatiegenoten en qua karakter vergelijkbare types. Daar waar Ajax staat voor branie en bluf, herinneren we dit duo vooral als realistisch, nuchter en voorna melijk spraakzaam met de benen. Rustige en bescheiden persoon lijkheden, door sommigen zelfs omschreven als 'ideale schoonzoons' (al maakten beiden geregeld een smerige overtreding). Liefhebbers van het spelletje. Randzaken zijn bijzaak. De 'verloren zonen' heb ben het voordeel, dat ze tijdens hun loopbaan in andere keukens keken. Ze leven niet in het verleden en beseffen dat Ajax (inter)nationaal een reanimatie nodig heeft. Daarbij past de bescheiden branie van Dennis Bergkamp. Kijk Ajax TV. Want Ajax TV informeert je over alles wat er bij Ajax gebeurt. Je ziet en hoort alles over spelers, de opstelling, de wedstrijden, blessures en bijzondere voorvallen achter de schermen. Maar ook kun je via Ajax TV kijken naar unieke historische beelden van Ajax. Met Ajax TV kan niets bij de club je meer ontgaan. Deuren die altijd gesloten bleven, gaan met Ajax TV voor je open. Wil jij ook niets missen over Ajax, ga dan snel naar www.ajax.tv. Ajax TV is helemaal gratis, dus wat houd je tegen? tyOr~;

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 4