PROFCOACH NOOIT OP ZONDAG Ajax' rariteitenkabinet EINDUITSLAG KIDSDAG KNALT! ajaxlife COLOFON Volgende editie verschijnt vrijdag 9 mei Een drinkglas als laatste strohalm, voor mij, als achtjarig jochie. De halve finale Champions League werd gespeeld: Ajax - Bayern München. Mijn ouders vonden dat ik naar bed moest. Over het glas en de schitterende wedstrijd. AJAXLIVE Eindstand Wat te doen als de bal niet rolt en de arbeidsplicht even niet roept? Ajax Life tipt elke editie boeken en dvd's voor de Ajax-fan. gii'f""- Jaargang 15, nummer 18 Vrijdag 25 april 2008 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015,3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl BB^BHSPORT MEDI Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike Boeschoten Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Mike van Damme, Boris de Zeeuw, Hennie Schuurman, Maarten Dekkers Website: www.ajaxlife.nl Coördinator: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Stephan Alblas, Bas van Son Prepress: Wazza, Amsterdam Art director: Wazza, Juliette Verberne Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,00, een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright 2008: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV Oor voor Ajax Balend zocht ik een oplossing, die er eigenlijk niet was. Of toch? In mijn gehorige kamertje legde ik een omgekeerd drinkglas op de vloer, om vanuit mijn bed (dat op de grond lag) in een ongemakkelijke houding wat wedstrijdgeluiden op te vangen. Mijn oor stevig tegen het glas gedrukt. Veel ving ik niet op van het Ajax-spektakel. Soms dacht ik gejuich te horen. Na een half uur sloeg de vermoeid heid toe. Ik zette het glas weg en ging slapen, hopend op een Champions League-finale. De volgende ochtend lag er een papiertje naast mijn bed, waarop m'n moeder '5-2' had gezet. Yes! Het glas dat ik destijds gebruikte heb ik - toevalligerwijs - nog steeds. Er is niets bijzonders aan, maar bij het zien ervan denk ik steevast terug aan het bewuste moment. De wedstrijd van de pegel van Finidi George. De Ajax-show, waar een achtjarige gup iets van mee probeerde te krijgen, met een Champions League-finale als gevolg. AJAX KORT 25-04-2008 AFSCHEIDSWEDSTRIJD JAAP STAM Oosterenk Stadion (Zwolle) Zaterdag 26 juli, 20:30 uur Een wedstrijd die je niet mag mis sen! Je kunt bovendien met eigen vervoer naar Zwolle. Bij het stadion kun je het omwisselbiljet inruilen voor een tribunekaartje. Voor 27,65 kun je er bij zijn! De voor verkoop is reeds begonnen. Als er dan nog kaarten zijn, kunnen uitkaarthouders van de supporters vereniging en alle Ajax SCC (voorra ng)uitkaarthouders vanaf 15 maart een kaartje kopen. De voorverkoop via ticketbox eindigt op 29 maart, 18:00 uur. i PROFCOACH oKsi COMPETITIE SAppi team tl-, ob 1 Fc The Flair T EZ ON A catto deluxe Jordy 11 AFCA-Borne Eredivisie team HW 818,6 AFC AM AST ER DAM 808,2 878.6 868,3 857.2 854.3 828,5 824 820,9 819.7 Na maanden vol spanning en inzet is de winnaar van de Ajax Jonge Schare Profcoach bekend! Sappi team hield zich staande als kop loper van onze Ajax-competitie, met 878,6 punten. Hij wint daarmee twee kaarten voor de wedstrijd Ajax-Feyenoord van volgend sei zoen. Speeldata en informatie omtrent die wedstrijd zijn nog onbekend, maar de winnaar krijgt spoedig bericht van ons. Gefelici teerd. Alle Profcoaches, bedankt voor het meespelen! Heb jij objecten waarvan je denkt: daar kunnen de Ajax Life-boys wel wat mee. Mail dan even naar redactie@svajax.nl. Het verhaal achter het object is belangrijker dan het object zelf. Hard gras 59 Tragedie in Alkmaar (Nieuw Amsterdam) 8,75 -112 pagina's Verwacht 22 april 2008 In deze nieuwe editie van Hard gras een artikel van Daniel Titinger, hoofdredacteur van het Peruaanse literaire blad Etiqueta Negra (Black Label). Peter de Waard met een zorgvuldig geresearcht en mee slepend geschreven stuk over een al bijna vergeten zonnige voor jaarsdag in 2007. Verder komen in deze Hard gras 59 Simon Kuper, die urenlang in gesprek is met Glenn Hoddle, aan bod alsmede de trage die in Alkmaar. Wat is er toch aan de hand met AZ? De topscorer De Nationale Voetbalbibliotheek (1) (Harrie Timmermans) 14,95 -184 pagina's Verwacht 21 april 2008 Wat maakt een voetballer tot een topscorer? Het meest voor de hand liggende antwoord: het aantal doelpunten dat hij maakt. Toch wist Ruud Geels zich niet of nauwelijks te ontdoen van een verliezer simago, ook al scoorde h(j aan de lopende band. De auteur nam goal- getters als Marco van Basten en Willy van der Kuijlen onder de loep en ging op zoek naar een verklaring voor het mysterie van de doel- puntenmachine. De tragedies De Nationale Voetbalbibliotheek (2) (Youri van den Busken) 14,95 - 208 pagina's Verwacht 21 april 2008 In de sport draait alles om pres taties. Wie die niet levert, wordt onverbiddelijk verbannen naar de reservebank; wie daar te lang blijft zitten, degradeert naar de anoni miteit. Maar wat gebeurt er met een voetballer die door het noodlot definitief van zijn voetstuk wordt getrokken? In elf verhalen kijken lotgenoten en nabestaanden terug op de dag dat hun leven ingrijpend veranderde. En de bal opeens totaal onbelangrijk was geworden. Ajax'jeugdcomplex De Toe komst stroomde op woensdag 16 april vol met jonge sportieve Ajacieden. Niet zo heel vreemd, want de jaarlijkse Ajax Kids Club Voetbaldag stond weer op het programma. De kinderen kregen tips een aanwijzingen van jeugdtrainers en selectie spelers van Ajax. Bovendien werd er - buiten de clinics om - een toernooi georganiseerd voor de duizend kinderen die zich hadden opgegeven. Naast deze twee activiteiten kon iedereen ook zijn voetbal kwaliteiten testen bij de Lucky Ajax Games en de Penaltykoning. Al met al een gezellige Ajax-dag die helemaal in het teken van plezier en voetbal stond! Kijk voor meer foto's op www.ajax.nl/kids.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2008 | | pagina 14